New Posts New Posts RSS Feed - Kardio me ubija, sve mi je dosadno, pomoc, ideje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kardio me ubija, sve mi je dosadno, pomoc, ideje

 Post Reply Post Reply
Author
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kardio me ubija, sve mi je dosadno, pomoc, ideje
    Posted: 25 Kolovoz 2011 at 15:00
Posto sam ga tako fino srocila u naslovu Ukratko, imate li neke ideje za neki kardio trening koji bih mogla da pocnem da praktikujem(ponovo)? Nemam ideja sto se toga tice, a mnogo sam zapostavila taj vid treninga u poslednje vreme(pece me savest...iskreno, haha((: ) a mnogo drugih mi je dosadno i imam ogroman pad motivacije sto se vezbanja tice, takav mi je neki period, ulenjila sam se uzasno, poremetila zivotni ritam i neku rutinu i sad se jedva vracam na staro :S.


Jedini treninzi tog tipa u poslednjih mesec-mesec i po su mi ovi plesni treninzi, 3 x nedeljno (dva su mi po sat i po, jedan je sat vremena, znaci 4 sata nedeljno), ne znam da li je to dovoljno kardia, ali ono, prilicno je intenzivno, skakanjeskakanjeskakanje Uz vezbe snage naravno al' ne brine me taj deo.
Znam da to zavisi od ciljeva, konkretno nemam neke tacne ne znam ni ja kakve ciljeve(defka, bf, ovoono), taj kardio mi je cisto sredstvo za vecu potrosnju kalorija, da mogu malo vise jesti, jer mi je bazalni nizak jako, a ja volim da jedem Cisto radi odrzavanja kilaze na trenutnom, jer sam uvek tu negde na varijaciji 46-48-49 i bas ne bih da ode iznad...Mislim ako su misici moze, ali to ne ide tako obicno

Do relativno skoro sam radila po principu nekih kruznih intenzivnijih treninga tako da mi cak ni tada nije bio neki cist kardio u pitanju, ali nekako za sada nemam snage za takve treninge, uzasno mi tesko padaju i tesko se i nakanim na njih, da li je u pitanju lenjost ili pad kondicije pa sa tim i pad motivacije ili sta vec...Verovatno sve u jednom.

Vijaca, plivanje? Totalno novi pristup treningu? Ili sam ja mnogo navikla da gulim taj kardio pa mi sad tih 3x nedeljno deluje stravicno malo?

P.S. Moram napomenuti da ne ocekujem da mi resite problem, samo sam kontala da drugacije vidjenje stvari i savet moze da pomogne izvlacenju iz zabokrecine :D

P.P.S. Izvinjavam se na davljenickom postu
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2011 at 15:20
traka za trcanje ili sobni bicikl - tv & DVD i da vidis kako 3 sata prodju u hipu... tak radim vec vise od godinu dana i bez problema. samo si postavim pitanje - mogu sjediti i gledati tv ili raditi nesto korisno i gledati tv... jos da si mogu komp instalirati ispred trake, pa di bi mi bio kraj... ili nabaviti playstation... auuuu, bio bi na traci dan i noc :D
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2011 at 16:11
@ Morrighan

Ma bilo kakav vid dodatne aktivnosti je super za prženje kalorija. Jel voliš neke timske sportove? Odbojka, badminton, tenis, što god izabereš nije loše. Isto tako, možeš u vecernju šetnju ako imaš decka, nabacite malo jaci tempo i da vidiš kak se kalorije prže Wink

Ne znam, ja se nikad ne bih zatvorio u sobu i radio kardio, pa vani je prelijep dan, treba to iskoristiti.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2011 at 16:21
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

@ MorrighanMa bilo kakav vid dodatne aktivnosti je super za prženje kalorija. Jel voliš neke timske sportove? Odbojka, badminton, tenis, što god izabereš nije loše. Isto tako, možeš u vecernju šetnju ako imaš decka, nabacite malo jaci tempo i da vidiš kak se kalorije prže WinkNe znam, ja se nikad ne bih zatvorio u sobu i radio kardio, pa vani je prelijep dan, treba to iskoristiti.


