New Posts New Posts RSS Feed - new in town :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

new in town :)

 Post Reply Post Reply
Author
iksipsilon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iksipsilon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: new in town :)
    Posted: 09 Sijecanj 2013 at 15:08
Pozdrav svima! 
Nakon dugo vremena pracenja ove stranice, napokon sam se pridružila. :) Vjerujem da je moj razlog promjene životnih navika malo drugaciji, cudniji od ostalih. Dakle, imam 18 i pol godina, i gimnazijalka sam, Iako vecinu vremena provodim sjedilackim nacinom života, to se nikad baš nije ocitovalo na mojoj figuri. Preko ljeta i ljetnih praznika, nabacila sam par kila, ( dakle, da razjasnimo - sad imam 51kg na 170cm a tad sam imala 55kg) I odlucila sam se malo poraditi na tome. Tako je mene, moj dragi brat jednom vidio kako se mucim s razlicitim vježbama s youtube-a te me je upoznao s pravom stvari - utezima! Pocela sam vježbati 3 puta tjedno po 30 - 45min i u kratkom roku sam se vratila na svojih 50kg. Ali tu nisam stala, tek tad sam dobila pravu motivaciju. Mislim da ne mogu opisati kako se dobro osjecam kad odradim trening, što psihicki, što fizicki. :) Uglavnom, moglo bi se reci da sam još uvijek medju pocetnicima stoga su svi savjeti dobrodošli. :) Prije sam se hranila dosta nezdravo - kola u ogromnim kolicinama, proizvodi od bijelog brašna, prženo i pohano, šecer i svo ostalo zlo na dnevnoj bazi. Pocela sam izbjegavati sve to i uglavnom jedem integralno brašno, kokosovo ulje (koje je jednostavno zakon :D) i pijem dosta vode, što je zapravo velika promjena u mojoj prehrani. Razmišljam da si sad nabavim neke proteine, tek toliko da ih pijem nakon treninga pa me zanima što mislite i je li to možda prerano? Takodjer, zahvaljujem se svima, citajuci vaše blogove i komentare, svakodnevno se motiviram. :)
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2013 at 15:13
pozz, wellcome!
Back to Top
GOSPODIN B. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 123
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GOSPODIN B. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2013 at 15:57
Lijep pozdrav i dobrodošla. Ako misliš kupiti proteine tek toliko da ih piješ, nema potrebe. Koji su ciljevi tvojih treninga, imaš natjecateljskih ambicija u nekoj od fitness kategorija ili ti to onako, za plažu i zdravlje? 

Smile
U shumarku skrivenom, medvjeda je malih dom...
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2013 at 17:24
Za iza treninga kupi whey i pij ga sa dekstrozon, a ako imaš dovoljno novca možeš uz to i kazein
Moj pwm je 30gr whey 15gr kazein i 60 gr dekstroza

Edited by zmaj - 09 Sijecanj 2013 at 17:25
Back to Top
Zunic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zunic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2013 at 20:12
Pozdrav,
evo i ja sam novi i ako je moguce jedan mali savjet! pocinjem trenirati kickboxing (2 puta tjedno) te imam nogomet (1 puta tjedno) i malo bih si prilagodio prehranu i ako je potrebno neke proteine uzimati. cilj mi je sto bolje zdravlje:)) HVALA
Back to Top
iksipsilon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iksipsilon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2013 at 12:48
Hvala svima na dobrodošlici Smile Pa, zasad nemam nekih natjecateljskih ambicija ali kasnije, tko zna. :) Ciljevi mojih treninga su prvenstveno zbog zdravlja jer mislim da previše vremena provodim sjedeci i slicno. A i oduvijek sam bila jedna od onih mršavih cura pa želim malo poraditi i na definiciji, "nabit" malo mišicne mase pa sam zato i mislila nabaviti proteine, radi boljeg oporavka i rasta mišica. :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2013 at 21:34
sa 170 i 50 kg ja bih isla na kvalitetnu masu. Znaci papat kvalitetnu hranu s kcal malo iznad odrzavanja i vježbati s utezima. Sto se tice proteina najbolje si uzmi whey kao sto ti je rekao zmaj i poslije treninga ga popijes s dekstrozom u omjeru 1P:2dekstroza
sretno :)
pozz
Back to Top
iksipsilon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iksipsilon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2013 at 13:15
Imate možda neki prijedlog za taj whey? Mislim, puno je proizvodjaca i razlicitih vrsta pa nisam sigurna koji bi mi odgovarao za pocetak. :) Bila sam jucer na nekoj body analizi i bila bih zahvalna ako bi mi netko objasnio što to znaci s obzirom da žena koja mi je to mjerila baš nije bila upucena u neke stvari.
Dakle:
- visina: 170cm
-težina 52 kg
- masno tkivo (%) 18 (sad ne znam je li to puno/malo s obzirom da mi je ta žena rekla samo da je sve u granicama normale)
-voda - 59.9 %
- mišicno tkivo 40%
- koštano tkivo 6 %
-bazalni metabolizam 1380 kcal (znaci, ako želim dobiti na mišicnoj masi moram jesti malo iznad toga? )
-aktivni metabolizam 1865 kcal
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2013 at 20:03
hmmm, 1865kcal..mislim da je to premalo, ja sam izracunala nekih 2000kcal za odrzavanje, dakle jedno 2300 za masu bi islo. Mozes bilo koji whey, samo pogledaj sastav prije nego kupis da recimo na 30g wheya bude 20-25g cistog proteina. Optimum nutrition ti je dobar pa probaj s njim. Doziranje je na kutiji

i da, procitaj si ovo: https://www.fitness.com.hr/blog/Erik/Vodic-za-izgradnju-misicne-mase-za-pocetnike.aspx , u tom vodicu imas sve detaljno o masi ;)
pozz

Edited by avangarde - 11 Sijecanj 2013 at 20:16
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2013 at 22:52
Pozz iksi , eto i ja sam maturant gimnazije Smile
Kako je avangarde rekla 1865 je premalo za održavanje , jedi oko 2200+ kcal pa vidi kako ide kilaža.
Vaga nije mjerlio samo da znaš, pogledaj se u ogledalo !

Back to Top
iksipsilon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iksipsilon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2013 at 16:45
Avangarde hvala ti puno :) Evo, pocela sam s 2200kcal, rasporedila sam si to u 6 obroka i super mi je :D
Zvonimir, drago mi je što nas ima još :D
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.