New Posts New Posts RSS Feed - Kako dalje?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako dalje?

 Post Reply Post Reply
Author
Kresimir View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Listopad 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kresimir Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako dalje?
    Posted: 04 Listopad 2008 at 08:56
  ..evo maloprije sam se registrirao na forum..cini mi se dobra stanica..

idem u gym nekih 8 mj..
imam 23 god.. š64 cm visok..65 kg

kad sam poceo ici u gym imao sam 60kg..dobio sam na masi a mrvicu i naslaga na trbuhu, ali nista strasno..
vide mi se 4 plocice Smile

genetski sam dosta sirok u ramenima i leđima..tako da mi to nikad nije bio problem..ruke isto tako, nisam visok tako da sam to nabrzinu razvio..

najveci problem su mi prsi..


nemam genetski izbacene prsi tako da na tome trebam najvise poradit..

kad sam poceo ici u gym izbacio sam 65kg na becu 2 x
sad izbacim 90 2x..a ima 65 kg...tako da sam dosta napredovao u snazi..jedino masa me frustrira..pogotovo gornjih prsa..donji su ok

od kad idem u gym pijem whey protein "optimum nutritions" (isolat)
i naravno da pazim na prehranu..unosim dosta proteina hranom..tuna, puretina, piletina..posni sir..mlijeko..jaja..jogurti itd


evo sad kad znate kakva je situacija..sad da recem u cemu je problem

problem je u tome sto sam zbunjen u zadnje vrjeme..
kad sam poceo ici u gym radio sam prsi š put sedmicno

ovakav je bio program:

-bench pres ravna klupa š5,š2,8,6 ponavljanja..pauze između sserija š.5 min, a između vjezbi 2 min

-kosi bench pres 3xš0

-potisak s bucicama na kosoj klupi 3xš0



tako sam radio neka 2-3 mj...pa sam jos ubacio sklekove s nogama na povisenju..3 xš0 ponavljanja

pa sam tako opet radio neka 3 mj..

dobio sam ja tu prsa dosta..

ali onda mi se ucinilo da sam prestao napredovat..

pitao sam voditelja teretane da mi napravi neki dobar program za prsi...

ovakav program mi je napravio:

2 treninga tjedno za prsi

pon:

-ravni bench š5,š2,8,6,š0
-potisak s bucicama na ravnoj klupi 3xš0
-razvlacenje s bucicama na ravnoj klupi 3xš0
-potisak s bucicama na kosoj klupi 3xš0
-razvlacenje s bucicama na kosoj klupi 3xš0

cet (2 trening)

-kosi bench press 4xš0
-kosi potisak s bucicama 3xš0
-koso razblacenje bucicama 3xš0
-ravni potisak s bucicama 3xš0
-ravno razvlacenje s bucicama 3xš0


prvih mjesec dana me je ovo razvaljivalo..ma i mozda 2 mj.imao sam upalu nakon svakog treninga..

sad nakon 3 mj mi se cini da vise ne napredujem..a i kako mi treba dosta vremena da odradim ovo, slabije odradim triceps..tako da mi je to oslabilo..

a netko mi je cak rekao da nebi svaki put trebao ovako jaki trening radit jer da se misic nemoze oporavit i da cu doc u fazu pretreniranosti..

..da nebi smio radit vise od š2 serija po misicnoj grupi..eventualno nekad napravid jaci trenin pa ovako napravit po š7-š8 serija po misicnoj skupini

..ja sam totalno zbunjen..jeli ovo stvarno previse za trening prsi?
jeli istina ovo sto mi je rekao ovaj prijatelj?

bili sad trebo mjenjat trenin i kako?
..kako da nastavim dalje a da napreduje?



ljudi puno vam fala...oprostite na ovako dugom postu..moro sam da znate sto je i kako je ...Wink 

Edited by Kresimir
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2008 at 10:08
@Kresimir
Prsa, prsa, prsa, njapoznatiji dio ljudskog tijela što se tice bb-a, uz naravno neizbježan biceps. Dakle, kod tebe je problem napredak prsnih mišica.

Koliko vidim, prilicno monoton trening i jako glupo posložen, uopce nema raznovrsnih vježbi, a to upravo može bitir azlog što en napreduješ. Sve te vježbe koje si napisao su varijacije na istu temu. Toliko potisaka...cudi me što ti prsa uopce i izdrže takav trening.

Dakle ja ti mogu predložiti jedino popis vježbi koje se inace rade u bb rutini i uvelike dopunjuju tvoj program za prsa. Taj program koji ti je sastavio netko drugi je sve, samo ne program kojim ceš rasti i napredovati, ocekuj stagnaciju ako se zadržiš na njemu. Poanta je u mijenjanju vježbi kad se tijelo privikne na neke, a posebno je to slucaj za prsa koja su pod najvecim rizikom od pretreniravanja.

Vježbe:
-propadanje - osobno, odlicna ako ne i najbolja vježba za prsa (i to samo donji dio pokreta do sredine, buduci da prelaskom od sredine pokreta prema gornjeg dijela pokreta (gdje su ruke potpuno ispružene) radi pretežito triceps
-razvlacenja bucicama/potisci bucicama i šipkom na kontra kosoj klupi
-razvlacenja na sajli
-pulover bucicom ili šipkom (kojim se na neki nacin proširuje prsni koš, djeluje na međurebrene mišice itd)

Uz to sve, poželjno je raditi i vježbe sa sljedece stranice:
http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_trai ning_performance_bodybuilding/ribcage_expansion_fact_or_fict ion
 

Edited by Hammerstrength
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.