New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav!!!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav!!!

 Post Reply Post Reply
Author
Dokica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Ožujak 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dokica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav!!!
    Posted: 11 Ožujak 2014 at 15:59
Pozdrav, evo ja sam nova na forumu, pa piše da se malo predstavim, pa ono po školski krećem:) Imam 35 godina, visoka 180 cm, krupnije građe, tako da sam skoro cijelo vrijeme na nekim dijetama. Bila sam 2012 krenula na Dukan dijetu, i tamo uspijela skinuti cca 30-tak kg (skupljenih nakon poroda), a od tada se malo zapustim, pa onda opet stegnem remen;) i tako u krug. Opet sam početkom 2014 krenula na neku vrstu zdrave prehrane ( izbacila, kruh, šećer, brašno) i počela vježbati sa Challene extreme 5 puta tjedno. (Oprostite ako se ne smije reklamirati) , tako da sam u nekoj kondiciji. Ono što mi je najveći problem, što vježbam odmah nakon posla tj, prije ručka ( jer se kasnije ne mogu pokrenuti) pa kad završim sa treningom, navalim na hranu kao manijak;). Trudim se da to bude zdravo ( neko meso, povrće) ali koji put nemam volje to si napraviti pa pojedem prvo što mi je pod rukom ( kruh, slatko...) i opet budem nezadovoljna jer onoliki trud, padne u vodu. Od početka godine do sad sam uspijela skinut nekih 5 kg, i sad tu stojim več duže vrijeme:(
Također mi je problem, što koji put nemam volje svaki dan raditi si nešto kuhano za posao, pa na kraju , što zbog nemogućnosti izbora, cijene, završim u nekoj pekari...
Molim vas pomoć, ili ako ima nekoga tko ima sličnih problema da me malo savjetuje.Spremna sam na sve, samo da opet budem zadovoljna sobom.

Hvala.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2014 at 21:07
a da probaš obroke dan prije složiti za sutra? Ili one obroke koje ti se neda pripremati ? :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2014 at 22:51
Heh, volja i motivacija je najbitnija

Kao sto je mett rekao, mozete si ispeci piletine da imate za 2 dana pa kombinirte uz nesto, ovisno koji obrok.

Morate imati nesto sto vas motivira, mene npr. jako motivira kad stanem u neku stariju robu i kad mi roba ljepse stoji

Edit: Eh da, zaboravih reci, ja sebi kupim majicu ili hlace broj manje koje cekaju da mi budu taman, e onda ne posustajem samo tako i drzim se zacrtanih planova

Edited by r4mb0 - 11 Ožujak 2014 at 22:54
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2014 at 23:09
pozdrav i dobrodošla
radiš ujutro pretpostavljam? što jedeš do treninga i koliko obroka? pa i ja navalim na hranu poslije vježbanja, tad i je najbolje mislim da problem leži u onome što jedeš/nejedeš prije treninga, a ne u onome poslije. I bravo za 5 kg od početka godine, to je odličan rezultat bilo bi dobro da napišeš 2,3 dnevna jelovnika da vidimo kao to izgleda pa da ti možemo pomoći. Inače, evo par mojih prijenosnih obroka/kupljenih u trgovini
banana+ zrnati sir + bademi
zrnati ili posni sir + kikirki iz ljuske
tuna iz konzerve u salamuri ili sardine u vodi + 1 razeno pecivo + paprika ili neko drugo povrce
dm proteinska cokoladica cookies
kakako+ kokosovo brašno + posni sir
voćka i orasi
razeno pecivo s pilecim prsima u sendvicu s povrcem i ajvarom
ili jednostavno odem u konzum i kupim povrce i meso :D
cookies are for pussies
Back to Top
Dokica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Ožujak 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dokica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 13:03
Hvala vam na dobrodošlici.

Da, radim ujutro, tako da već od 6 na nogama. Većinom si pripremim ručak za posao dan ranije( ali ima dana kad nemam za to volje, nemam ideja što bi radila) pa ako imate primjere ili već postoje neki postovi na kojima to mogu naći bila bih vam zahvalna. Moj doručak se većinom sastoji od zobenih mekinja na mlijeku ili jogurtu (oko 8,30-9,00). To mi je dosta zasitno i drži me bez problema do marende/ručka na poslu ( 11,30-12,00) a tada imam neku mesnu, riblju kombinaciju sa nekim povrćem ili salatom. Nakon toga negdje oko 15-15,30 popijem neki jogurt 0,5. Kad dođem doma  ( 17,00) odem vježbati prije glavnog ručka, koji bude opet neko meso i salata ili povrće. Negdje prije spavanja pojedem si svježeg posnog sira sa stevijom ili zaslađivačem i nekom aromom. I to je odprilike moj dnevni jelovnik. Ovako kad gledam, čini mi se jako malo hrane:( to ćete i vi vjerojatno reći, zar ne? Ali nekako mi je ostalo od svih onih dijeta na kojima sam bila, da ne jedem kruh ni ništa brašnasto, a čak ni voće jer sam skeptična da deblja. Sad kad gledam da vi jedete i kruh i voće, malo se zapitam kako vi mršavite koji jedete, a ja koja ih ne jedem ne;(
Neznam više što da mislim, uf uf:)
Pa ako imate kakav savjet ili pomoć, hvala!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 15:51
Originally posted by Dokica Dokica wrote:

