New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav!

 Post Reply Post Reply
Author
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav!
    Posted: 27 Sijecanj 2013 at 20:32
Lijep pozdrav ekipa!
Sad u startu necu ostaviti osobne podatke, ali nadam se da cemo se postepeno upoznavati kroz teme.

Imam 18 godina, dolazim sa podrucja Zagreba i imam oko 175cm, 65 kg, i došao sam ovdje razmjenjivati mišljenja i pomoci ostalima  i takodjer nauciti nešto novo..

Do 5. mjeseca prošle godine sam išao u teretanu, koristio proteine i redovito vježbao, i postigao lijep napredak, jer sam inace mršav i znate kako je teško dobiti željene kilograme ( tj mišice)... Nažalost alkohol i nezdrava prehrana ( problem današnje mladeži) su ucinile svoje, i tako sam se vratio na pocetak pocetka.. Evo vec 3 tjedna pravilno se hranim i vježbam 6 puta tjedno(1.prsa-biceps,2.ledja triceps, 3.noge-ramena, nedjelju odmaram), i vec se vidi napredak, mada moram još dosta kila nabit.. Za teretanu se vremena nema, mislim pocet tamo oko 5-6 mjeseca ic, mada i doma mogu cisto solidno radit sve djelove tijela.

Kao što sam i rekao, došao sam ovdje pomoci i potaknuti ljude na vježbu i dijeliti savjete ( ne se kur+it, nego pomoci jer dosta ljudi pogrešno radi) i nauciti nešto novo, jer nitko nije savršen :)

Sve u svemu lijep pozdrav i vidimo se :)
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Loky View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Loky Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2013 at 21:26
Dobro dosao :)
Ja i ti imamo razlicite ciljeve,ti nabiti masu,ja smrsati i nabiti misicnu masu koliko je to moguce!
Nadam se da cemo se sresti na pola puta,90 kg ali kvalitetne mase! 
Jos jednom,dobro dosao i sretno!
Handshake
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2013 at 21:38
Hehe hvala. Svako ima svoj cilj, mada niti jedan nije lagan.. Ali  prehrana, redoviti treninzi i najvažnije uživati u tome što radiš, i sve ce doci na svoje.
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2013 at 22:15
6 puta tjedno vježbaš? smanji na 4 maksimum
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2013 at 22:18
1. dio teksta kao da sebe opisujem prije godinu dana
Evo i ja imam slican cilj kao ti , nabiti masu , ali ja želim funkcionalnu masu.
Sredi si prehranu ako si ektomorf tj. teško dobivaš na masi .
Samo uzimanje whey-a nece ti ništa pomoci , ja ga uzimam kao dodatak jer mi je dosta lakše povecati unos proteina .
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2013 at 22:43
@zipoe
O tome sam se dosta dvoumio i dosta ljudi ima razlicita mišljenja o tome, ali ja za sebe mislim da je ovako bolje( nismo svi isti, i svako ima svoj nacin kako mu odgovara), pošto imam medju istim skupinama po 2 dana odmora, mislim da je to sasvim dosta za odmor i rast mišica, a druga stvar je preforsiranje zbog toga što radim po 2-3 sata dnevno, iznenadjujuce sasvim sam odmoran, i nemam nikakvih posljedica niti poteškoca iako sam izvan kuce po 8 sati ( normalno nismo svi isti)

@Brle
Procitaj isto ovo gore, i uz to jedem maksimalno koliko mogu, jednostavno ne mogu više od 5 obroka dnevno jer mi vrijeme ne dozvoljava, ali u minimalno 3 od 5 su svježi sir, mlijeko, zobene pahuljice, a whey ne pijem, tek cu poceti nakon što krenem u teretanu za jedno par mjeseci , ali moram priznat da mi dobro ide, iako znaš kako je to kad trebaš dobit masu (mišicnu)
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 23:26
Pozdrav,

S obzirom na problem nabijanja mase, osim vec navedenog da bi trebao daleko više jesti (uvijek se može i nedostatak vremena nije opravdanje) ipak bi trebao promjeniti nacin treniranja.
3 treninga tjedno za tebe koji teško dobivaš na masi su uvrh glave trenutno. 3 full body treninga, samo full body osnovni liftovi, heavy i to dovoljno samo da imas npr BP , SQuat i pullups od vjezbi u 1 treningu i svaku odradis 3-4 serije 4-5 RM i to je to.
Ostale dane jedes puno Uh, puno mljekeca, radis si shakeove sa zobenima, proteinima, kakom i svm kaj zelis kao putne obroke u skoli i doma meseka, krumpira, riže i da vidiš kg za 2 mjeseca takvog jela i treninga
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 23:46
Bez brige, sva hrana što valja se jede u ogromnim kolicinama..Glavno mi je za sad što sam izbacio kolu cipseve cokolade i sve ostale gluposti  i unosim samo zdrave i kvalitetne stvari..  Što se tice ovog , vježbam 3 tjedna nakon duge pauze i "raspadanja tijela", i rezultati su ociti. Pošto ne mjerim kilažu nisam siguran kako sa tim stvarima stojim, ali se ocigledno primjeti.. Vrlo sam tvrdoglav i idem nasuprot svih ( 50% prihvatim, 50% je moja teorija), iako ima toliko stvari koji su dokazani, ja mislim da su neke obicne gluposti ili djelomicne istine , i radim po svojem.. Slažem se sa tobom , ali ipak želim ovo još jedno 2-3 tjedna isprobati ili cu malo izmjeniti pa cemo vidit dalje.. I da, skoro pa se uopce ne krecem, samo kad trebam negdje ispješaciti, cardio nikakav , sve stvari radim sa utezima i to bi bilo to :) Hvala na odgovoru i cujemo se ubuduce pa javim kakav je napredak
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 23:51
Nema na cemu.javi kak ide. Nije da drugim nacinima neceš napredovati ukoliko prilagodiš ostale stvari , uvijek je više puteva do cilja i nikada u fitnessu nije ništa univerzalno i jedino ispravno.Ovo je bila samo moja sugestija koja mi je u praksi se pokazala najbržom i najboljom , posebno za one koji zaista imaju puno premalo kg.
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 00:05
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Nema na cemu.javi kak ide. Nije da drugim nacinima neceš napredovati ukoliko prilagodiš ostale stvari , uvijek je više puteva do cilja i nikada u fitnessu nije ništa univerzalno i jedino ispravno.Ovo je bila samo moja sugestija koja mi je u praksi se pokazala najbržom i najboljom , posebno za one koji zaista imaju puno premalo kg.


Istina je , dok god vježbaš ispravno ne može ti naškoditi, a napredovanje zavisi na koje nacine radiš... Nismo svi isti tako da sigurno ja i ti nemamo istu genetiku i još mnogo stvari, al svako zna za sebe najbolje :) Ugl, Ako se slucajno ne pokažu rezultati morat ce se mijenjati, mada stvarno mislim da ispravno radim ovako
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.