New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav-novi clan
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav-novi clan

 Post Reply Post Reply
Author
kardinac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kardinac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav-novi clan
    Posted: 18 Veljaca 2014 at 23:36
Pozdrav ekipi,

Evo me , novi sam na ovom forumu pa rekoh da se regam predstavim i kako vec dalje ide...

Dakle 27 god. 204cm, 114kg...plan je doc na 105kg.

Problem (salo ako trbuha i na samom trbuhu) + ojačat ruke i prsa i ledja. Problem ledja imam kifosu i skoliozu (tak nekako se zove :D) dakle lose drzanje pogrbljeno dosta + što kg smetaju.

Moj TDE 3800  BMR 2444  ...Plan mi je unosit 3500 KCAL, s tim da odradim teretanu 4x tjedno i s njom sagorim dodatnih bar 500 kcal po treningu.

Poceo sam od 17.12.2013 s tim da sam imao pauzu 15 ak dana polovicom 1mj. (put) . Na pocetku sam imao 120kg.Vec se sad da primjetiti da su mi obrazi upali ali gubim amsu i na rukama ( kako to sprijecit)? dok salo s trbuha kao i da ne ide :((

1 Trening tjedno 15min brzo hodanje istezanje , prsa + triceps, 3x 25 trbusni  30min brzo hodanje traka
2. Trening   15min brzo hodanje istezanje , ramena + biceps, 3x 25 trbusni  30min brzo hodanje traka
3.Trening   15min brzo hodanje istezanje ,noge + triceps , 3x 25 trbusni  30min brzo hodanje traka
4.Trening 
1 Trening tjedno 15min brzo hodanje istezanje , prsa + triceps, 3x 25 trbusni  30min brzo hodanje traka

Prehrana
 (10h Ujutro 4 jaja na vodi s malo maslinovog ulja )   ili (posni sir s jogurtom) ili zobene s jogurtom)
(12h shake 2-3 banane + 0.5l mlijeka, zlica meda, zlicica cimeta, mrvice oraha ili ljesnjaka nekad dodam ananas ili sirovo jaje, sve mix i popijem)
(16h rucak sta bude, ili manistra s mesom, ili gulaš s mesom, ili juha+ meso + krumpir,teletina  itd...)
19-20h --sardine 1-2 , jogurta pola litre
 + iza teretane koju obicno radim popodne oko 17h ili ponekad ujutro oko 12h popijem shake whey

E sad da li je ovo sve normalno i dobro dozirano. Sta treba nadopunit sto izbacit? Kako ojacat  drzanje ledja i ispravit pogrbljenost, kako ne izgubit misicnu masu s ruku ...te kako ubrzat skidanje trbuha?

Hvala
Lp
Back to Top
kardinac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kardinac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2014 at 23:44
Originally posted by kardinac kardinac wrote:

Pozdrav ekipi,

Evo me , novi sam na ovom forumu pa rekoh da se regam predstavim i kako vec dalje ide...

Dakle 27 god. 204cm, 114kg...plan je doc na 105kg.

Problem (salo ako trbuha i na samom trbuhu) + ojačat ruke i prsa i ledja. Problem ledja imam kifosu i skoliozu (tak nekako se zove :D) dakle lose drzanje pogrbljeno dosta + što kg smetaju.

Moj TDE 3800  BMR 2444  ...Plan mi je unosit 3500 KCAL, s tim da odradim teretanu 4x tjedno i s njom sagorim dodatnih bar 500 kcal po treningu.

Poceo sam od 17.12.2013 s tim da sam imao pauzu 15 ak dana polovicom 1mj. (put) . Na pocetku sam imao 120kg.Vec se sad da primjetiti da su mi obrazi upali ali gubim amsu i na rukama ( kako to sprijecit)? dok salo s trbuha kao i da ne ide :((

1 Trening tjedno 15min brzo hodanje istezanje , prsa + triceps, 3x 25 trbusni  30min brzo hodanje traka
2. Trening   15min brzo hodanje istezanje , ramena + biceps, 3x 25 trbusni  30min brzo hodanje traka
3.Trening   15min brzo hodanje istezanje ,noge + triceps , 3x 25 trbusni  30min brzo hodanje traka
4.Trening 
1 Trening tjedno 15min brzo hodanje istezanje , prsa + triceps, 3x 25 trbusni  30min brzo hodanje traka

Prehrana
 (10h Ujutro 4 jaja na vodi s malo maslinovog ulja )   ili (posni sir s jogurtom) ili zobene s jogurtom) eventualno Finac kruh crni s sjemenkama par feta i purecu salamu
(12h shake 2-3 banane + 0.5l mlijeka, zlica meda, zlicica cimeta, mrvice oraha ili ljesnjaka nekad dodam ananas ili sirovo jaje, sve mix i popijem)
(16h rucak sta bude, ili manistra s mesom, ili gulaš s mesom, ili juha+ meso + krumpir,teletina  itd...)
19-20h --sardine 1-2 , jogurta pola litre
 + iza teretane koju obicno radim popodne oko 17h ili ponekad ujutro oko 12h popijem shake whey

E sad da li je ovo sve normalno i dobro dozirano. Sta treba nadopunit sto izbacit? Kako ojacat  drzanje ledja i ispravit pogrbljenost, kako ne izgubit misicnu masu s ruku ...te kako ubrzat skidanje trbuha?

