New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav svima :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav svima :)

 Post Reply Post Reply
Author
krafnica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krafnica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav svima :)
    Posted: 04 Svibanj 2014 at 14:16
Bok svima, ja sam novi član i htjela bi vam svima reći nešto o sebi i postaviti nekoliko pitanja.. pa počnimo :D

Imam 18 godina, visoka 165cm i imam 65kg. Ne znam jel' to puno ili ne (pretpostavljam da je ) al meni nisu problem kile koliko nekakva raspoređenost tih kila. Široka sam u ramenima (posljedica treniranja boksa pa naglog "odustajanja-morala sam prestati radi oštećenja vratne kralježnice, inače sam trenirala 4 godine), struk mi je uredu tj. zadovoljna sam, ali onda dolazi najmrži dio mog tijela - "love handles". Imala sam ih i dok sam trenirala, samo malo manje nego sada i to me često baca u depresiju, što još ne znam kako ih se riješiti. Noge su mi koliko toliko uredu, osim jačih listova (za koje pretpostavljam da su isto radi boksa ali i genetski- i mama i tata imaju jače listove).
U zadnja 2 mjeseca redovito vozim biciklu/trčim a ako baš nemam vremena za to (jbg učenje za školu, državnu maturu i to) nastojim se bar prošetati do škole i slično.

Moja pitanja dakle su: koje vježbe raditi a da ne zahtijevaju odlazak u teretanu (manjak novca za članarinu, stvarno nemam odakle odvojiti), kako prilagoditi prehranu (većinu vremena provodim van kuće pa mi je jedini način kupovati po pekarama i sl. ili ponijeti od kuće) te kako općenito nekako zdravo živjeti?

Ispričavam se na možda predugom postu, i unaprijed se zahvaljujem svima na odgovoru
Krafnica zeli postati slanac... ili tako nesto?
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2014 at 15:53
Bok i dobrodošla :D

Evo da odgovorim koliko znam u nadi da će ti pomoći :) što se tiče vježbanja, guglaj street workout, ima i tema ovdje na forumu pa tamo prouči (ima savjeta, korisnih linkova i sl.), kao što ime asocira, gotovo ti ništa ne treba za izvođenje osim vlastitog tijela.

Da bi prilagodila prehranu prvo trebamo vidjeti što treba prilagođavati pa napiši svoj tipični jelovnik :)
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
krafnica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krafnica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2014 at 16:11
E znam za street workout al prvo se pokušavam dovest u formu malo bolju pa tek onda s nekim konkretnijim vježbama. Ne znam griješim li tu.. ili?

Evo i moj tipičan jelovnik:
Doručak: zobene pahuljice s mlijekom ili zobena kaša ili tost sa posnim sirom (ili neki tako sirni namaz)
Ručak: obično neko meso (piletina ili puretina ili svinjetina) sa povrćem (krumpir ili gljive ili blitva ili bilo koje drugo povrće, uglavnom kuhano..) ili riža
Večera: jogurt ili muesli

Između ručka i večere uglavnom pojedem neko voće (jabuka ili banana ili jagode uglavnom) a između doručka i ručka (ako je veliki razmak i ako sam baaaš gladna) pojedem mekinje (one šta izgledaju ko smoki haha, teta u biobio kaže da je to zdravo i dobro za probavu [s kojom inače i imam problema])
Krafnica zeli postati slanac... ili tako nesto?
Back to Top
krafnica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krafnica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2014 at 16:17
E i da... nekad, ali stvarno nekad zgriješim s nekim slatkišima, ali to uglavnom bude neka čokoladica (tipa mars) ili oni petit keksi
Krafnica zeli postati slanac... ili tako nesto?
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2014 at 17:18
street workout podrazumjeva i čučnjeve i sklekove i tako neke "osnovne" vježbe koje su savršene za dovođenje u formu, ovisi samo kakav oblik forme želiš ;) ali to je dobro za početak pa ćeš vidjeti u kojem se smjeru orjentirati što se izgleda i snage tiče
ako već nisam spomenula, možeš i potražiti one videe s vježbama pa raditi uz to

ja nisam stučnjak za hranu (kao neki ovdje) pa se stvarno nadam da će ovo netko još nadopuniti, ali ono što znam je da bi bilo dobro da doručak baziraš na proteinima, znači jaja, posni sir... oke su i zobene, ali uz to kao izvor UH baza su proteini, ovi sirni namazi su uglavnom premasni pa to izbjegavaj

ručak mi se čini ok, pazi na količine samo (ne kažem da smanjiš obrok, već eventualno manje uh, puuuno povrća)

za večeru jogurt zamjeni posnim sirom i orašastima, imam osjećaj da je jogurt daleko premalo za večeru a mueslima to nije najbolje vrijeme, također su ok jaja i sl.

tu i tamo čokoladica nije veliko zlo, ali važno da nije prečesto
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
krafnica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krafnica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2014 at 18:40
Evo ovako, jucer sam pojela:
Dorucak-posni sir i integralni kruh.
Kasnije jagode.
Rucak: kiseli kupus sa sniclama nekim (nisam imala drugog izbora)
Vecera: kuhano jaje, malo int. kruha i 2dcl mlijeka, i saku badema.
Prije vecere sam vozila biciklu mozda nekih 1,5h. I popila sam preko 2,5l vode tokom cijelog dana i jednu limunadu (ustvari nije limunada nego pola limuna ucijedeno u 2dcl vode, bez secera).
Hranu ne vazem, mozda bi trebala? I sto se vama cini ovo sve? To sto jedem i to.
Krafnica zeli postati slanac... ili tako nesto?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.