New Posts New Posts RSS Feed - Pozz svima :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozz svima :)

 Post Reply Post Reply
Author
blackvelvet View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackvelvet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozz svima :)
    Posted: 07 Travanj 2014 at 21:30
Bok!
Već neko vrijeme Vas čitam. Počela sam s promjenom prehrane i uvođenjem tjelovježbe. Dosta stvari sam pročitala i pokušala usvojiti, ali sam još miljama daleko :D i zato sam se odlučila tu javiti. Budući da je vrijeme da uvedem neke promjene (već nekih par mjeseci sam si posložila prehranu, ali puno je tu rada potrebno) pa ako zapnem ili ako će me nešto zanimati, nadam se da mogu i tu pitati? Mislim da sam malo se više raspisala :D. Pozz
Back to Top
blackvelvet View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackvelvet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2014 at 22:13
Opet ja jer vidim da nisam rekla ništa o sebi i onome čemu težim i kakvo je stvarno stanje stvari. Ugl. sredinom 10.mjeseca sam počela mijenjati prehranu i uvoditi tjelovježbu. Najveći problem mi je slatko i večere. To sam manje konzumirala i dosada sam smršavila 10 kg. Naravno da sam uvela i hodanje po 6 km i neke vježbe. Najveći problem mi je što me često zna uhvatiti "kriza" i onda bih potamanila veliku količinu hrane :D. Sada imam 89 kila, a visoka sam 168. Nekako mislim da sam možda i više mogla smršaviti da sam se bolje pridržavala i da nisam srljala s hranom. Htjela bih pitati što bi bilo najbolje za večeru s obzirom da preko dana se dobro pridržavam i onda je navečer raspad sistema? Znam da treba kombinirati proteine s UH. Imam još i problema sa štitnjačom ( znam da to nije opravdanje). I, zanima me koje vježbe treba raditi jer svako mi sugerira drugačije tako da sam skroz pogubljena u tome. Neki kažu vježbe snage, neki cardio. Oprostite što sam se opet raspisala.
Back to Top
feriha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote feriha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2014 at 23:16
Nisam baš stručna najbolje,ali mogu ti je reći da ti je najbolje večerat piletinu i povrće,sad je sezona špinata,zelene salate,pa toga možeš puno jesti dok te nezasiti, a prije spavanje posni sir Mig
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2014 at 08:37
Pozdrav i dobrodosla!
"Kriza", ako nije plsiholoske naravi, je obicno posljedica prevelikog kalorijskog deficita i loseg rasporeda obroka tijekom dana.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2014 at 09:42
Originally posted by blackvelvet blackvelvet wrote:

Opet ja jer vidim da nisam rekla ništa o sebi i onome čemu težim i kakvo je stvarno stanje stvari. Ugl. sredinom 10.mjeseca sam počela mijenjati prehranu i uvoditi tjelovježbu. Najveći problem mi je slatko i večere. To sam manje konzumirala i dosada sam smršavila 10 kg. Naravno da sam uvela i hodanje po 6 km i neke vježbe. Najveći problem mi je što me često zna uhvatiti "kriza" i onda bih potamanila veliku količinu hrane :D. Sada imam 89 kila, a visoka sam 168. Nekako mislim da sam možda i više mogla smršaviti da sam se bolje pridržavala i da nisam srljala s hranom. Htjela bih pitati što bi bilo najbolje za večeru s obzirom da preko dana se dobro pridržavam i onda je navečer raspad sistema? Znam da treba kombinirati proteine s UH. Imam još i problema sa štitnjačom ( znam da to nije opravdanje). I, zanima me koje vježbe treba raditi jer svako mi sugerira drugačije tako da sam skroz pogubljena u tome. Neki kažu vježbe snage, neki cardio. Oprostite što sam se opet raspisala.

najbolje bi bilo kada bi napisala barem 2,3 jelovnika da vidimo kako kombiniraš i jedeš li možda nećega premalo pa budeš gladna. Inače, nije nužno da cijeli dan jedeš jednake porcije tj da smanjujes porcije krajem dana, može se naravno ici i obrnuto samo treba sve ukomponirat u svoje dnevne potrebe. Kriza je vjerovano ovo sto kaze Maratonac zbog premalo hrane ali i psihicki mozda zbog toga sto si si u glavi utuvila "na dijeti sam i nesmijem nista jesti sto volim" pa bi onda pojela SVE
cookies are for pussies
Back to Top
blackvelvet View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackvelvet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2014 at 09:47
Originally posted by feriha feriha wrote:

Nisam baš stručna najbolje,ali mogu ti je reći da ti je najbolje večerat piletinu i povrće,sad je sezona špinata,zelene salate,pa toga možeš puno jesti dok te nezasiti, a prije spavanje posni sir Mig


Hvala :). To otprilike i jedem, posni sir je redovito ma meniju. Ma za večeru mi je najnezgodnije jer sam tada najviše gladna, a to je očito problem zato što tijekom dana krivo rasporedim obroke.
Back to Top
blackvelvet View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackvelvet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2014 at 09:49
Originally posted by Maratonac Maratonac wrote:

Pozdrav i dobrodosla!
"Kriza", ako nije plsiholoske naravi, je obicno posljedica prevelikog kalorijskog deficita i loseg rasporeda obroka tijekom dana.


Hvala:). Da, mislim da je to najveći problem, iz razloga što mi je veliki razmak između ručka i večere - vremenski pa dok dođem doma pregladnim.
Back to Top
blackvelvet View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackvelvet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2014 at 10:14
@avangarde - slažem se da mi "kriza" dođe i zbog loše kombinirane prehrane jer mi se zna dogoditi da pregladnim pa onda utrpam sve i svašta. I to uglavnom navečer. Jelovnik je ovakakv: za doručak većinom jedem zobene(navečer stavim 6 žlica zobenih i malo vode i mlijeka, te manje od pola male žličice meda), te lanene pa ako imam banane ili jabuke i malo lješnjaka. Zapravo doručak mi je najbolji obrok, koju sam uvela jer su mi te kombinacije sa zobenima super (prije sam rijetko kada doručkovala). Za ručak jedem šta ima ili šta si napravim. Uglavnom jedem sve, ali pazim količinski. Jučer sam pojela 2 jaja trajbana, zdjelicu zelene salate, te malo kuhane šunke, šnita kruha. Danas ću pojesti dvije ćufte i pire krumpira te salatu. Večera mi je ili posni sir, jogurt ili piletina, ali se zna dogoditi da večeru preskočim pa me onda uhvati "kriza". Međuobrok jabuka, jogurt - ovisi. Popijem i cappucino. Možda je premalo i nekvalitetno pa me zato uhvati kriza, ali ako ima tko kakaav savjet što da pojačam ili smanjim - bila bih zahvalna :). I, da, počela sam raditi Insanity pa me zanima jel dobro da ga radim jer sam prije par godina operirala koljeno, a imam dosta kila ili da radim možda neke druge vježbe? Ali uglavnom samo radim prvi dan i ne vježbam svaki dan nego triput tjedno. Hodam svaki dan - osim vikenda. Nadam se da sam uspjela sve otprilike napisati.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.