New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav svima od hemperora!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav svima od hemperora!

 Post Reply Post Reply
Author
hemperor View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hemperor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav svima od hemperora!
    Posted: 22 Svibanj 2012 at 23:47
Ojla evribodi.

Ovdje se nalazim jer me zanima puno toga o zdravoj prehrani (znaci nisam tu radi treniranja i bildanja i što ti ja znam).

Bio sam prije tjedan dana na body scan-u u Herbalifeu, gdje sam ustanovio da imam previše masti u svom tijelu, dok su mi svi drugi parametri savršeni (BMI, voda, mišici).

E sad, od kad sam saznao da mi je postotak masti u tijelu 23%, što znaci da spadam u klasu "visoko pretilih" iako sam visok 177 i težak 72 kile. (20 godina starosti) hehe.

Pošto se ne želim jedan dan srušit nasred ceste i dobit srcani, odlucio sam pazit što jedem i ne radit samoubojstvo hranom kao do sad što se i nažalost vidi po rezultatima.

Znaci 5 obroka dnevno,
brojanje kalorija,
pekaru, fast food, paštete, parizere, hrenovke i ostala sranja sa pojacivacima okusa i razno raznim E glupostima sam izbacio odma prvi dan.

Pošto ne želim konzumirat Herbalife jer sam protiv toga, a i nacitao sam se o njima dosta toga što nije baš lijepo, a i jednostavno mislim, da se može zdravo hraniti i bez kojekakvih shakeova i drugih dodsataka prehrani.

Ovdje sam da poberem savjete o zdravim namirnicama a isto tako i o nekom okvirnom meniju, jer neznam što treba ujutro, što treba za medjuobroke, kad navecer da jedem i što (ne mislim na hranu nego na sastav, znaci kad ugljikohidrati, kad bjelancevine, itd.)

Da vam kazem, novi sam u svemu ovome, do prije 2 tjedna sam jeo dvaput dnevno, nisam doruckovao, jeo sam po pekarama, jeo sam parizere, paštete, hrenovke, pa mi se nemojte rugat ako sam što negdje krivo rekao u vezi ovih bjelancevina itd....

Znaci cilj nije ni izgubit kile ni dobit kile ni dobit mišice ni izgubit mišice, nego jednostavno, zdravo se hranit u okviru svojih dnevnih kolicina kalorija koje trebam unijet (od 1800 do 2100 mi je ja mislim, ali provjerit cu jos jer nemam papir u sebe).

Evo moj danasnji meni pa mi recite što je dobro a što ne.

Dorucak:
-4 keksa grancereale
-banana
-2 deci Sensia jogurta

Medjuobrok:
-jabuka (negdje sam procitao da voce nije medjuobrok?)

Rucak:
-komad ramsteka velicine dlana
-riža
-zelena salata
-jedna feta kruha bijelog (nastojim ga izbacit i uvest neki integralni ili koji je vec bolji)

Medjuobrok:
-Corny big od cokolade
-mali bioaktiv u kantici

Vecera:
-2 komada kruha sa dukatelom i pršutom
-2 deci Sensia jogurta


Eto, ja to tako odprilike, bar nema pašteta i drugih sranja....

O jesam se raspisao u temi za predstavljanje hahahhaha.... Idem sad....

Poz!
Back to Top
ambiciozna View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ambiciozna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2012 at 00:04
Bok!
Ovako...ja sam isto tu relativno nova, no vec sam se koliko-toliko snašla...

1. moraš sjesti i citati, po blogovima i forumu imaš stvarnu hrpetinu savjeta što se prehrane tice, dakle... usvojiti teoriju pa na onaj teži dio (koji ja još nisam dovela u red ) - primjenu. Traži pod temama nutricionizam, recepti, dnevni jelovnici itd. Mogu reci da stvarno, od kada sam aktivna ovdje, baratam s puno više informacija.

2. Što se tvog jelovnika tice... Mislim da iz dorucka moraš izbaciti te kekse, umjesto njih ubaciš zobene, medjuobrok je i meni voce no uvijek mi upadne u oko neciji usklik VOCE NIJE MEdjUOBROK!!!!! Mislim da je to Davor
Rucak - ramsteci se mogu spremati na razne nacine, moji spremaju sa sirom i salamom, a taj sir i salamu svakkako nastojim izbaciti. Bijeli kruh zamijeniti s integralnim.
Medjuobrok - corny izbaciti, ja uzmem npr. 100g posnog + neko voce
Vecera - pršut???

