New Posts New Posts RSS Feed - Još jedna FITovka
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Još jedna FITovka

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
šašavica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: split
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote šašavica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2013 at 16:52
Evo me :)

Pa ovako, ja kao furam standardnu keto dijetu al svako par dana pojedem nešto zabranjeno pa cili dan trpam ono šta mi je falilo tih par dana i onda opet ispocetka.. Znam, totalno krivo, al nisam baš karakter.
Pretpostavljam da bi mi bilo lakše da si imam nešto isplanirano na papiru, al nikako se natirat složit nešto. Voce izbjegavam zbog cukra, eventualno nešto bobicasto ako nadjem svježe na pazaru a povrce ukljucujem koliko mogu.

Neki tipicni obroci mi izgledaju ovako:

Dorucak: jaja utvrdo ili na oko, ili kajgana sa sirom, zna tu uletit malo majoneze, to taste, bajama.. 
Medjuobrok: orašasti plodovi (luda za kikirikijem), sir (luda i za tim)

Rucak: piletina, zna nekad uletit i crveno meso, tu opet ulete sir i majoneza, od kuvanog povrca blitva, brokula, kaul, i uz svaki rucak zelena salata i sad liti kukumar

onda opet trpam bajame i kikiriki..
Za veceru pojedem piletinu ako ima od rucka, tunu ili sardinu iz konzerve, bude tu i jaja, opet majoneze... 
Tipaaa znan cesto tvrdo kuvana jaja pripolovit, izvadit žumanjke, uvalit ih u zdjelu, pomišat s majonezom, dodat unutra tunu ili sitno nasickanu piletinu iliii šunku...

U teretanu uvik iden navecer, tri puta tjedno, posli teretane popijem shake smuckan s vodom ili sojinim mlikom a cesto to bude i onaj kriticni trenutak kad pokleknem i završim u Fast foodu ili u McDonaldsu koji je na putu od teretane do auta :(


To je otprilike to :/

PS trenutno sam na 67 kg, visoka sam 177. Tila bi na 62-3 kg.
PSS ima tu još masti, ne bi bila kost i koža s tom kilažom ;)
TIRURIRU
Back to Top
šašavica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: split
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote šašavica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2013 at 16:56

To šta zamišam vratim nazad u jaja, napunim ih, jel ;) gurmanski obrok :P


Originally posted by šašavica šašavica wrote:


Za veceru pojedem piletinu ako ima od rucka, tunu ili sardinu iz konzerve, bude tu i jaja, opet majoneze... 
Tipaaa znan cesto tvrdo kuvana jaja pripolovit, izvadit žumanjke, uvalit ih u zdjelu, pomišat s majonezom, dodat unutra tunu ili sitno nasickanu piletinu iliii šunku...

TIRURIRU
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2013 at 19:46
Nema ovo veze sa keto dijetom Smile Vidim da se mnogi hvataju toga jer je valjda in ne jesti UH-e pa svatko slaže kako mu paše Smile

Ako se vec provodi, onda bi se ta dijeta trebala provoditi s nekim smislom i znanjem - ako nisi karakter i ako nisi baš upoznata sa osnovama prehrane i treninga onda to baš i nije najbolji izbor - bolje je krenuti s nekim uravnoteženijim principom.

Znaš li koliko kcal dnevno jedeš, koliko od svih nutrijenata unosiš i koliko ti uopce treba za održavanje/mršavljenje?


Nije ni cudo da zaglaviš u mc-u s ovim jelovnikom Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
šašavica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: split
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote šašavica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2013 at 20:21
Aaaa jako malo kcal, nisan ni ja zadovoljna, zato i želim minjat, al iskreno malo me strah pocet jest xD
TIRURIRU
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2013 at 01:48
Hehe....sve ovisi o tome kako pocneš jest Wink 

A i cega te strah? Debljanja?

