New Posts New Posts RSS Feed - Poz svima! moze pomoc?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Poz svima! moze pomoc?

 Post Reply Post Reply
Author
izgubljena View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2014
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote izgubljena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Poz svima! moze pomoc?
    Posted: 21 Ožujak 2014 at 14:39
Poz svima! ja sam Izgubljena i treba mi pomoc. Imam 21 godinu, 170 cm i 60 kg. Uspjela sam skinuti 10kg boljom prehranom ( izbacila kruh, slatkise, kolace a povecala unos ribe, piletine, voca i povrca) ali uopce nisam vjezbala tako da sam sad sva mlohava. uz to imam masne jastucice na ledima a dupe mi se jednostavno istopilo. tek nedavno sam pocela vjezbati ali, pomaci se vide jedino na nogama. Sto sad da radim? trebam li jos mrsaviti zbog ovih masnih jastucica? kako da umjesto preostalog sala dobijem misice? a dupe? cucnjevi s opterecenjem? Proucavala sam ove clanke sa stranice i samo sam jos zbunjenija pa bih bila zahvalna ako bi mi netko objasnio sto mi je najbolje sad raditi!     SmileSmile
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 17:10
Pozdrav izgubljena nadam se da ćeš se pronaći ovdje Šalu na stranu, da, tako se to dogodi kad se mršavi samo smanjivanjem hrane. Koliko dugo si skidala tih 10 kg? Bilo bi dobro kad bi napisala detaljno svoja 2-3 jelovnika u danu da vidimo kako je to izgledalo jer si vjerovatno premalo jela i uz to premalo nutrijenata kojih trebas.. Anyway, trebaš počet trenirat, to svakako. Buduci da nisi dosd trenirala ja bih preporucila ili odlazak u teretanu i rad s trenerom ili vježbanje s vl. tijelom za početak kod kuće (kasnije bi svakako bilo dobro uključiti utege). Svakako napiši jelovnike i izračunaj svoj BMR i TDEE
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
izgubljena View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2014
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote izgubljena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 17:45
Tih 10 kg sam skinula za dva-tri mjeseca.  I ja mislim da sam smrsavila zbog smanjivanja kolicine hrane a ne zbog nekakve dobre prehrane i cisto me strah da mi se te kile ne vrate kad pocnem normalno jest. Moram priznat da nisam puno gladovala jer sam "varala" organizam ispijanjem vode, kava, zelenog caja....pa mi je to nekako odgadalo obroke. Nisam imala bas nekakv tocan jelovnik, bilo je dosta improviziranja i znalo se dogodit da zgrijesim s kakvom cokoladicom, doduse, znalo se dogodit i da preskocim nekoliko obroka. Evo kako je to izgledalo:

1.
dorucak: dva kuhana jaja, par cherry rajcica, kava
meduobrok:  salica zelenog ili zutog caja
rucak:  200g pilecih prsa pecenih bez ulja, meksicka mjesavina povrca
meduobrok: sezonsko voce, kava ili caj
vecera: jogurt


2. 
dorucak: zobene pahuljice, kava
meduobrok: zeleni ili zuti caj
rucak: varivo od graha, krumpia, kelja.....
meduobrok: voce, kava ili caj
vecera: malo posnog sira ili saka orasastih plodova

Sto se vjezbanja tice, za trenera nemam novaca. u teretani koja mi je najblize postoje one grupe za vjezbanje pa razmisljam da se njima prikljucim. al opet me brine ovo moje ravno dupe i ti jastucici na ledima. N znam vise ni sama....


Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 18:20
Jako malo hrane.. jako malo...

Avangarde ti je napisala..a i ja ču tti potvrditi...pravilno papaj...papaj više... i treniraj... Puno ćeš bolje izgledati..kile ti nisu omjer jedini..a i nisu precizni što se tiče izgleda :)

Kava čaj..zavarava....ali duži period mogao je biti koban za tebe

Probaj onda otići na te grupe...to bi ti bilo dobro za početak...ako nemaš kako....Body weight. sa šetnjom..trčanjem je odličan izbor sza ono što želiš sigurno :)

Nismo ni mi svi pri novcima...eto ja sam nakon godinu dana i nešto tek uprilici da počnem... zato čistim dimnjake hehehe ...šalu na stranu.. podebljat ćemo to ... i početi trenirati..ne moj se bojati nemaš razloga.. :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 18:24
e da, dosta malo hrane, naručito zdravih masti i ugljikohidrata u prvom jelovniku, a proteina većinom u drugom . Ajmo ovako, prvo si pročitaj ovo:
https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Zdrava-prehrana.aspx
https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Kalorije.aspx

Znači ovako se hraniš unatrag 3 mj s iznimkom tih izleta koje spominjes? Mlada si još previše da si štetiš tijelu na ovakav način. Prvo ne trebaš mršaviti nego promjenit sastv tijela u korist mišića što će naravno uzrokovat i poboljšanje metabolizma, a samim tim smanjivanju tih jastucica koje spominjes. Znači, trebala bi izračunat okvirno svoj TDEE tj koliko kcal trosis na dnevnoj bazi. Potom si sloziti jelovnik prema tom br. kcal. (Pogledaj podtemu Moj tjedni/dnevni jelovnik, a za recepte Pokazite sta jedete i Recepti)
Što se tiče treninga- pretpostavljam da je većina tih grupnih aerobnog karatkera, ako ima šta s utezima tome se možeš priključit. Iako bi bilo bolje, ako imas mogucnosti, uloziti u par podesivih utega pa vjezbat kod kuce
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.