New Posts New Posts RSS Feed - Nova na forumu :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nova na forumu :)

 Post Reply Post Reply
Author
Unwritten View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2013
Location: Split
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Unwritten Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Nova na forumu :)
    Posted: 12 Listopad 2013 at 15:30
Bok svima! 

Kako naslov moje teme govori, nova sam tu i nadam se da cete mi pomoci pronaci odgovore na neka pitanja :)

Prvo imam 22 godine, visoka sam 171 cm, 65 kg. Krenula sam u teretanu prije 2 tjedna, odradila možda 10 treninga. Dnevno na kardio spravama trošim 1000 kcal (znam, pretjerujem) i uz to dodatno hodam možda sat, sat ipo vremena- ovisno o obavezama.

Na traci trošim 600 kcal na 50 min
Na orbitreku 350 kcal
Na biciklu 50 kcal (mrzim sobni bicikl iz dna duše)

Prvi tjedan sam 4 dana zaredom vježbala i na spravama snage uz kardio- sve skupine mišica. Kasnije sam procitala da se to tako ne radi. Ugl, nakon toga sam odlucila možda 2 puta tjedno vježbati sve mišice uz kardio a ostale dane samo kardio tih 1000 kcal.

Prehrana mi se bazira na 1300 kcal dnevno- više manje. Racunala sam si onaj broj kcal koje su kao pokazatelj koliko bi trebala jesti da želim održavati težinu i bio je oko 2300. 
Znam da je jedan izgubljen kg oko 7000 potrošenih kcal i da sam do sada trebala skinuti možda 2 kg.
I sad dolazimo do mog problema. Naime, u ova dva tjedna kod mene nema pomaka ni grama a to mi se još nije dogodilo. Malo je reci da sam frustrirana i da bi stjerala u materinu- i teretanu i prehranu. Prije par mjeseci sam takodjer išla u teretanu i prvi mjesec je bio gubitak od 3 kg a ništa drugacije nisam radila nego što sada radim.

Mislim da mi je prehrana uravnotežena (koliko toliko).
Ujutro popijem kavu s mlijekom jer ne volim mlijeko samo pa si ovako zakamufliram (znam, ovo nije normalan dorucak ali tako najbolje funkcioniram)
Rucak je glavni obrok- tu jedem kuhano (juha, pire, lisnato povrce, mahunarke, piletina, teletina, riba i možda jednom tjedno tjestenina ako i toliko) i jednu krišku crnog kruha- nikad više od jedne
Navecer pojedem jogurt s lanovim sjemenkama
Ako ogladnim tijekom dana pojedem jabuku, sezonsko voce. Voce stvarno volim i ne mogu bez njega.
Ne jedem slatkiše- bombone, cokolade, kolace, slastice, cipseve osim ako me baš ne uhvati kriza pa jednom tjedno ne pojedem sladoled na štapicu, neku glupost cisto da ne dodje do prejedanja nakon 10 dana "zdrave" prehrane. U teretani popijem oko litru ipo vode + ono što popijem kroz dan.

Uh, raspisala sam se.
I na kraju svega ovoga imam pitanje. U cemu griješim, šta mi promice i zašto nema gubitka kilograma?
Ispricavam se na ovako iscrpnom postu ali malo sam frustrirana kako se može primjetiti :D
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2013 at 15:42
Pozdrav i dobro nam došla
Za pocetak nemoj se ljutiti ali griješiš u dvije stvari: 1. Trening 2.Prehrana

Trening nisi opisala što radiš i kako (vježbe, težine, broj serija, broj ponavljanja) osim kardijanja silnog koje te nece dovesti do cilja, ali bez obzira na to prilicno sam sigurna da trening nije dobar.

Zdrava prehrana s jednim obrokom u danu? To ti je puno premalo hrane i nije dobro rasporedjeno, tj fali jos 3 do 4 obroka.
Ima na forumu puno toga napisanog o prehrani i primjer jelovnika od forumaša pa malo procitaj.

Za domacu zadacu opiši trening detaljnije i probaj složiti jelovnik bolji
Sigurno ce ti netko pomoci korak po korak i na taj nacin ceš imati rezultate puno bolje nego sada
Na kraju je najbitnije da za uložen trud (5x ici u teretanu je uložen trud) trebala bi imati rezultate koji ce te ciniti sretnom, ponosnom i davati potrenu motivaciju za dalji rad i trud
Back to Top
Unwritten View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2013
Location: Split
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Unwritten Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2013 at 16:02
Težina za vecinu sprava kada vježbam uglavnom iznosi 15 kg, ne idem preko toga osim na glute kick- tu mi je 25 kg. 
Odradim po 15 ponavljanja u dvije serije na svakoj spravi (oko pola sata)
Vježbam unutrašnje mišice natkoljenice na jednoj, mišice vanjske natkoljenice na drugoj spravi.
Takodjer trbušne mišice, mišice ledja, ruke- skoro sve iako u teretani u koju idem nema nešto pretjerano sprava. Možda 10 ne racunajuci kardio sprave.
Vježbala sam par puta s trenericom da bi bila sigurna da vježbe izvodim pravilno tako da mislim da tu nema veceg problema.
Znam da je prehrana veci problem i moram stvarno pogledati jelovnike da bi se sve skupa izbalansiralo.

Ja zapravo tijekom cijelog dana nešto grickam ali to je uglavnom voce i povrce, ne baš ništa konkretno osim tog rucka koji bude pristojan.
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2013 at 20:21
Što se treninga tice imam par pitanja:
1. uvijek radiš svaku vježbu posebno 2 serije ponavljanja koliko si rekla pa onda novu vježbu ili slažeš neke superserije?
2. Kolike su pauze izmedju vježbi i izmedju serija?
3. Vježbaš samo na spravama ili koristiš i slobodne utege?
4. Kada radiš kardio?

Baci oko na ove treninge (oni su za kucni trening ali sve što možeš raditi kuci možeš i u teratni tako da ..)
https://www.fitness.com.hr/blog/Program_prehrane/Full_body_trening_-_nezamjenjiv.aspx
https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Kruzni-trening-kod-kuce-s-rekvizitima.aspx
https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Kucna-vjezbaonica-za-zene.aspx
https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Izgubite-5kg-masti-u-5-tjedana.aspx

i za prehranu
https://www.fitness.com.hr/forum/obavezno-proitati-faq_topic1865.html
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.