Pazi....naglo povecanje UH-a bi ti sigurno diglo par kg gore na vagi, ali to je normalna stvar - kao i kad naglo srežeš UH-e pa u kratkom roku izgubiš par kg - što si time izgubila u najvecoj mjeri? Isto to ceš i u tom kratkom roku dobiti. Ako se naravno ne ubiješ junkom ko da ti je zadnje, onda ceš pokupiti još štošta nekorisnog putem Big smile


Mislim da je tebi sad u ovoj fazi potrebna jedna ravnoteža, i upoznavanje potreba svog tijela kao i osnova prehrane i treninga dok ne budeš spremna da eksperimentiraš sa tim nekim pristupima. Nije potrebno ulaziti u ketozu da bi se smršavilo, pogotovo ne ako nisi još stekla takvu kontrolu nad sobom da možeš pratiti takav režim kako treba i da se možeš skinuti s njega, a da ne vratiš sve nazad i poremetiš metabolizam. Smršaviti se može i sa UH-ima, pogotovo ako treniraš. Samo treba upoznati svoje kcal potrebe. Da me se ne shvati krivo - reduciranje UH-a ima svoje prednosti i na neki nacin ih i moramo reducirati ako idemo u deficit sa kcal ali to ne znaci njihovo micanje u potpunosti, tako samo razvijamo bezrazložan strah, pogotovo ako nam ne škode.

Koliko si sve skupa na tim nekim dijetama, u deficitima, jesi li imala koji period da si jela onako, na održavanju, normalno?







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
šašavica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: split
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote šašavica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2013 at 14:13
A sve skupa traje otprilike 3 miseca ali to nikako nije u komadu xD svako par dana pokleknem.. Zato bi probala s necim novim al bojin se da nikako necu moc jest koliko triba :/

Veceras san u teretani i na redu su ledja i triceps (iako razmišljam i o full body treningu). Potaknuta citanjem vaših dnevnih/tjednih jelovnika i potaknuta naravno svojim sve lošijim ucinkom u teretani jutros san za marendu spremila zobenu kašu:

50g zobenih

250 ml sojinog mlika

banana i pola žlice meda

Iiii to san jela od 9 do podne?! bilo mi je previše, ne znan kako cu uopce rucat :S

Iskreno neman pojma šta da cinim, jer ono, u ova tri miseca san izgubila 6 kila, pocnem li normalno jest spremna san na kil-dva nazad al strah me da se ne vrati sve :/ 
Neman pojma bi li bila u stanju jest još ugljikohidrate i za rucak, satralo bi me to :)




Edited by šašavica - 09 Srpanj 2013 at 14:15
TIRURIRU
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2013 at 14:34
Daj mi reci..kad poklekneš - što jedeš taj dan? Bez skrivanja Tongue

I što radiš na treningu, konkretno tom za ledja i triceps? Koje vježbe, koliko serija, koja ponavljanja, težine?

Ok, ja sam sad pojela 100 g zobenih i vec razmišljam što cu sljedece LOL Cuj, ti strahovi od UH-a i reakcije tijela na njih su normalna pojava kod tih low carb principa.....zato si mnogi i koji ne trebaju zabriju da ih ne podnose pa ostanu na takvim režimima dugo, previše.....a nema baš nekih dugorocnih studija koje bi pokazale dal je to dobar nacin za dugorocno...po meni osobno i ne baš, pogotovo za one koji su dosta u treninzima ali za svako protiv nac cemo jedno za i tako unedogled....ja mislim da je ta low carb euforija uzela previše maha i da ce, ko i svaka moda, jednom prestat, a koliko ce posljedica ostavit, ko to zna....


Nece ti se sve vratit ako budeš pazila što i koliko jedeš i ako budeš dobro i dovoljno trenirala. Pa ja sam svoju kilažu održavala 3 god. na istome, cak sam i padala ako sam tako htjela, sa normalnim/visokim unosom UH-a i povremenim junkom - naravno, uz treninge 4x tjedno i to bez pauze. Pokoji kardio (nekad cak i kompletno bez) i sa kontrolom kalorija.

I da dobiješ kilu-dvije na pocetku to je privremeni dobitak i normalan je nakon low carb-a, glavno da se taj trend ne nastavlja - ali i da se nastavi uvijek ima rješenja.