Pa gle, gledam uvek koliko god mi se puta desi da preskocim neki smislen i planiran trening(tipa danas treba da radim to i to, a ne uradim) da imam neki minimalan broj aktivnosti u nedelji, znaci minimum treninga mi je 3 x nedeljno jer probe ne propustam a gledam da se sto vise krecem itd, uvek idem po pincipu bolje ista nego nista i stvarno mi vec...pa godinama nijedna nedelja nije prosla bez neke aktivnosti...Al' znas onaj osecaj kao da ti nije dovoljno

E da, to za setnju je plus, u skorije vreme sa ovim deckom setam manijakalno, jer zivimo blizu i uvek propustamo nocne autobuse i onda je uglavnom - pici peske kuci Sinoc smo bas ispesacili oko 4.5 km, nije mnogo ali opet je nesto.

Za grupne sportove, nisam nesto vicna, ali kada dodje situacija da se zaigram bude mi super, problem je sto ja nemam drustvo neko koje je u tom fazonu. :/

A za kardio unutra, jeste prilicno bezveze pogotovo kad je lepo vreme, ume da ubije i to pomalo.

Gajba....ma odakle mi para sad za to
Salu na stranu, za te pare koliko kosta neki bajs ili traka bih radije upisala jos neki sport ili tako nesto...

Edited by Morrighan
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2011 at 23:22
Ma i ja se ponekad zasitim kardi..... Riješim to tako da sam malo na biciklu malo na orbitreku pa onda na traku (kad se na nju popnem - nema stajanja jer mi je to kao meditacija i potpuno me uzme! Wink), a vani dok rolam - mp3 i dobra mjuza rješavaju svaki problem! Approve
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2011 at 06:31
Kardio ima 2 svrhe, ali za svaku svrhu se primjenjuje drugacije.

Jedna od te 2 svrhe je ona za koju svi zapnu, a to je prženje kalorija. 

Prženje kalorija nema nikakve veze sa kardiom jer se one mogu pržiti i bez njega, zavisno o tome koliko dobro ti je složena prehrana. Ako voliš pojesti neku cokoladu ili kolac ili peciva u danu, onda je to ok da se radi kardio, ali sat i pol vremena kardia po danu je previše. 45-60 minuta kardia umjerenim intezitetom 2 dana, i š dan izmjenicnog (HIIT) u tjednu ti je za prženje kalorija dušu dalo, ako ti je to cilj.

Druga svrha koja je puno bitnija od te za prženje je cisto dobijanje na kondicij i izdržljivosti. To je kardio niskog do umjerenog inteziteta, toliko niskog da se brzo hodanje ili lagano trckaranje smatra umjerenim intezitetom. Rekao sam za šta tocno služi, ali još jedan bonus je da ojacava srce i tu ti automatski daje i snagu za ostale vježbe. A još uz to i trošiš kalorije, samo znatno manje od fatburn metode. 2 do max 3 puta tjedno po 30-50 minuta.ž

Ne mora to nužno biti trcanje, u slucaju da ti trcanje nije privlacno, imaš:

Vijacu
Biciklu
Plivanje
Veslanje na ergometru
Steper

Na tebi je sad ustvari da si odluciš oceš nastaviti tako kako si do sad radila, ili uvesti neku promjenu. Ovo je samo savjet.

EDIT:  Da ne bude zabune, svrha kardia za gubljenje težine ima iste beneficije kao kondicionalni kardio. Jedina razlika je potrošnja više kalorija dok se obavlja takva aktivnost, tako da ako nema potrebe za gubljenje kila, nema ni potrebe kardia višeg inteziteta.


