New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav svima!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav svima!

 Post Reply Post Reply
Author
Kettle_Bell View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kettle_Bell Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav svima!
    Posted: 28 Listopad 2013 at 19:48
Bok, evo ja sam jedna studentica koja previše vremena provodi sjedeci za knjigom i odlucila sam to promjeniti. Studiram malo duže, imam 25 godina i vec me malo hvata starost LOL
Odlucila sam da je vrijeme da se pocnem baviti vježbanjem, zdravije se hraniti i slicno...
Bila sam nekad davno sportski tip i nemam problema s težinom, samo sam se malo zapostavila Unhappy

Krenula sam redovito u teretanu, idem svaki drugi dan ili cešce! 
Želja mi je ojacati, izgraditi mišice i malo zategnuti sve skupa Dead

Ako je netko voljan dati savjete slušam sve!!

Muce me ruke, inace sam relativno mršava ali imam dosta jake  ruke, valjda mi se sva masnoca skuplja u rukama, brine me kako to promjeniti!

Zatim želim ojacati donji dio tijela, radim puno noge, cucanj, iskorak i tako... dobrodošli su svi savjeti u vezi toga! 

Eto, nadam se da cu i ja nekom moci ponuditi koji savjet Embarrassed
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 22:59
Pozdrav i dobro nam došla

Za pocetak nam možeš malo detaljnije opisati trening, što i kako radiš?
Isto tako i primjer jelovnika za dva tri dana kako se hraniš?

Na taj nacin je puno jednostavije korigirati i vidjeti kako i sto radiš.
Isto tako koliko si visoka i teška?

Netko ce sigurno uskociti i pomoci ti.
Sretno
Back to Top
Kettle_Bell View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kettle_Bell Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 18:04
Htjela bi trenirati svaki dan, ali sam imala pauzu preko ljeta tako da sad kad sam ponovo krenula ne mogu se riješiti bolnih upala pa onda moram pauzirati minimalno jedan dan izmedju.

Fokusirana sam na donji dio tijela.
Za zagrijavanje trenutno radim traku... evo ovo mi je zadnje s cim se zabavljam ili slicno:
http://www.youtube.com/watch?v=ljU8k8Y879w

Poslije toga odradim 4 serije po 10-15 ponavljanja na onim spravama za noge (leg press ili leg extension, curl i slicno) ili malo radim s onim Bosu ili nešto smislim, pokušavam naci neke vježbe na internetu, imam dobru aplikaciju pa na njoj nadjem vježbe (preporucam: https://itunes.apple.com/ca/app/fitness-pro/id336826731).
Ili se malo istegnem!

Onda odradim cucanj, po 4 serije, 10-15 ponavljanja
zatim "bridge" ili podizanje stražnjice ili kako bi se to vec zvalo (4x12) s nekim utegom...
iskorak, užasno mi je težak pa radim po 3 serije sa svakom nogom po 5 ponavljanja, isto s utezima!
Na kraju se opet malo istežem...

Pitam se uvijek koliko serija i ponavljanja raditi, kako ih dozirati, kad ih povecavati, koju težinu staviti, nikako da to uskladim. :-/

Tako otprilike provedem u teretani oko 1 - 2 sata!

Inace mi je gornji dio tijela manje važan, ali i to mi je želja raditi samo što više ni sama ne znam što.
trbuh mi je skoro ravan ali je još ostalo nekako masnoce pa mi djeluje kao da ima puno nezategnute kože, nekako grbavo, neki su mi znali reci da ne radim trbušne jer onda oni iskacu i trbuh djeluje veci, što mi nije baš logicno jer ne znam kako bi ga drugacije definirala.
Isto tako mi i za ostatak gornjeg dijela tijela fali inspiracije što da radim, jer bi to ubacila u taj dan kad odmaram noge. :-/
Pogotovo kako smanjti obujam nadlaktica?!

S prehranom sam malo na ratnoj nozi, prije ljeta sam bila u treningu i onda sam se trudila jesti stvarno zdravo i slijediti sve to što sam procitala, ali onda sam izgubila dosta na težini i sad opet nisam sretna pa iz protesta jedem sve što hocu. Znam da to ne valja :(
Poslije treninga popijem proteine (https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/proteini/Pro-Whey-3G.aspx)!
Ne uzimam ništa osim toga, nego imam one tabletice kao za energiju (http://www.polleosport.hr/proizvodi/energija-izdrzljivost/caffeine-200-mg-200-tableta-mvp) ali to uzmem rijetko, cešce kad ucim, izazivaju mi neku mucninu laganu! 


Znaci visoka sam 158cm i imam trenutno oko 50-51 kg. 
Cilj mi nije gubljenje težine nego cak i podizanje, ali ne s masnocom naravno nego mišicima :P

Ako ima neka cura za razmjenu iskustava s treninga ili nešto slicno neka se slobodno javi!! :)
Ili bilo tko sa savjetom, hvala.
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2013 at 13:46
Evo ovako,
Što se tice treninga vidim da lutaš i s vježbama i s težinama i s ponavljanjima.... za najbolje rezultate trebalo bi se držati nekog programa vježbanja koji ima smisao te ima progresije (znaci da bi ti svaki trening trebao biti nešto teži, odnosno mišicima izazov na neki nacin)

Što se programa tice najbolje bi bilo da ti netko (trener u teretani) složi program prema tvojim željama.

Mislim da ovako lutajuci po spravama bez nekog jasnog cilja neceš doci do željenih rezultata.

Postoji li mogucnost da ti trener složi program?

Druga stvar mislim da je bolje raditi ovaj kardio dio na traci za trcanje iza treninga snage (odnosno iza sprava i ostalog što radiš s opterecenjem). Ne vidim smisla raditi kardio prije utega.

Što se tice masnog tkiva (trbuh i nadlaktice)- masno tkivo se skida sve ili ništa (znaci ne postoji nacin da skidaš masno tkivo samo s trbuh, a ne primjerice s gluteusa ili nogu), tako da posebnim vjžebama za ovo ili ono neceš to postici, dosta ovisi o genetici pa kada mršaviš uvijek s istog mjesta prije ode, a druga su tvrdokornija (treba se više potruditi).
Za probleme trbuha i nadlaktica (malo viška masnog tkiva)morati ceš regulirati prehranu i naravno uz to trenirati, kretati se.

iza treninga uz whey bi trebalo popiti dekstrozu, ili neki drugi UH ubaciti (ja smiksam whey i bananu 1 ili 2).

Uglavnom za tvoj cilj ucvršcivanja tijela i dobivanja mišicne mase treba ti dobar trening program i naravno kvalitetna prehrana. Jedno bez drugoga ne ide.

Ja ne vidim smisla treniranja samo donjeg dijela tijela (bez gornjeg) tako da ti ne mogu pomoci sa savjetima ili programom.
Nije mi jasan uopce smisao vježbanja samo nogu i guzice vjerujem da bi bilo puno korisnije da radiš neke full body treninge, to ne mora biti dizanje velikih težina (toga se žene boje obicno, bez razloga ali dobro:)) ali neke bodyweight vježbe tipa sklekova, dipseva.... i neke kompleksne vježbe s bucicama koje su dobre prakticki za cijelo tijelo (ili veliki dio tijela) bi bilo dobro ubaciti u rutinu i od njih bi imala koristi, a i rezultata

Za trbuh, i core opcenito možeš ubaciti sve varijante plankova i meni odlican ab wheel rollouts


Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.