Tako da nema straha.....samo osvijesti malo koliko trenutno jedeš i kako treniraš.

Šta misliš, na koliko si cca kcal dnevno?









Edited by Gym_girl - 09 Srpanj 2013 at 14:34
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
šašavica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: split
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote šašavica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2013 at 14:58
Bila sam ispod 1500, ako ne i ispod 1200-300, s obzirom na jaja, piletinu i salate nisan znala kako više, nekako bi podigla unos majonezom i sirom, al ono, mizernim kolicinama :S

A junk je uglavnom posli treninga, nakon kojeg trening partner od 2m i 110kg mora jest i mene uvuce u to. Bude nešto tipa piletina, pizza, cheese ili cool pita u Mca, ili omg, pomfit. Aal prakticiram vecernje treninge tako da taj junk utrpam iza 10 navecer :S
TIRURIRU
Back to Top
šašavica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: split
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote šašavica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2013 at 15:09

Hmmm šta se treninga tice, podjela je takva da bi svi mišici nekako šta cešce bili aktivni, ipak sam samo tri puta tjedno u teretani pa tipa kad radim prsa-biceps radi malo i triceps iii tako to :)

Ovako to izgleda:

Ledja-triceps 3 seta po 10 ponavljanja

Lat pulldown 60-70 kg
Cable row 35-40 kg
Ledjna ekstenzija 10-15 kg
Overhead ekstenzija 8-10kg
Ekstenzija na sajli cca 13 kg

Prsa-biceps
Bench press s bucicama 6-8 kg
Kosi BP s bucicama 6-8 kg
Pregib s bucicama 7-8 kg
Stojeci pregib sa šipkom 12.5-15 kg

Noge

Cucanj na SM šipka+20kg
ekstenzija 47+
Calf raises sa plocama 30kg

Da, prije svakog treninga otrcim 2-3 kilometra, to mi je nekakvo zagrijavanje :S

Naravno, svaka kritika je dobrodošla, dapace, volila bi cut nekakve prijedloge i sugestije vezane za trening ali i za prehranu :)



Edited by šašavica - 09 Srpanj 2013 at 15:11
TIRURIRU
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2013 at 15:38
Imam i ja trening partnera od 1,90 i nešto više kg-a tako da znam kako je Wink Ali moram ti rec nešto što vec i sama znaš - ti biraš za sebe Smile Ja trenutno biram da radim tako nešto kao i ti (samo ne u Mc-u :) ali svjesno, i iz gušta, s obzirom da mi sad fat loss nije toliko bitan. Ali da je, i da znam da moram bit na nekom režimu, nema ko bi me mogao uvuc u nešto što me vodi dalje od toga Wink Uostalom, mi smo imali faze kad smo skupa bili na nekom režimu ili kad je jedan od nas bio...i uvijek smo držali svoju stranu, bez obzira na onog drugog i na sve što nas je vuklo.......


Ali ako vec moraš radit gluposti, radi ih nakon dobrog treninga - samo si bar malo više proteina osiguraj uz to Smile


Fine težinice ;) Samo su ti noge nekako prazne...i di su ramena? Tongue Mijenjaš li kad vježbice? Ponavljanja? Hvatove? Ubaciš li šipku? Mijenjaš li raspored tih vježbi? Deadlift? :)

Inace, ja bih ti isto preporucila neku verziju full body-a ili upper/lowera, neke kombinacije tog dvoje....više ceš kcal potrošit, odradit ceš puno bolji trening i vidjet ceš promjene. Možeš ti i ovako ali nekako imam dojam da ne napraviš dovoljno i da to može puno bolje.

Što se prehrane tice - probaj si odredit neko održavanje, da se malo izvuceš iz tog deficita na kratko, polako diži kvalitetne uh-e (možeš ih za pocetak tempirat oko treninga samo) i treniraj dobro. Onda kad skužiš na koliko se održavaš na istome i kad si malo vratiš taj metabolizam odredi opet jedan lagani deficit i kreni skidat ostatak.....

