New Posts New Posts RSS Feed - Veliki pozdrav ljubiteljima sporta
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Veliki pozdrav ljubiteljima sporta

 Post Reply Post Reply
Author
flexiblehorse View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote flexiblehorse Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Veliki pozdrav ljubiteljima sporta
    Posted: 05 Studeni 2012 at 11:48
Dragi Fitovci pozdrav! Drago mi je da sam otkrila ovu vasu stranicu i nadam se da ce mi pomoci da pomognem sama sebi. Kao mladja aktivno sam se bavila tenisom i rukometom no to je stalo prije 10 godina kada sam zavrsila na operaciji kraljeznice, i od tada svakim danom sve vise nestaje moja zavidna linija. Nesto o meni : : Imam 30 godina i 30-ak kg previse, visoka sam 170 cm, 104 kg, porod iza sebe(prije 3 mjeseca) na carski rez tako da sada konacno smijem vjezbati. Za pocetak imam cilj smrsavjeti bar 20 kg, inace sam atletske gradje, brzo dobijem misicnu masu. Da, ne zelim samo smrsavjeti vec mi je zbog moje kraljeznice cilj ojacati misice za sto smatram da mi je teretana neophodna.
Ovako izgleda program koji sam si sama izradila, za pocetak 3 puta na tjedan pa svakih 4 tjedna planiram povecavati intenzitet i broj treninga. Molim vas da slobodno komentirate i date svoje prijedloge, svjesna sam da moram promjeniti prehranu i toga se planiram pridrzavati, nego evo moj plan treninga za prva 4. tjedna(imam kucnu teretanicu):
PONEDJELJAK:
1. BRZO HODANJE TRAKA 15 MIN
2.LEDJA(HIPEREKSTENZIJA, LAT IZA, LAT ISPRED, VESLANJE NA D.KOLOTURI)
3.NOGE(CUCNJEVI SA OPTERECENJEM, NOZNA EKSTENZIJA, LISTOVI)
4. BRZO HODANJE UZBRDICA 10 MIN
5. TRICEPS(PREGIB IZA GLAVE)
6. ISTEZANJE

SRIJEDA:
1.BRZO HODANJE TRAKA 15 MIN
2.PRSA(BENC POTISAK SIROKI HVAT, BENC POTISAK USKI HVAT, BUTERFLY NA PECK DECK)
3. RAMENA(POTISAK SIPKOM ISPRED GLAVE STOJECI, POTISAM IZA GLAVE, ODRUCENJE BUCICAMA)
4. BRZO HODANJE TRAKA UZBRDO 10 MIN
5. BICEPS(DVORUCNI BICEPS PREGIB SIPKOM STOJECI, I OBRNUTI PREGIB)
6. ISTEZANJE

PETAK: (KRUZNI TRENING)
1.TRAKA BRZO HODANJE 8 MINUTA
2.TRBUSNJACI 20 KOM
3. LEDNJACI 20 KOM
4 BRZO HODANJE 5 MIN
5. SKLEKOVI 20 KOM
6. TWIST STOJECI 50 KOM
7. CUCANJ BEZ OPTERECENJA 20 KOM
8. TRAKA 5 MIN
9. LAT SPRAVA IZA 20 KOM
10. NOZNA EKSTENZIJA 20 KOM

SVE 2 PUTA  BEZ PAUZE ILI S MINIMALNOM PAUZOM, ISTEZANJE U PAUZI IZMEDJU SERIJA(4 MINUTE)

ETO, BIT CU ZAHVALNA ZA SAVJETE I SUGESTIJE! DOBRO BI MI DOSLO UKOLIKO NETKO IMA DOBAR JELOVNIK DA MI GA POSALJE .

Lijep pozdrav!

Back to Top
jelava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 139
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jelava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 12:33
Dobro nam došla ;) Sto se tice programa za pocetak bi ti preporucio sljedeci program : http://fitnessangels.net/hr/zapocnite.php

Ima još jedan dobar program za vježbu i postam tiga poslijepodne jer sam sejva na kompu link a trenutno sam u skoli pa posljepodne imam obaveza tako da ocekuj tokom dana kad stignem . Isto tako preporucio bi ti a izracunaš svoje potrebe .s fitness kalkulatorima . Njih mozes pronaci na sljedecem linku : https://www.fitness.com.hr/vjezbe/savjeti-za-vjezbanje/Fitness-kalkulatori.aspx

Sto se tice prehrane nju moras regulirat obavezno ... Tu ce ti pomoc ostala ekipa jer po tom pitanju ja ti nisam baš bajan jer još ucim ... Sastavljam i sebi jer neznam ni sam.... Uglavnom ubaci dnevno 2g proteina po kg tjelesne mase i jedi puno puno povrca , tu i tamo ubaci ugljikohidrate a masti nastoj izbaciti osim masnih kiselina kao bademi i sto ha znam jos ugl ... Orašasti plodovi jer su bogati omega 3 masnim kiselinama .... Ako imas smartphone i ako znas kako downloadati te skidati aplikacije imas jako dobru aplikaciju koju ja osibno koristim . zove se myfitness pal . Moras znat engleski malo ;)

Kao sto rekoh iskusniji ce ti jos pomoc oko prehrane ;) Ti sastavi nešto pa ce mo mi to korigirati ...

