New Posts New Posts RSS Feed - nova sam, i trebam pomoc :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

nova sam, i trebam pomoc :)

 Post Reply Post Reply
Author
sugarfree View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sugarfree Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: nova sam, i trebam pomoc :)
    Posted: 25 Veljaca 2012 at 21:29
Lijep pozdrav svima,

Prijateljica mi je preporucila ovaj forum s obzirom da ovih dana planiram napokon krenuti vježbati. Imam 31 godinu i nisam nikada bila u teretani (samo pilates i plivanje). Medjutim, imala sam dosta problema sa koljenima, pa mi je lijecnik preporucio da bih trebala svakako ojacati mišice nogu kako mi zglobovi koljena nebi i dalje propadali i svakako mišice ledja zbog dosta lošeg držanja.

E sad..., kako nikada prije nisam vježbala, prvo bih voljela da mi netko preporuci fitness klub u zapadnom dijelu grada, na potezu od Crnomerca, Kustošije, Vrapce ili Gajnice. Dalje, zanima me hoce li mi netko u klubu pomoci tj. napraviti mi program vježbanja jer sama nemam pojma kako bih vježbala?
Visoka sam 172 cm i imam 68 kg, pa bih htjela i smršaviti oko 5-6 kg, ali kako i sada mislim da imam dosta dobre prehrambene navike, mislim da ce to otici s treningom. Prioritet mi je ojacati mišice jer su mi (pogotovo noge i guza) atrofirani. I valjda trebam napomenuti, po prirodi, valjda genetika, imam dosta lošu mišicnu muskulaturu, ali valjda mogu, unatoc tome, postici nekakvu kakvu-takvu mišicnu masu, makar onoliku da me mogu nositi Smile
Back to Top
Sara89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 133
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2012 at 09:12
Hej :)

Donedavno sam živjela blizu Crnomerca i išla na aerobik tu: http://www.vipclub.hr/
Jako simpaticni ljudi vode teretanu i fitness, i sigurno bi ti pomogli oko programa, s obzirom na specifican problem s koljenima.
I na Svetom Duhu ima fitness centar by Fila (tako nekako se zove), ali njima nisam bila oduševljena, a dosta su skupi.
Život pocinje svakoga dana.
Back to Top
sugarfree View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sugarfree Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2012 at 09:10
Hvala na odgovoru Smile

Ipak sam se upisala na fitnes na Svetom Duhu, njihovo radno vrijeme mi više odgovara.

Jucer sam odradila prvi trening i zamolila sam trenera koji mi je slagao program da najviše pažnje obrati na mišice bedara (kvadicepse?) i na ledja. E sada...., ocekivala sam da se jutros necu moci ustati iz kreveta od bolova u mišicicima nogu, kad ono... ništa. Da li to znaci da sam nešto krivo radila??
Back to Top
Sara89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 133
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2012 at 10:56
Znaci u podzemlju vježbaš Tongue
Možda si radila s premalom težinom? Pretpostavljam da radiš recimo 3x15 ponavljanja. Težina bi trebala biti takva da naravno možeš izgurati do kraja, ali da ti je u zadnjem ponavljanju jako teško :) onda ti ne gine upala mišica iduci dan, pogotovo kad tek pocinješ s treninzima Wink
Ali konzultiraj se s trenerom, ja sam samo rekreativka :)
Život pocinje svakoga dana.
Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2012 at 20:22
radi cucnjeve i iskorake pa ces vidjet upale :D
Back to Top
sugarfree View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sugarfree Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2012 at 09:26
Hvala na odgovorima :)

Bojim se da ne mogu raditi cucnjeve i iskorake, bar ne dok mi noge malo ne ojacaju :)
Back to Top
Roozha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Roozha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2012 at 20:26
Pa od cega si ti toliko atrofirala da jedva nosis svoje tijelo, i da ne mozes cucanj napravit od straha?
Tvoja fizicka sprema mi zvuci u rangu sa covjekom koji je ustao nakon 3 godine lezanja u komi

Oprosti mi na usporedbi, samo se malo cudim!
Tako mlada, a tako kilava- rekla bi moja baba :D

Ne zamjeri, molim te :)


Back to Top
sugarfree View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sugarfree Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2012 at 19:40
Imam prirodno lošiju mišicnu muskulaturu nego vecina ljudi, uz to, imala sam kracu nogu skoro deset centimetara, pa operacija i dosta dug oporavak ucinili su svoju, i nažalost, onako je kako sam napisala. cucnjeve ne mogu raditi iz razloga što na desnoj nozi ne mogu koljeno saviti do kraja, fali mi oko dva cm, iako sam vježbala i vježbala nakon operacije. ali mogu raditi vecinu drugih vježbi, pa mi to baš nije bitno :)

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.