New Posts New Posts RSS Feed - Kako izdržati?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako izdržati?

 Post Reply Post Reply
Author
blondie89 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blondie89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako izdržati?
    Posted: 02 Srpanj 2014 at 22:44
Pozdrav svima!

Moram priznati da sam tek ovih dana saznala za ovu stranicu i da je neprocjenjivo čitati savjete i iskustva ljudi koji se bore uistinu s problemima nego čitati suhoparne tekstove i savjete u raznim medijima.

Nakon čitanja vaših postova jako sam se zainteresirala i motivirala da to mogu i ja kao što čitam jako puno primjera uspješnih promjena.

Imam 25 godina, visoka sam 169cm i imam 64kg. Najviše kg mi se skupilo od trbuha do koljena. Gore sam mršava, ali zato trbuh, guza i bedra su jako naglašeni. Kompleksi su tu, ali zato krećem u borbu protiv kilaže... po koji već put. Ono što uspijem je 3 tjedna discipline, 3kg minus i onda se opet prejedam. Moja mana je što jedem 80% prehane slatko i nezdravo. Za svaki stres i opuštanje posežem za čokoladom i slatkim. Ne pušim i ne pijem, ali zato sve probleme liječim čokoladom i bez nje padam u depersiju. Kada se uspijem odmaknuti malo od slatkog, kile idu brzo dolje, samo što je to kratkotrajno. Ne vježbam baš, uvijek krenem pa odustanme nakon kratkog vremena. Moj najveći problem je kako se odviknuti čokolade i koje su vježbe preporučene za guzu, trbuh i bedra? Pozdrav svima!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2014 at 22:49
Ja sam se oslobodio slatkog s proteinima s okusom čokolade. Sad mi više ni ne pada napamet uzet klasičnu čokoladu... još da izmisle proteine s aromom bosanske baklave i domaće gužvare s orasima i to je to.
Back to Top
Erinye View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Erinye Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2014 at 01:05
točno znam o čemu pričaš jer sam imala isti problem. no svo znanje ovog svijeta o pravilnoj prehrani i vježbanju ti neće pomoći dok ne napraviš "onaj" ključan razgovor sama sa sobom. ja sam ga napokon napravila i uopće ne razmišljam više o tome što ima doma od junka za pojesti, pa ću onda "od sutra" opet s dijetom. caka je u tome što trebaš to prestati gledati dijetom, ali stvarno! nema rokova, nema izbacivanja određene vrste hrane, to su sabotaže već od samog starta. :)
nemaš tako puno kila za izgubiti i bez nekog strogog režima možeš se relativno lako i brzo dovesti u formu. i prestani brojati dane. želiš li biti zdrava i zdravo izgledati? onda vodi takav stil života. zamisli svoje tijelo kao stroj kojeg želiš usavršiti. vježbaš ga, dovodiš u bolju formu, ali isto tako ga moraš i pravilno hraniti da bi mogla viditi njegove najbolje performanse. izgled tijela je samo posljedica. :)tako da zaboravi dijete, izgladnjivanja i slično. jedi pametno, često i dozvoli si male količine slatkoga kad ti dođe. ali ovaj dio "pametno" - jedi voće, zadovoljit ćeš svoje potrebe, a nećeš unijeti sva ona smeća koja su navedena na deklaraciji. počni na to tako gledati ako već nisi. i budi blaga prema sebi, nemoj odjednom početi s nekim režimom jer ćeš puknuti. uvodi polako zdrave navike i vjeruj mi, kad se navikneš - a to može potrajati do par mjeseci, sve će ti postati prirodno i jednostavno i nećeš više uopće pomišljati da se prejedeš svime što si braniš.
bitno u cijelom tom procesu jest motivacija. umjesto da razmišljaš što ćeš sve smazati, hrani si mozak ovakvim stvarima kao što je ovaj forum, slikama prije i poslije, raznim motivacijskim videićima. ja si često pogledam na youtube-u epizode extreme weight loss. tamo su ljudi koji imaju oko 200 kg +. i kad vidiš kako mogu oni skinuti sve te silne kile i izgledati bolje od tebe, počneš gledati svoj problem s kilažom kao nešto skroz banalno i lako riješivo. sve je stvar percepcije.
Back to Top
blondie89 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blondie89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2014 at 20:30
Hvala Vam svima puno na podršci.

Danas sam bila u kupovini i sve nezdrave proizvode zamjenila zdravim. Kupila sam voća, povrća, mussli i sl. Zanima me samo što je s integralnim dvopekom? Da li je on poželjan i ako da u kojim količinama? Jer on mi je idealna zamjena za sve nezdrave grickalice.
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2014 at 10:45
stvar s grickalicama je da one nisu obrok kao takav, nešt što će ti dati potrebne nutrijente, one su višak kako god okreneš. ako gledaš na dvopek kao zamjenu, onda ne, nije dobra zamjena. ono što ti treba je doslovno porazgovarati sama sa sobom i krenuti s procesom odvikavanja od slatkog, počasti se jednom tjedno nečim što voliš (znači jedan kolač, čokoladica...) i tako polagano. moraš razviti samokontrolu.

ja sam bila najveći ovisnik o čokoladi ikad, bez 100g dnevno se nije prolazilo, a i to je bio minimum i kad nije bilo čokolade tresla sam se kao narkoman. danas mogu bez čokolade koliko hoćeš, ni ne treba mi. tako da je moguće. kad ti treba nešto slatko pojedi voćku, popij kavu. nije ono što želiš ali zavaraj se žvakanjem i kreni dalje. umjesto da jedeš radi nešto i nemoj misliti na to. potreba za slatkim je najčešće samo u tvojoj glavi, jer tijelo ga zaista ne treba.
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
blondie89 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blondie89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2014 at 10:50
Baš to - ovisnik o slatkome. Također dnevno 100g čokolade minimum i to me smiruje i daje mi psihički mir. Ali počela sam se boriti s tim i umjesto slatkog pojedem bananu, breskvu ili slično. Kada bi izdržala 3 tjedna na minimumu slatkoga kile su padale. Samo mi je 3 tjedna bio maximum, nažalost. Nego, nakon što si prestala jesti tolike količine slatkoga, uočila si promjene na sebi, zar ne? Kako je to izgledalo? Hvala na savjetima, puno mi znače! A dvopek mi je dobra zamjena za slatko, ne i za obrok.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2014 at 17:27



blondie  - nemoj mi reći da je čokolada jedino što te smiruje i donosi mir? Ako je tako, nije stvar u rješavanju od te "ovisnosti" nego u preispitivanju sebe i svog života. Zašto ti treba nešto što ti donosi mir ako si taj mir osiguraš na drugi način? Rješi uzrok, ne posljedicu. Lakše reći nego učinit ali odnekud trebaš krenuti. Kreni prvo od osviješćivanja svega što te muči jer ćeš se ovako uvijek mučiti i jednu ovisnost zamijenjivati drugom.

Druga stvar je - prebacivanje pozornosti na nešto drugo. Hobi, obavljanje kućanskih poslova, šetnja, trening, nešto treće....nađi nešto što te veseli, zaokupi pozornost nečim drugim i želja za čokoladom će nestati. Ako samo misliš na tu čokoladu, želja za njom će rasti sve više i više.

Komadić tu i tamo nije problem, pa i daje svakodnevno, ali ako ti to postane uporište i to u tolikim količinama.......preispitaj se malo. Od svega se može "odviknuti" ako si čovjek da dovoljno vremena i nauči usmjeravati svoju pozornost na korisne stvari. I ako ima ciljeve i zanimacije.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.