New Posts New Posts RSS Feed - Nova sam -Molim POMOC
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nova sam -Molim POMOC

 Post Reply Post Reply
Author
snelly85 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote snelly85 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Nova sam -Molim POMOC
    Posted: 28 Svibanj 2014 at 14:11
Pozdrav svima,nova sam ovdje i trebam pomoc.Imam 160cm i 67kg.Visak od 10-12 kg.Upisala sam se u teretanu sa ciljem da otopim sto vise masnog tkiva prvenstveno na podrucju trbuha i nesto malo na bedrima.Trenutno sam fokusirana na kardio,izabrala sam bicikl jer sam skuzila da se najvise znojim i umorim od njega.Izmedu ostalog i radi povrede koljena pa mi je preporuceno od fizioterapeuta.Dakle cilj je jasan,volje imam ali snage malo...jedva jedvice se natjeram izdrzat na biciklu 45min do 1h svaki drugi dan.Planirala sam i promijenit prehranu,najteze mi se odrec vecere,a koliko sam skuzila ona je glavni uzrok moje skembe.kruh jedem integralni cca 200gr dnevno.Nisam ljubitelj secera,ne stavljam ga u kavu,vrlo rijetko pijem sokove....Ali tu dolaze slyne grickalice pogotovo cips.Zbog vrste posla koji radim nisam u mogucnosti jesti 5 obroka dnevno.Moj dnevni meni izgleda otprilike ovako:
07 30h- zobene pahuljice(2 jusne zlice)+vocni jogurt 200ml+kava sa mlijekom
11 00h-sendvic ili pasteta ili mlijecni namaz
17 00h-krumpir ili riza ili tijesto,meso ili pileca prsa ili fasirano,za rucak je uvijek kuhano gulasi,saftovi....
22 00h-uvjek neka glupost u vidu sendvica ili grickalica

Molim vas vase misljenje,znam da bi dosta toga trebala promijenit.Stvarnobih zeljela skinut salo.Da li je dovoljan trening bicikliranja da bi istopila salo ili je potreban i trening utezima?ima li nade za mene?Oprostite na dugom postu....hvala svima na savjetima
Back to Top
weak_mind View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote weak_mind Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2014 at 14:55
pomazem koliko znam :D

*pokusaj se rijesiti "saftova" tj. umaka
*UH pokusaj izbaciti kasno navecer, kruh i grickalice nikako prije spavanja
*puno vode, minimalno kave
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2014 at 15:10
dobrodošla!

bicikl je svakako odlična stvar, no ja bi svejedno ubacila trening utezima pošto troši više kalorija i lijepo oblikuje, te gradi mišiće koji troše kalorije pa imaš začarani krug ;)

što se tiče prehrane, u doručku bi izbacila ovaj voćni jogurt jer su obično krcati šećerom, ubacila bi neki izvor proteina (posni sir, jaja) a zobenih isto možeš više, ovisi koliko te čini sitom i kolike su tvoje dnevne potrebe za kalorijama

pretpostavljam da je ovaj sendvič s integralnim kruhom pa je to oke, umjesto mliječnog namaza probaj posni ili zrnati sir, umjesto paštete možda dimcek, tunu ili pečenu piletinu

u ručku su bitni omjeri, probaj rižu i tjesteninu zamjeniti integralnom, fali ti povrća,puno povrća, mislim da saftovi nisu loši ako nisu masni...

a ovaj zadnji obrok ne mora biti presudan tvom višku kila, ali vjerojatno je ako je to čips, probaj orašaste plodove umjesto, ali pazi na količinu jer su i oni kalorični, jedi povrće, recimo sad je sezona krastavaca i paradajza koji su meni odlični s light jogurtom :)

nadam se da sam pomogla malo :D
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
snelly85 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote snelly85 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2014 at 18:06
Hvala svima na odgovorima.Znam da fali sirovog povrca ali ja ga jesnostavno ne jedem?kuhano da.Evo tipa danas sam za rucak kelj i krumpur na leso sa pilecim prsima.Jela koja kuham nikad nisu masna jer ne volim mascobu u jelu.saftovi su od bijelog mesa sa mrkvico i .graskom...jedino masnije kaj volim njoki carbonara.kad je najbolje pojesti veceru?kaj za veceru ?
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2014 at 09:49
navodno je večeru najbolje bar 2 sata prije spavanja, meso, tuna, piletina, puretina, jaja, posni sir... dakle proteini i povrće ili kao što sam spomenula, orašasti plodovi ali vrlo malo
neka bude puno kuhanog povrća kad tako voliš ;)
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.