Za veceru npr. piletina ili neko dr. meso + salata

- To je nekakvo moje vidjenje... ostatak ekipe koji ima više znanja i iskustva ce ti moci sa sigurnošcu potvrditi ili kritizirati jela...
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2012 at 00:20
A zasto si toliko protiv vjezbanja? Zdrav zivot podtazumijeva dovoljnu kolicinu fizicke aktivnosti.
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
hemperor View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hemperor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2012 at 00:40
Ma nisam ja protiv vježbanja, ali pod vježbanje mislim na dovoljnu kolicinu hodanja ili možda neko lagano trcanje, ali ništa više, jer nisam tip koji bi se bavio utezima i spravama, nekim umarajucim treninzima, a i nemam vremena za to, studiram, imam curu, napijem se subotom, volim zapalit pljugu prije spavanja, znaci, nisam ja sad neki fitness freak, samo želim se zdravo hranit, jer sam skuzio da odkad ne jedem smece, ujutro se bolje osjecam, svježiji sam, kavu ne pijem vec 3 mjeseca, samo derem po zelenom caju bez šecer.

Volio bi prestat pušit, al uvijek ona vražja piva ili poneki gembac privuce i tu vrazju cigaretu..... Al pusim puno manje nego prije, od kad sam prešao na duhan.


U vezi vecere, jbg, bio sam gladan, pa sam vidio pršut, a opet, radje cu pojest pršut nego parizer, nekako mi logicnije zvuci, al znam da je to smrt za navecer jest, izbacit cu sendvice navecer.


Da, posni sir moram ubacit, to sam procitao svugdje, a i fin mi je.

Nije mi jasno zašto ne grancereale, zašto ne corny, moze tu objasnjenje kakvo?
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2012 at 00:48
Fizicka aktivnost ne moraju biti utezi i sprave, sport je odlican nacin brige za vlastito tijelo.
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
ambiciozna View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ambiciozna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2012 at 00:49
Pisala sam ti što bi ja napravila na tvom mjestu. Zapravo, radim još na tome da sve izgleda kako treba.

šecer i bespotrebne kcal... imaš dosta toga što ti može zamijenit to... Sad sve ovisi koliko se ti zdravo želiš hraniti, jel želiš u potpunosti izbaciti smece ili si ipak ostaljaš malo lufta pošto nemaš neki cilj u mijenjanju tijela.
Jesi probao rižine kekse? Iako sam cula da nije ni to najsretnije rješenje, mislim da je bolji izbor. Meni su ukusni.
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2012 at 00:59
Za Corny - There are 217 calories in a ףיטח 50) םרג )
serving of Corny Big Chocolate.
Fat: 8.5g.
Carbs: 31.5g.
Protein: 3.5g

Uh i M ne treba jesti u istom obroku (osim povrca i salata). Plus, prilicno sam uvjerena da sadrzi hidrogeniziranu biljnu mast, fruktozni sirup, corn sirup i slicna sranja... kao sto to slatkisi obicno sadrze.
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
hemperor View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hemperor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2012 at 01:20
Tocno, nije mi cilj mjenjanje tijela, pa se ne mislim baš strogo držat sad svega toga, ali okvirno izbaciti smece - da, što vec jednim dobrim djelom i jesam napravio.

Dal mi moze ko napravit neku tablicu ili dat link, zanima me, što je najbolje unositi u sebe ujutro, što popodne, a što navecer.

Citao sam o posnom siru da je jako dobar navecer jer pušta "nešto nešto" kroz 5 sati, pa ima energije skoro cijelu noc.

Onda, citao sam da mlijeko nije dobro navecer zbog inzulina, a sad neznam tocno zašto, e pa htio bi znat, želim tocno znat što mom tijelu treba i kada.....
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2012 at 02:22
Jesi procitao FAQ o preherani?

https://www.fitness.com.hr/forum/faq-prehrana_topic1295.html

Clanke na portalu?
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2012 at 02:24
Sto se tice kombiniranja - P+M (vecera), P+UH sve ostalo. Voce najbolje na prazan zeludac. I citaj deklaracije.
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.