New Posts New Posts RSS Feed - Cao,cao :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Cao,cao :)

 Post Reply Post Reply
Author
sladja78 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Studeni 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sladja78 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Cao,cao :)
    Posted: 21 Studeni 2013 at 14:41
Lutajuci po netu,trazeci spas,naletim na vas forum.Hvala vam sto postojite i sto ste spremni na pomognete nama malim debeljucama :)
Pa da se prestavim :) Javljam se iz Hercegovine i zovem se (pa sam nik kaze :) )
Imam ogroman problem.Uvijek sam bila mrsavica citaj anoreksicarka.2008 godine imala sam malih zdravstvenih problema,nista strasno...ali ja od svoje panike i straha pocnem da pijem svedsku grancicu(prepareat za imunitet).Ja sam bukvalno u 4 ujutru ustajala i mela sta bi mi god doslo pod ruku.Zalosno ali tako je.
Sada imam 82 kg.I nenormalno sam optrerecena radi toga...pogotovo kada krenem u grad,obucem neku malo uzu tuniku i imam sta da vidim.Zenu kao da je u 6 mj.trudnoce.Da ne duzim puno...Imam 35 godina.Visoka sam 173/174 cm.Aktivna nisam nikako.U kuci sam stalno.Takav me zivot potrefio,da se udam u drugi grad i da nikako ne mogu da se skroz opustim i zapocmem neka druzenja...I skim se druzim ti ljudi nisu raspolozeni za neke setnje,teretane itd vise vole kafe ispijatu po kucama.Imala bi ja svog setaca i osobu koja bi bila spremna samnom i u teretanu ali u osustvu je po 6 mjeseci.Takav mu posao.Moja ishrana dok on nije tu je katastrofalna...jednostavno ne volim da kuham sama za sebe.Pa se na mom jelovniku nadju,pizze,hamburgeri,coca-cole,topli sendvici,cokolade itd sve ono sto ne valja :(  Prije nekih dvadesetak dana bila sam na nekoj brzoj dijeti(citrus dijeta(naranca i dvopek dijeta) i za pet dana skinula 4 kg ali jako brzo sve to vratila.
Ja vas molim da mi pomognete,da mi napisete sedmicni jelovnik,neke vjezbe...samo da krenem s mrtve tacke :(
Kako ovaj moj post zvuci,kao da je u meni 180 kg :) ali jednostavno smeta mi.
Nadam se da ce neko imat strpljenja da procita ovo sve i da mi napise koji savjet.
Pozzzz


Edited by sladja78 - 21 Studeni 2013 at 14:52
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2013 at 15:00
dobrodošla

nema tu puno filozofije,je ri sama pišeš da se ne kreceš,i kaj jedeš. od tuda i kreni,pokreni se,sredi prehranu. vježbaj sama doma


https://www.fitness.com.hr/Fit-TV.aspx
tu su ti vježbe


a tu imaš primjere jelovnika,citaj i uci
https://www.fitness.com.hr/forum/moj-dnevni-tjedni-jelovnik_topic1632.html
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
sladja78 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Studeni 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sladja78 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2013 at 15:13
Hvala puno na odgovoru.Sad sam nasla i ovde tu moju dijetu koju sam koristila...pa mi nije jasno kako sam ja 4 kg skinula za tako malo dana,a ovde pise 5 kg za 15 dana.Da li da se bacim opet na ovu dijetu,samo da ubrzo na vagi vidim koji kg.manji i to bi mi dalo jos vecu volju za zdravom ishranom. 
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2013 at 15:18
molim,i drugi put!
ali,ako tako razmišljaš,brzo,na vagi,vidjeti manji broj,nije dobro,to ne valja.
polako,prvo sredi jelovnik,iamš tu stvarno puno primjera,i pocni vježbati,koliko možeš,šetaj,vozi bicikl,uglavnom kreni
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2013 at 19:46
Pozdrav i dobro nam došla

Nema smisla razmišljati o dijetama za koje i sama znaš da ti nece rješiti problem dugorocno. Hoce možda kratkorocno (i to samo ako gledaš brojke na vagi, a ne kompoziciju tijela), ali dugorocno ti slijedi vec dobro poznati yo-yo efekt.

Tako da preporucam promjenu životnog stila, promjena prehrane (izbaciti gotovo sve gore navedene namirnice iz svakodnevnog jelovnika i eventualno ubaciti neku od njih 1 - 2x tjedno) i ubacivanje nekog oblika vježbe - ti sama moraš naci nešto što ti odgovara i što ce te veseliti.

Baba ti je gore preporucila dobre trening rutine za vježbanje doma što je vrlo prakticno, ali i efikasno:))

Sretno u ostvarivanju ciljeva
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2013 at 20:21
pozdrav i dobrodosla i od mene
bilo bi dobro kada bi ovdje napisala sto jedes, kada i u kojim kolicnama, za barem 3 dana, tako da znamo odakle krenuti sto se tice ove dijete koju si gore navela, bjezi od toga..prosjecno bi trebala gubiti pola kg do kilograma po tjednu, to je najzdravije i najvjerovatnije da se nece vratiti nazad.
sretno!
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.