I masti probaj dizat iz što kvalitetnijih izvora - maslinovo ulje, laneno/sjemenke, orašasti...što manje hrane krcate natrijem i glupostima. Treba ti kvalitetna hrana, dovoljno proteina, povrca i umjereni unos UH-a i nešto pravih masti da si osiguraš dobre treninge Wink 





Edited by Gym_girl - 09 Srpanj 2013 at 15:40
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
šašavica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: split
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote šašavica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2013 at 15:53
A prominim malo, tipa prsa i ledja, a noge.. Ne znam šta bi s njima, nekako su mi najmilije a zapela san s napretkom :/ Mrtvo ne radim, planirala san i to ubacit...

Možda sve ove vježbe, uz eventualno neke promjene, i probat napravit nekakav programcic full body treninga.. 
Možda 3-4 superseta, cucanj-ekstenzija, lat pulldown-bench press, overhead-pregib, ledjna eks-trbušni?? Something like that?
TIRURIRU
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2013 at 16:37
Pa cuj, s obzirom da radiš samo cucanj i ekstenziju...imaš brdo mogucnosti Smile Ubaci malo mrtvo, pozabavi se zadnjom ložom, možeš se i good morningom poigrat....iskoraci, razne vrste? Box squat? Bulgarian split squat? ...ajme varijanti... :)

Googlaj si malo, imaš puno tih varijanti treninga pa si nadji nešto što bi tebi najviše odgovaralo. Ja ti inace izaberem 1-2 vježbe za svaku miš. skupinu i radim ih ili u supersetovima ili u nekom obliku kružnog ili po redu, dok ne odradim jednu pa prelazim na drugu....uglavnom su mi lat/zgibovi, veslanja (razne varijante), kosi i ravni bench, rameni potisak, cucanj i DL/RDL/Good morning uvijek u igri.....s tim da onda slažem to kako mi paše.....ubacim i neku izolacijsku, pogotovo za ramena i ložu....

Možeš npr.

- lat/bench
- cucanj/RDL bucicama ili šipkom
- rameni potisak/iskorak
- trbuh/ekstenzija

...tako nešto, pa mijenjaš vježbe, hvatove, ponavljanja...po danima...da ne radiš uvijek isto...recimo drugi dan umjesto lata i ravnog bencha odradiš veslanje i kosi bench....igraj se Smile


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
šašavica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: split
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote šašavica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2013 at 16:53
Imat cu to na umu, možda pokušam vec veceras!

Fala Gym_girl :)
TIRURIRU
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2013 at 00:48
Super! Nema na cemu Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
šašavica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: split
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote šašavica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2014 at 19:56
Hej ljudi, evo me nazad, s nešto novih uspona i padova..

Palo mi je na pamet malo piskarat po forumu o tome kako treniram i šta jedem.
Ta spiza mi baš stvara problem, još se nisan uspila nagovorit da si napravim konkretan plan prehrane al san si za početak izračunala BMR i TDEE i složila si odnos makronutrijenata za cikliranje ugljikohidratima..

BMR: 1520
TDEE: 2200

LOW CARB DAY:
P - 130g - 520 kcal
UH - 40g - 160 kcal
F - 70g - 630 kcal

MODERATE CARB DAY:
P - 130g - 520 kcal
UH - 120g - 480 kcal
F - 50g - 450 kcal

HIGH CARB DAY:
P - 130g - 520 kcal
UH - 210g - 840 kcal
F - 35g - 315 kcal


Načitala san se dosta toga na temu cikliranja, većina izvora kaže ---> držite unos proteina konst. a masti i UH nek variraju, tako nekako sam se i rasporedila.

Išla bi low na ona dva dana koja ne treniram,
high na jedan upper i jedan lower day
i moderate na preostala 3 dana (jedan upper, jedan lower i jedan cardio)

Šta vam se čini? Mogu li krenit sastavljat tjedni jelovnik po ovim načelima? :3


TIRURIRU
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.