Ovako kad gledam, čini mi se jako malo hrane:( to ćete i vi vjerojatno reći, zar ne?

ovaj forum će postati popularan po tome da svima govorimo da jedu da bi mršavili gle, ne znam kako reagiras na ugljikohidrate niti na voce pa ne mogu reci da li su oni krivci za ne mrsavljenje, da li je to suficit (iako mi se ovo cini najmanje vjerovano od ovg sto si nabrojala ) ili je to predugi i prevelik deficit pa tijelo vise ne ragira na "dijetu". Jedno mislim da je poprilicno sigurno, veliki napadi gladi poslije treninga su radi relativno malo hrane koju uzmes prije, a i poslije. Tijelo treba energiju, energiju ce dobiti iz ugljikohidrata i masti, a ti uglavnom cini mi se to izbjegavas. ne mozes ocekivat da ti tijelo da masti kad mu nisi dala razloga da ih trosi Nemoj se bojati ugljikohidrata dok nisi isprobala sta ti odgovara, a sta ne. Jesi pokusala sa zitaricama cjelovitog zrna? barem da ih ubacis u obrok poslije vjezbanja. Vocku isto mozes prije vjezbanja ubacit. Šta i kako treniras? hranu ne mjeris?
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 18:28
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by Dokica Dokica wrote:

Ovako kad gledam, čini mi se jako malo hrane:( to ćete i vi vjerojatno reći, zar ne?

ovaj forum će postati popularan po tome da svima govorimo da jedu da bi mršavili gle, ne znam kako reagiras na ugljikohidrate niti na voce pa ne mogu reci da li su oni krivci za ne mrsavljenje, da li je to suficit (iako mi se ovo cini najmanje vjerovano od ovg sto si nabrojala ) ili je to predugi i prevelik deficit pa tijelo vise ne ragira na "dijetu". Jedno mislim da je poprilicno sigurno, veliki napadi gladi poslije treninga su radi relativno malo hrane koju uzmes prije, a i poslije. Tijelo treba energiju, energiju ce dobiti iz ugljikohidrata i masti, a ti uglavnom cini mi se to izbjegavas. ne mozes ocekivat da ti tijelo da masti kad mu nisi dala razloga da ih trosi Nemoj se bojati ugljikohidrata dok nisi isprobala sta ti odgovara, a sta ne. Jesi pokusala sa zitaricama cjelovitog zrna? barem da ih ubacis u obrok poslije vjezbanja. Vocku isto mozes prije vjezbanja ubacit. Šta i kako treniras? hranu ne mjeris?


Objasni mi napade gladi na visokim kalorijama LOL što većian ljudi ne pojede u 3 dana kao što u jednom mene stane...a i osjećaj da se ne možeš najesti to je isto nešto normalno? LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 19:12
ti imaš metabolizam koji na definciji podnese 1,5 kg kruha dnevno pa ne znam, reci ti meni jel to normalno   
cookies are for pussies
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 19:24
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

ti imaš metabolizam koji na definciji podnese 1,5 kg kruha dnevno pa ne znam, reci ti meni jel to normalno   


čovjeku gušterača dobro radi i to je ok :D
Back to Top
Dokica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Ožujak 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dokica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 20:01
Što se tiče hrane, ne mjerim ništa, napravim se odokativno ( ne pretjerujem u količinama, jer ne bi mogla sve ni pojesti) ali ima svega po malo i povrća, mesa ili ribe, pa čak i salate, ili eventualno nešto kiselo ( krastavci, paprike...) Što se tiče treninga, vježbam po programu Chalene Extreme, trenutno sam na 2mjesecu tj PUSH fazi, i sasvim sa sa time zadovoljna, iznenađujem se koliko snage imam:) ima tu još puno posla, tj trebam se zategnuti. Sad sam u potrazi da uz postojeći trening dodam još koji za donji dio tjela (unutarnja bedra, bokovi) pa ćemo vidjeti. Morati ću onda polako krenuti na neki kruh, zobeni ili raženi? koji je bolji? A probati ću i koju voćku ubaciti u prehranu.Hvala na savjetima.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 21:50
Trening trening kakav metabolizam :D ja sam fatty 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.