Hvala
Lp
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2014 at 07:30
Pozdrav i dobrodošao!
Trbušnjake zamijeni plankom. Jedan dan radi prednje mišiće, jedan dan bočne a jedan dan leđne.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2014 at 08:02
Full body trenig

Nakon treninga ubaci i dekstrozu..

Naravno da ruke padaju.. Pada mast s cijelog tijela..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
kardinac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kardinac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2014 at 09:31
Hvala na savjetima?

Btw full body  trening gledam po netu ima jako puno vrsta uglavnom je svugdje ukljuceno dosta vjezbi s opterecenjima na ledja, kako s njima imam problem jos dok sam bio u sportu ( diskovi 5 i 6 su mi nabijeni pa me prije kod vecih opterecenja znalo kao probosti iglom užasna bol na 1-2 sec...pa gledam neke vjezbe da nadem da mi taj donji dio postane fleksibilniji i jaci. Samo da se ne povrijedim pa izbjegavam mrtvi cucanj itd...

Maratonac tnx za plank dovoljno 3 serije po 30 sec za pocetak?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2014 at 09:52
Originally posted by kardinac kardinac wrote:

izbjegavam mrtvi cucanj itd...

a šta je to? misliš na mrtvo dizanje.. neznam meni ovaj tvoj trening sve nest zbrda zdola. Nisi li od doktora dobio neke vjezbe za skoliozu?
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2014 at 09:56
btw :
https://www.fitness.com.hr/zdravlje/ozljede-bolesti/Skolioza-jednostavne-vjezbe.aspx
https://www.fitness.com.hr/vjezbe/fitness-discipline/Korektivna-gimnastika-i-lose-drzanje.aspx
https://www.fitness.com.hr/zdravlje/ozljede-bolesti/Kifoza-i-lordoza.aspx

I ovdje u ovom jelovniku ima 3500kcal? are you sure ? kardio radis svaki dan?
cookies are for pussies
Back to Top
kardinac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kardinac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2014 at 12:29
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

btw :
https://www.fitness.com.hr/zdravlje/ozljede-bolesti/Skolioza-jednostavne-vjezbe.aspx
https://www.fitness.com.hr/vjezbe/fitness-discipline/Korektivna-gimnastika-i-lose-drzanje.aspx
https://www.fitness.com.hr/zdravlje/ozljede-bolesti/Kifoza-i-lordoza.aspx


E odlichan :)) sad cemo lagano se uhodat u ovaj nacin :)

I ovdje u ovom jelovniku ima 3500kcal? are you sure ? kardio radis svaki dan?


Eh nisam siguran to se i sam pitam da li ja ustvari malo jedem tj malo unosim..morat cu nabavit digitalnu vagu jer bez tog ocito ne ide...kad sve od oka stavljam :(

Kardio nisam svaki samo 4x tjedno u teretani..al sad kako vrijeme bude ljepše mislim da bih mogao bar +1 dan jos vikendom u prirodu ?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2014 at 12:44
da, nabavi da vidis zapravo koliko jedes pa ces kad se uhodas moci odokativno znat koliko cega trebas, ovako na pocetku je tesko reci jel malo ili puno, ali ako si gubio na misicnoj masi (ovo s rukama sto spominjes) moguce da jedes premalo, a trbica naravno stoji jer ce tijelo kad gladuje prvo odbacivat sta mu ne treba, a to je misic nazalost zato bi na kad mrsavis naravno trebao biti u deficitu tj jesti manje nego sto trosis, ali trening treba biti na nivou kako bi se odrzala misicna masa. Ovdje je previse kardia za pocetak mrsavljenja, ja bi ti preporucila kardio recimo 2-3 puta tjedno i to neka budu brze setnje, krenes s 30 min pa povecavas lagano kroz tjedne dok ne dosegnes 1h. Kad to dosegnes prebacis se na neke intervalne. U svakom slucaju preporucila bih ti radije nekakav fullbody trening 3 puta tj i kardio tj brzi hod 2-3 puta tjedno pod uvjetom da je hrana na mjestu tj da znas koliko unosis, koliko ti zapravo treba (TDEE) i da je omjer nutrijenata dobar
pogledaj si recimo ovaj trening našeg fitovca Davora
https://www.fitness.com.hr/blog/Program_prehrane/Full_body_trening_-_nezamjenjiv.aspx
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.