Samo naprijed !

Edited by jelava - 05 Studeni 2012 at 12:35
Back to Top
flexiblehorse View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote flexiblehorse Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 12:47
Hvala ti  na  odgovoru, ali nisam zainteresirana za takav oblik vjezbanja gdje koristim prvenstveno svoju tezinu, bar ne za pocetak, zbog ozljeda, znam ponesto o body buildingu usudila bih se reci i dovoljno, takav nacin vjezbanja me zadovoljava i veseli i iz tog razloga radije bih se drzala toga, a ne necega sto ce mi dosaditi za 2, 3 tjedna. Ja zbilja volim sport i vjezbe u teretani, ali me najcesce sprijecavalo lose zdravstveno stanje, imam nekoliko dijagnoza i sve su uglavnom vezane za bolesti kraljeznice i lokomototornog sustava, tako da sam zbog toga morala prekidati vjezbanje. i te pauze bi bile duge i ucinile da dobijem po 5-6 kg, losa prehrana znam, sklona sam hedonizmu. Nadam se da ce i tim bolestinama vise doci kraj, Znam engleski naravno, pa cu pogledati malo i te stranice koje mi predlozis, jos jednom hvala na savjetu.
Back to Top
jelava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 139
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jelava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 12:55
neznam sto da ti kszem ... dosta ljudi sam preporucio taj trening za pocetak i svi su zadovoljni ... to ti je dosta dobra podloga prije teretane ... po meni bi prije ovo trebalo proc da pripremis tijelo malo na napor nakon ovoliko "ležarine" pa onda krenuti lagano u teretanu ... Nadam se da ce se i ostali oglasiti po ovom pitanju ... Ako ti smeta za kraljeznicu tvoja tezina sto se onda biti s opterecenjima ?
Back to Top
flexiblehorse View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote flexiblehorse Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 13:01
Godinama povremeno idem u teretanu i ne radim s velikim opterecenjima i radim pravilno pa ne vidim razlog zasto bi imala problema s kraljeznicom, lakse je dici 5-10 kg na bencu nego mojih 100 kg u svakom slucaju.
Back to Top
jelava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 139
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jelava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 13:07
eh tu si u pravu ...al ovo je neki uvod .... al kad ides povremeno onda ok ;)
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 13:20
Prvo bodyweight onda tek utezi ako za njih ima potrebe uopce. Poanta je u jacanju corea i ucenju tijela da funkcionira kao jednina. Nema govora o ozljedama ovakvim nacinom treniranja, dapace baš suprotno. Toliko pricamo o tome svemu i opet se ide glavom kroz zid... Bicepsi, tricepsi, ekstenzije... 
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 13:32
Samo preporuka da ne radis potiske , niti povlacenja iza glave jer na tvoje probleme s lokomotornim sustavom to je vrlo nezahvalna vjezba i nepotrebna. Da i nemas probleme nikakve opet su to nepotrebne vjezbe sa vecim rizikom nego benifitom.
Sami trening necu komentirat posto mislim da ima daleko boljih nacina( nebi ga cjepkao i radio izolacije), no kak si rekla, ukoliko te to veseli i volis to onda je to najbitnije.
Spomenula si broj serija, no s kojim opterecenjem/brojem ponavljanja mislis raditi to?
Ako mislis raditi ovako ja bi za pocetak dodao vise kardia, nebi hodao prije treninga, eventualno 5 min + warmup , te bi na kraju dodao hodanje, te ga ubacio kao samostalnu aktivnost 1 dan u duzem trajanju.......cca 45-60 min
Back to Top
flexiblehorse View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote flexiblehorse Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 13:41
Postovani extremefit, razumijem vas stav da ste protiv teretane, citala sam neke vase blogove i prihvacam suprotno razmisljanje od mojega, vasi rezultati su i vise nego vidljivi, ali takav nacin vjezbanja mi se cini nezanimljiv, volim vjezbanje u teretani i ono je uvijek kada sam trenirala  redovito polucivalo i vise nego dobre rezultate, moj glavni problem je sada sto sam se preselila u sredinu u kojoj nema teretana i nemam takve mogucnosti raditi na svim spravama koje posjeduje jedna teretana, vec imama samo nekoliko sprava i zato sam izradila pogram po kojem koristim sprave koje imam uz aero trening i neke vjezbe na strunjaci, stoga samo trazim misljenje osoba koje inace vjezbaju u teretani i znaju nesto o body buildingu,. Pretpostavljham da znate da u body buildingu postoje vjezbe koje nabijaju misicnu masu i vjezbe koje se rade da bi se postigla definicija. Zasto glavom kroz zid? Hocete reci da se vjezbanjem u teretani ne sagorjevaju kalorije ili???
Back to Top
flexiblehorse View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote flexiblehorse Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 13:49
Vjezbe ponedjeljkom i srijedom radim u 3 serije po 15 ponavljanja, ovaj zadnji kruzni trening radim zasad u 2 serije, radim s minimalnim opterecenjem za pocetak, npr, na lat spravi 20 kg, benc 5 kg, nozna ekstenzija 6 kg, bucice koristim od 2 kg, vjezbe za bicepse radim samo sa olimpiskom sipkom koja neznam koliko tezi al rekla bi podosta :)
Zasto je bolje raditi aero nakon treninga utezima? Mozete li mi objasniti, je li to samo zbog umora misica ili postoji neki drugi razlog?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 14:10
Pitao sam za opterecenje i broj ponavljanja jer me zanimalo dal je dovoljan intenzitet da te vjezbe imaju neku transformacijsku ucinkovitost.Jer ako npr radis bench 15 ponavljanja sa 5 kg (pretpostavljam sipka plus 2,5 kg sa strane? = 25 kg, iako nisu bitne brojke sada), a komotno mozes napraviti i 20-30 ili vise ponavljanja sa tom istom tezinom onda radis s premalim opterecenjem koje nece dati dovoljan stimulans za neke pozitivne promjene u tijelu. U redu odradit par treninga tako cisto da se prodje kroz tehniku i vjezbe, no to tako nebi smjelo ostati.
Aerobni nakon...sad 15 min hoda nece utjecati na snagu kod treninga s utezima kasnije, no nema niti neku drugu svrhu jer je to vrlo kratko vrijeme da bi imalo neke prevelike koristi. Ako vec idem hodati u smislu gubitka masti onda radje poslje treninga jer osim sto cu imati vise snage i izdrzljivosti na treningu s utezima (ukoliko je intenzivniji ili duzi aerobni prije),a poslje treninga utezima oporavak ide na racun potrosnje masti dominantno,pa bi probao iskoristiti vecu kolicinu otpustenih masnih kiselina i dodanto pojacati oksidaciju istih aerobnim radom.
Isto dodje kao odlican cooldown, i mjera oporavka


