New Posts New Posts RSS Feed - Masni vs Nemasni mlijecni proizvodi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Masni vs Nemasni mlijecni proizvodi

 Post Reply Post Reply
Author
sinistral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sinistral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Masni vs Nemasni mlijecni proizvodi
    Posted: 16 Lipanj 2011 at 11:54
Zar je stvarno tolika razlika između mlijeka ili jogurta sa 0,9 i recimo 3.2% mm? pogotovo kada se uzme u obzir da se toga ne konzumira litre dnevno. Razlika na deklaraciji, po brojkama, je zanemariva.

Za sir razumijem, tu je ipak malo veca razlika (šteta, jer razlika u okusu je nebo i zemlja između punomasnog i posnog).
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2011 at 12:51
Meni znaci, jer ja bukvalno popijem gotovo litar jogurta dnevno, bez jogurta apsolutno ne mogu...I onda mi znaci ta razlika, ako se konzumira u manjim kolicinama onda verovatno i ne pravi toliku razliku.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2011 at 19:20
Originally posted by Morrighan Morrighan wrote:

Meni znaci, jer ja bukvalno popijem gotovo litar jogurta dnevno, bez jogurta apsolutno ne mogu...I onda mi znaci ta razlika, ako se konzumira u manjim kolicinama onda verovatno i ne pravi toliku razliku.






I jogurta i posnog uhuhu...
Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
sinistral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sinistral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2011 at 11:42
pitam zato što sam dobio na poklon "jogurtomat", ili kako da nazovem. pa sam uspostavio da je ukusniji kad napravim od masnijeg mlijeka. ali pojedem ga 2 deca dnevno, pa nije problem znaci. još da mi je nešto za posni praviti i na konju sam.
Back to Top
ToDi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Studeni 2011
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ToDi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2011 at 14:44
Ispricavam se jer dižem jednu od starih tema...ali mislim da je to bolje nego li otvoriti novu temu ako postoji vec iskoristiva i srodna tema...

Ovako...ja sam odnedavno na planu zdrave prehrane i skoro svakodnevno konzumiram š80 g jogurta za dorucak za zobenim pahuljicama ...

Ono što ja koristim jest proizvod zvan MEGGLE Tekuci jogurt - LIGHT 0,05% m.m.

Sastojci:

pasterizirano obrano mlijeko s 0,05% mlijecne masti, proteini mlijeka, jogurtna kultura

Prosjecna hranjiva vrijednost u š00 g jogurta:

Energetska vrijednost š49 kJ (35 kcal)
Bjelancevine 4,š g
Ugljikohidrati 4,2 g
Mlijecne masti 0,05 g
Minerali: kalcij š25 g

Da li je to sasvim u redu s time što je to jedino što konzumiram tijekom jednog cijelog dana, tj. citavih š80 g jogurta dnevno?

Pitam jer možda trebam uzeti neke druge jogurte gdje su ugljikohidrati što manji, a masnoce nešto veci? Pošto ovdje ima više šecera što se može nataložiti kao mast u tijelu...da li postoji neki jogurt do š% m.m., a da ugljikohidrati nisu previsoki?

Ili je ovo što konzumiram sasvim solidno?

Hvala. :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2011 at 16:14
Hmmm ToDi, teško da ceš nac neki jogurt sa manje uh-a, ovo je cak i manje od Dukatovog kojeg ja uzimam (5,šg) Smile Bolje ti je gledat koji ima više proteina Smile

što se masti tice - nemaju ni masniji jogurti manje uh-a....

 Taloženje masti u tijelu ipak ovisi o malo više cimbenika tako da tih par grama uh-a iz jogurta sami za sebe ne govore ništa što se toga tice, a uostalom ipak su manje opasni od viška uh-a iz pašte recimo  Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ToDi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Studeni 2011
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ToDi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2011 at 17:40
Hvala na odgovoru, znaci da mogu bez problema konzumirati ovo. Wink
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.