New Posts New Posts RSS Feed - Prepraviti po potrebi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prepraviti po potrebi

 Post Reply Post Reply
Author
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prepraviti po potrebi
    Posted: 15 Ožujak 2014 at 18:28
Nakon što sam 100 puta prošla gotovo svaku temu na forumu, mislim da je svejedno vrijeme da potražim pomoć jer trebam to čuti od nekog drugog

Daklee...
visina: cca 170 (nisam se mjerila neko vrijeme, ali ne rastem više toliko brzo)
Masa: 62 kg
Dob: 20

u teretanu idem 4 mjeseca, 4-6 puta tjedno, rezultati se vide (ja ih vidim ) i zadovoljna sam s trenutnim izgledom, ali sad bi se htjela još malo ozbiljnije posvetiti tome i čini mi se da bi tu ključnu ulogu igrala prehrana

Dnevni jelovnik izgleda otprilike ovako:

D:3 kuhana jaja, oko 40g posnog sira, banana, 40g zobenih
M: banana/sušene brusnice i 50g posnog sira
R: piletina (polovica prsa), salata, kuhano povrće i/ili riža/kuhani krumpir
M: banana i 40g zobenih
V: (obično nakon treninga) druga polovica p. prsa, salata, posni/ajvar

1-2 puta dnevno popijem instant cappuccino, sa malo mlijeka
ponekad ubacim i kocku-2 tamne čokolade i ako osjetim potrebu nešto jesti (najčešće iz dosade) bit će banana ili neka druga voćka

što da mjenjam? pretpostavljam da fali nekog proteina u međuobrocima, ali nemam ideje kako ih uzeti, ne mogu 3x dnevno jesti jaja/posni, piletinu bi još i mogla ali neda mi se toliko peći

svaki savjet dobrodošao, slobodno budite strogi i unaprijed hvala
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2014 at 18:44
Pa ni ne vidim da fali toliko proteina... imaš ih u svakom obroku...tj ovisi što radiš? Dižeš masicu gore? ili spuštaš se dole? 

Ako dižeš se nisu toliko bitni proteini....kao što se piše...ali su poželjni... sada ne znam koliko je to pilećih prsa? vidim konstantno posni piletina...ali koliko je to sve u gramima ..malo određenija budi :)

Jesi pobala razmišljati da whey uzmeš :) ?

Mislim da ti je 4 puta sasvim okej ići u teretanu..što radiš u teretani to me zapravo zanima program... fully body? split? push pull low?... 

Ma što ne treba se uvijek opustiti :) 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2014 at 19:34
nemam pojma što radim s masom hahaha htjela bi je dići mišićnu malo ali i izgubiti masnoća paa...

prsa oko 150g, ali to procjenjujem sad, izvagat' ću sljedeći put
posni ako ide sam onda 200g, ako ide u kombinaciji s nečim, rijetko pređe 50

razmišljala sam o wheyu, sad još gledam kad i kako bi ga uklopila prije nego uzmem, vjerojatno sljedeći mjesec, ovaj sam se morala šišati (studentski život hahaha)

trening je full body, ima dvije verzije pa radim naizmjenice svaki dan jednu... 10 min zagrijavanja, 3 skupine vježbi koje se rade jedna za drugom u 3 serije, odmor između serija minutu, i na kraju cardio najmanje 15 min :)
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2014 at 19:48
Ako radiš full body.... tj prvo da rješimo...odaberi jedan program..zaccrtaj si vremenski koliko ćeš ga raditi...to prvo..heheh

Full body radi svaki drugi dan..ili dan pa 2 dana pauze..ovisi kakvog je inteziteta..itd itd... :)


Pa za tvoju kilažu ...mogla bih nešto sitno povećati proteina...da to sigurno ...sira jaja ili piletine...stavi si barem an 1.5g po  kili da imaš proteina..ne treba ti više :P

Dići mišićnu masu ... izgubiti masnoću...e draga moja svatko bih to ali ne ide :D ... odluči se heehe

Morat ćeš zažmiriti na neke dijelove kada ideš na masu..ali ne brini....sve se to skrati i izgleda super nakraju..samo treba polako sve raditi .. ništa pretjerano :D

Pojačaj svakako jelovnik ako ideš na masu da da :) Full body radi  onda ako si počela...u dane kada ne treniraš ili prošetatš...a uzmi si neki i kardio barem 1 dan onako malo jači heheh :)

2 dana baš odmaraj uz laganu šetnjicu i tako :D zabavljaj se malo po malo radi :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2014 at 12:54
nivo mog dnevnog kretanja je minimalan, zato idem skoro svaki dan u teretanu i onda se 131255x bolje osjećam :D naravno kad je intenzivniji trening odmorim dan-2 jer moram hahah ubacim 1 tjedno cardio od oko 45 min ako stignem, sad će biti redovit :D
hvala na savjetima, sad ću to malo uštimati pa vidjeti kako će biti :D
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2014 at 15:39
Ma to ti neće pomoći mišići moraju odmarati :) pogotovo kada radiš više skupina u 1 danu... da je split onda uredu :) Eto pa vidi kako ti paše..no ako ti je režim dobar i stime si sretna super!
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2014 at 15:55
pa dobro se osjećam s ovim, ne mogu reći, i to daje rezultate, ali htjela bi da budu bolji pa ću se očito morati malo prilagoditi :D
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 10:14
pošto imam temu mogu i ovdje pitati :D

inače imam nizak tlak (na pregledima kažu da sam kao novorođenče, kućni tlakomjeri ga ne mogu ni izmjeriti :P)i uglavnom sam posljedice osjećala pri naglom ustajanju ili dok ujutro još nebi ništa pojela, tu i tamo neki neočekivani umor, ali ništa što nisam naučila kontrolirati, do sad.

simptomi su intenzivniji i teže mi ih je "smiriti", mogu paziti na nagle pokrete i da sam relativno naspavana, unosim dovoljno tekućine, kofein malo kavom (tu i tamo), redovito jedem u manjim obrocima... jedino što mi fali je neka čarobna namirnica da me izliječi
jel ima tko kakvih iskustava i što pomaže? :D
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
airin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote airin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 10:34
ja nisam vodila brigu o svome tlaku dok prije par dana nisam htjela dati krv i doktorica me odbila zbog niskog tlaka,
kada sam pitala kako to liječiti rekla mi je da pijem dosta vode i trebam nešto slano pojesti, također veli mlada si i to je normalno sada kada je toplije vrijeme da je niži tlak. i to je to,
ako ti to što znači   
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 14:53
a baš sam mislila ovih dana ići donirati krv a eto, tješi me da će možda popustiti simptomi kad se malo priviknem na promjenu vremena, hvala na odgovoru :D
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 10:21
Ni sama nisam znala kako sam dobar naslov svoje teme odabrala
došlo je do potrebe da se moj način rada prepravi! Uskoro završavam s ovosemestarskim obvezama i odlazim, a što će mi najteže pasti je udaljenost od teretane tamo kamo se vraćam nemam teretanu na raspolaganju, a najbliža moguća je dovoljno daleko da bi me treing sve skupa koštao preko 1500kn mjesečno, što si ne mogu priuštiti

Na raspolaganju doduše imam elastične trake, prostirku, bučice od 1 kg (koje nisam sigurna da mi ičem mogu pomoći kad inače radim s par puta većom težinom), one utege za noge i bicikl!

Htjela bi što manje izgubiti formu koju sad imam, pa ako imate ikakvih savjeta i preporuka, molim vas i jako cijenim svaku pomoć :D
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.