Edited by The Phoenix - 05 Studeni 2012 at 14:21
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 15:54
Zasti mislis da sam protiv teretane? Pa sta mislis gdje ja radim? He he a jeste smjesni ljudi. Ja sam protiv izolacija i sprava osim ako nisi profi bodybuilder, nemojmo vezati teretanu samo uz sprave. Iako je to nazalost kod nas vecinom slucaj.
Back to Top
flexiblehorse View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote flexiblehorse Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 18:33
Ne znam sta si ali imam dojam da ismijavas moje interese, pitam se koji je profi body builder zapoceo s tim vjezbama, jer gdje god i koju god literaturu da sam citala vezano za "teretane" nigdje ne pise da tek kad postanes profi pocinjes raditi sa spravama, to su gluposti sorry. Isla sam nekad u dobre teretane i nijedan mi trener nije rekao, hej curo odi ti dole godinu dana na pilates, jogu, aerobik i sl, pa se javi kad mal ojacas..
 Nema logike, isto kao i kad sam trenirala tenis ili rukomet, da bilo je zagrijavanje i istezanje prije ali onda si se bavio tenisom ili rukometom a ne body necim.. Molim te da savjetujes ako zelis ali isto tak daj i drugima slobodu da izaberu sport ili oblik aktivnosti kojim se zele baviti. Hvala
Uostalom, nisam dosla raspravljati o tome ima li ili nema Boga, vanzemaljaca, ljudi pocetnika na spravama vec sam jasno postavila pitanje i zatrazila pomoc ljudi koji razumiju i podrzavaju i tudje ideje.

Hvala ti The PhoenxSmile
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 18:44
Nitko te ne ismijava. Nisam protiv drugih metoda, bilo bi to glupo da jesam. Ali sam uvijek za sto bolje rezultate u kracem roku a posto je velika vecina programa koji ljudi stavljaju tu lose koncipirana onda ispada da sam protiv svega. Samo zelim pomoc ljudima da ostvare ciljeve sto pametnije i sigurnije. Ali svjestan sam da je tesko promjenit taj klik u glavi, uglavnom nije ni bitno. Bitno je da treniras na nacin na koji se tebi svidja, ja sam ti dao svoje misljenje. Pozz
Back to Top
flexiblehorse View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote flexiblehorse Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 20:08
Slazem se da je mozda "tvoj" nacin brzi, ali svjesna sam da rezultati ne dolaze preko noci, i ako mogu birati biram ono sto dovodi sporije do rezultata ali to je ujedino aktivnost koju volim i koja mi se svidja, pa sam i puno sigurnija da necu samo tako odustati, zapravo je teretana jedina aktivnost koju mi se da sama raditi zatvorena u 4 zida, inace sam sklona jedino grupnim sportovima, ali u 30-ima u maloj sredini to je neizvedivo. Hvala i tebi onda, pozz
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.