New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc 17godisnjakinji
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc 17godisnjakinji

 Post Reply Post Reply
Author
Janaxxx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Janaxxx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoc 17godisnjakinji
    Posted: 26 Listopad 2013 at 12:20
Pozdrav svima, iako sam nova dugo vec citam i pratim fitness hr, a danas sam se napokon odlucila i registrirati,razlog je jednostavan.. Cura sam, imam 17 godina, prije godinu i pol odlucila sam smrsaviti i kao i vecina, to sam pokusala ostvariti djetama, ugl nakon cca 2 mj lose prehrane(premalo unosa) i nekakvog sitnog vjezbanja smrsavila sam 7 kg ali i naucila lekciju nakon sto mi je pozlilo od slaboce koju sam osjecala zbog nedovoljnog unosa hrane. Ugl kad sam se opametila, krenula sam pravim putem, vjezbanje i pravilna prehrana..
No imam problem, u trbuhu mi je ostalo jos nesto masnog tkiva(dok stojim nis ne visi ali kad sjedem slaufic mali postoji,jos nije onaj pravi lijepo oblikovani trbuh koji zelim) , noge su mi ok, guzica premalo prcasta(to isto zelim podici), i naravno od vremena kad sam bila deblja,ostao je celulit(bilo ga je prije puuuno vise no jos uvijek ga malo ima:/ ). Imam 50 kg, visoka sam 162 cm, od pocetka ljeta treniram taekwondo i full sam se nasla u tome, 3 put tjedno(pon.sri,pet,) po sat i pol. Ostale dane(uto, cet) vjezbam neki od programa na http://fitnessangels.net Smjer:napredan. Prije toga naravno zagrijavanje, poslije treniga istezanje sto je ujedno i priprema za taekwondo trening kojeg odradim nakon 1.treninga (Uglavnom tu vjezbam udarce, brzinu, reflekse(uskoro dobivam i vrecu pa cu moci i snagu:)))
Obozavam biti aktivna,obozavam vjezbati, sto se tice prehrane, volim zdravo(zaljubila sam se u takav nacin zivota), nejedem przeno,masno,grickalice,slatkise,kolace,kruh, pijem samo vodu i mlijeko(dorucak) no problem je to sto iako ne jedem te "gluposti" , mislim da nemam bas dobro organiziranu prehranu kakvu bih trebala imati.. Da vam to predocim evo kako izgleda uobicajni jelovnik: svako jutro prije skole obavezno jedem, jedem otprilike 60g zobenih + pol L cokoladno mlijeko , u skoli uopce ne osjecam glad i pojedem 1 jabuku, sad rucak je ja mislim najveci problem(kako mi mama radi do 3) ne stigne kuhati i narucimo si(sestra i ja) nekakav gablec, ili spagete bol., oslic i krumpir, rizoto i picek, ja ponekad sebi kajganu napravim(svaki dan bih da mogu ali nejde to tak :D) , ugl pojedem normalnu kolicinu uz obaaavezno neko povrce(cikla,krastavci,zelje) , prije ucenja pojedem kockicu tamne cokolade svaki dan, prije treninga(pocinje u 8) jedem ili opet zobene(manje kolicine) ili plocicu, poslije(9:45) jedem 100g sira uz opet malo povca, ILI tunu, ILI 2 kuhana jaja
Voljela bih znati sto mogu poboljsati u prehrani da bude onako kako treba i da uspijem dobiti ravan lijep trbuh bez masti.. Kako da se bolje organiziram?
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2013 at 12:46
meni ovo izgleda prilicno dobro što se prehrane tice... jelovnik je raznovrstan i u svakom obroku imaš proteine i kompleksne UH.. vidim i povrce si uvrstila u jelovnik što je pohvalno. po meni jedino gdje griješiš je preveliki vrmenski razmak izmedju dorucka i rucka koji ti je kako kažeš tek u 3 popodne.

izmedju toga pojedeš samo jabuku. možda da uz tu jabuku u školi dodaš još sendvic od purecih/pilecih prsa ili tune. ipak je previše iscrpljujuce za organizam držati ga bez hrane 7-8 sati. to je po meni što bi trebala promjeniti, a i ostali ce reci svoje mišljenje.
Never give up
Back to Top
Janaxxx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Janaxxx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2013 at 14:28
Hvala puuno na odgovoru.. Da, o tome sam vec razmisljala, samo nikak da promijenim.. Ali hocu.. :)

Edited by Janaxxx - 26 Listopad 2013 at 14:29
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.