New Posts New Posts RSS Feed - Novi početak - pomoć bi mi jako dobro došla :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Novi početak - pomoć bi mi jako dobro došla :)

 Post Reply Post Reply
Author
Gnjurac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gnjurac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Novi početak - pomoć bi mi jako dobro došla :)
    Posted: 01 Ožujak 2014 at 12:27
Pozdrav svima!

Evo, odlučila sam se priključiti forumu i zatražiti savjete o prehrani i vježbama. 

Sve što mogu reći o svojim životnim navikama je ... loše Confused
Posao me dosta veže uz računalo i auto - dakle presjedim većinu dana. Pušim cca kutiju cigareta dnevno. Veliki sam gurman, no rijetko sam u situaciji da spremim kvalitetan obrok za sebe (ili sam si tako utuvila u glavu), a kada je puno posla, tokom dana znam zaboraviti jesti pa sve to nadoknadim prvom prilikom. Što se sporta tiče - strastveni sam ribolovac... podvodni ribolovac. Kada se pruži prilika odem na neko planinarenje, ljeti i jedrim (sve rjeđe i rjeđe). 

Prošle sam godine bila na Dukan dijeti i skinula nekih 20 kg. Bila sam zadovoljna rezultatima dok nisam trebala ući u kupaći i shvatila da sam uz moju super figuru dobila i nešto gratis : double butt Censored

Naravno, vratila sam nešto kila, točnije 7 i izgledam zdravije, a i famozni double butt efekt je nestao. Međutim, ne sviđa mi se kako izgledam. Željela bih zategnuti tijelo, svakako prestati pušiti i najbitnije - nabiti kondiciju jer je ona trenutno.... hmmmm... jednostavno je nema. 

Nadam se da će pasti koji dobar savjet kako da uopće startam sa vježbanjem, sa čime da počnem i eventualno neke preporuke za prehranu... 

Hvala unaprijed :)
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2014 at 21:11
pozdrav i dobro nam došla

baci oko na ovo https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Izgubite-5kg-masti-u-5-tjedana.aspx

sve znaš i sama treba sreditit prehranu, prestat pušit i počet trenirat nešto (kada kažem nešto ne mislim bilo što bezveze nego neki oblik treninga koji ti leži i koji će te veseliti tako da ti to počne biti dio svakodnevnice i gdje ćeš jedva čekati novi trening, ako te ne veseli i tlaka ti je onda nema koristi i neće dugo trajat)

Ja sam ti gore dala link na oblik treninga koji je meni odgovara i veseli me

Što se tiče prehrane - puno je toga napisano na forumu o tome, treba kontrole, planiranja i sve se može bez problema sredit (nitko ne može umjesto tebe - potreban je onaj klik u glavi i ništa više)

Cigarete - isto kao i gore, nitko ne može umjesto tebe tako da ....

Uglavnom tu smo i što se podrške tiče to ćeš uvijek dobiti na ovom forumu

Kreni polako, ako zapneš ili imaš pitanja tu smo
Back to Top
Gnjurac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gnjurac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2014 at 14:25
Tnx!

Zanima me kakvo je tvoje iskustvo sa tim planom 5kg u 5tj? Djeluje super, prehrana je sasvim ok, trening... ne znam, je li izvedivo za totalnog početnika? :D
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2014 at 18:24
izvedivo ukoliko ti kilaže utega koje su navedene predstavljaju problem (to vidi u 1. treningu) smanji kilaže i dobro, povećat ćeš ih kako se budeš vraćla u formu, ostalo je sve izvedivo, samo pazi na formu izvodenja svake vjezbe
pozz

Edited by avangarde - 02 Ožujak 2014 at 18:25
cookies are for pussies
Back to Top
Gnjurac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gnjurac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2014 at 19:01
Super :) 

Upravo sam u potrazi za utezima :D
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2014 at 21:20
što se utega tiče najbolje ti je uzeti neke podesive da možeš mijenjati težine kako napreduješ i ovisno o vježbi (dugoročno isplativije)

ovako nešto
https://www.fitness.com.hr/shop/oprema/fitness-oprema/Set-jednorucnih-utega-2x10kg.aspx

https://www.fitness.com.hr/shop/oprema/fitness-oprema/Jednorucni-uteg-15kg.aspx
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2014 at 21:21
Originally posted by Gnjurac Gnjurac wrote:

Tnx!

Zanima me kakvo je tvoje iskustvo sa tim planom 5kg u 5tj? Djeluje super, prehrana je sasvim ok, trening... ne znam, je li izvedivo za totalnog početnika? :D


moje iskustvo je odlično s tim treningom zato ga i preporučam
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.