Edited by Juzernejm
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2011 at 09:31
Originally posted by Morrighan Morrighan wrote:



Za grupne sportove, nisam nesto vicna, ali kada dodje situacija da se zaigram bude mi super, problem je sto ja nemam drustvo neko koje je u tom fazonu. :/

Salu na stranu, za te pare koliko kosta neki bajs ili traka bih radije upisala jos neki sport ili tako nesto...


hehehe, Morrighan, ma meni ovo koliko treniraš i kako ubacuješ extra moving u svoj svakodnevni ritam zvuci super, osobno imam nekih glupih i ludih faza kad zbog jurnjave doslovce ne stignem odradit neki konkretan trening, makar mislim da su i to samo izgovori, a s jedne strane i perfekcionizam - naime, iako si stalno ponavljam da "bolje išta nego išta" i da sve dobro dođe, ponekad si fiksiram u glavi da moram napravit trening od barem sat vremena sa svim svojim dijelovima i sa određenim brojem ponavljanja, baš me pukne i onda umjesto da odradim neki workout prilagođen vremenu koje mi je taj dan na raspolaganju ja odustanem jer nisam mogla napraviti onako i onoliko kako sam si zamislila Pothitno se moram riješiti takvih ludih ideja


Inace, ako ne voliš grupne sportove , uzmi teniski reket i lopticu i nađi neki veliki zid gdje baš nema prolaznika pa nabijaj do mile volje To sam prakticirala milijun puta kad nisam mogla nac partnera za partiju tenisa
ista stvar može se i s obicnom loptom - loptaš se sa zidom, baš te briga za sve, pa na tom principu na neki nacin funkcionira i squash.

Ostalo - slažem se - DVD-i cine da sat vremena (ili pola sata ) prolete u sekundi, pješacenje je uvijek odlicno, a vijaca jednako zabavna. Ako je izvedivo - probaj i trampolin

šta se tice upisivanja novog sporta evo mene baš zadnje vrijeme ista stvar drži - razmišljam o nekom borilackom, to mi je oduvijek bilo zanimljivo ali nisam nikad realizirala te ambicije - no nikad nije kasno.

Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 11:08
Originally posted by Juzernejm Juzernejm wrote:



Na tebi je sad ustvari da si odluciš oceš nastaviti tako kako si do sad radila, ili uvesti neku promjenu.


Promene i trazim, jer mi je ovo sto sam do sada gulila postalo nesnosno, kontam da je doslo do zasicenja, a ja nemam osecaj neke vece potrosnje kalorija dok mi puls dooobro ne skoci...Inace mi je bazalni metabolizam otprilike prilicno nizak onda kada ne vezbam, oko š300(naravno ne uzimam tu brojku tako bukvalno, ali kontam da nije daleko od istine), sta mogu da jedem za te kalorije, jedem osnovno cisto da budem sita, a ne mogu se nikad pocastiti necim I jos ako mi treba neki kal. deficit na sta sada ciljam jer sam se malo popela sa kilazom, pa definitvno je kardio opcija...Al' nisam imala pojma da je kao 3 puta dovoljno, meni to deluj jako malo, a pritom se bavim plesom kod kog se puls popne prilicno visoko.


Kate, ehehe...trudim se. Isto tako se i kuci trudim da nesto radim, hodam na prstima vecito(i izmedju pstalog jer mi je sve visoko, hahahhah !!), skacem, igram, isprobavam piruete u beskonacnost Ali nista to ne vredi u principu kad naviknes na konkretan trening i onda ti se sve ostalo cini mnjah.

E da, to jeste bag neki u glavi, i meni je bilo tako, sad se malo resavam toga, ali definitivno je bolje ista nego nista, 20 minuta - 20 minuta.
Za upisivanje necega, ma ja ne znam sta bih pre upisala, bila sam u fazonu da bih isla u teretanu malo ali trenutno placam dve clanarine i finansijski to ne mogu izdrzati - Htela sam sinhrono plivanje i u poslednje vreme sam se nalozila na - KAPUERU, jer sam bila na treningu kod decka i zapanjila se koliko je to jedan intenzivniji trening, celo telo radi i u pokretu je nonstop :)
E drago mi je sto cujem ovo za pesacenje, tu sam stvarno manijak u poslednje vreme

Edited by Morrighan
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 12:01
Pa kažem ti imaš 2 opcije sa kardiom, zavisno o tvojim ciljevima. Ja ga osobno ne radim nikad osim HIIT ako mi je blizu kraj definicije, i ako nisam zadovoljan sa rezultatom koji je postignut do tada.

Nadam se da ceš se vec vrlo brzo snaci u vezi s ovim, pa eto, sretno ti sa kardiom :) .
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.