New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav!

 Post Reply Post Reply
Author
Rafaela_Storm View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Svibanj 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rafaela_Storm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav!
    Posted: 13 Svibanj 2014 at 23:18
Bok, ja sam Rafaela. Pratim vas već dugo, i napokon mi je došlo u glavu da i meni treba pomoć.

22 su mi godine i visoka sam 165 cm, imam 68 kg. Još u prvom mjesecu ove godine imala sam 62 kg.
Od ove godine živim u domu, i otkako živim u domu, prestala sam trčat i pazit na prehranu.

Razlog zašto sam se tek danas registrirala je to što nisam znala koliko se moje tijelo promijenilo u manje od pola godine, većinom nosim suknje, a danas sam išla obući hlače i nisam stala niti u jedne, šok! Stala sam na vagu i skala je pokazivala 68 kg Shocked

Ovo mi je prva godina u domu i stvarno se nekad nezdravo hranim, skužila sam to i sama. Često ne doručkujem, a još češće zaspem na predavanja, pa kupim nešto usput. u pekari. I jedem jako puno čokolade, morat ću to smanjit, nju neću ni pisat u ovo što sam jela, ali u zadnja 3 dan sam  sigurno pojela 200 g čokolade.

Što sam jela u zadnja 3 dana:

Nedjelja:
  • Doručak: banana, jagode, čaša mlijeka
  • Ručak:  blitva i oslić
  • Međuobrok: naranča
  • Večera:  tuna i crni kruh

Ponedjeljak:
  • Doručak: Sendvič s raženim kruhom, šunka, jogurt
  • Međuobrok: jabuka 
  • Ručak:  Piletina s brokulom
  • Međuobrok: jogurt
  • Večera: varivo od kelja
Utorak:
  • Doručak: nema ga
  • Ručak: oko 12, Musaka, zelena salata
  • Međuobrok:  oko  16: 30 sendvič s piletinom i jogurt
  • Večera: šaka brusnica, neki keksi od žitarica
  • Nakon večere: banana
Nekad se stvarno ok hranim, ali nekad me opali žuta minuta, bolje rečeno dan.
Želim se dovesti u kakvu takvu formu jer se više ne osjećam zdravo kao nekad, osjetim da se puno više znojim, ne mogu trčat, teško mi se uspeti uz stepenice, nemam energije kao prije kad sam živjela zdravije, nemam hlača u koje stanem i pitam se što mi je sve ovo trebalo.

Ne volim teretanu, probala sam s insanityem, ali me koljeno jako boli, a neću silit to, ali ću se počet bavit nekom tjelovježbom.

Ne želim neke velike i brze promjene, nadam se da ću skinut 3 kg u 2 mjeseca, ne žuri mi se, nisu ni kile došle odjednom.

Oprostite na malo dužem postu, ali naprosto sam željela biti iskrena sama prema sebi i ako uspijem u ovome da mogu vidjeti kako napredujem Wink.

Mjere ću stavit naknadno, možda i slike, trenutno ne mogu naći metar, sakrio se Tongue


Edited by Rafaela_Storm - 13 Svibanj 2014 at 23:22
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 16:03
Pozdrav i dobrodosla :)
da prvo odgov na prehranu:
Nedjelja:
Doručak: banana, jagode, čaša mlijeka--> nema proteina u dorucku- dodati posni sir ili jaja+ neke zdrave masti tipa orasasti plodovi ili kokosovo, maslinovo ulje
Ručak: blitva i oslić--> koliko cega? nema kvalitetnog izvora UH, ok, blitva ali ostalo? int riza, razeni kruh, heljda, jecam, int. riza...?masti=
Međuobrok: naranča--> + neki protein i/ili neka mast
Večera: tuna i crni kruh --> koliko cega?

     Ponedjeljak:
Doručak: Sendvič s raženim kruhom, šunka, jogurt--> koliko sunke? bolje je birati "prava" mesa koja imaju puno proteina, a malo masti, tipa piletina, puretina, tuna
Međuobrok: jabuka --> + protein i/ili masti
Ručak: Piletina s brokulom+ neki slozeni UH
Međuobrok: jogurt--> nesto unutra od voca ili orasastih plofova
Večera: varivo od kelja-->proteini?
     Utorak:
Doručak: nema ga
Ručak: oko 12, Musaka, zelena salata..--hmmm, kontam da mesa ovdje nema bas pretjerano, a ako ima vjerovatno je mljeveno
Međuobrok: oko 16: 30 sendvič s piletinom i jogurt- ok
Večera: šaka brusnica, neki keksi od žitarica--brusnice ubaci u dorucak ako vec moras jesti, keksi ti ne trebaju navece, radije neka palacinka i neke masti
Nakon večere: banana-- ujutro ili u meduobrok

znaci hodas i trcis? a vjezbe snage?
cookies are for pussies
Back to Top
Rafaela_Storm View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Svibanj 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rafaela_Storm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2014 at 13:25
to je bio moj tipični primjer jelovnika i potrudit ću se promijenit ga jer i sama znam da ne valja, pogotovo utorak, pa se nadam da imate kakv prijedlog za dane kad nemam vremena za konkretan obrok zbog previše obveza.

Evo, jucer sam jela ovo: 
Doručak : zobene sa jogurtom, otprilike čaša jogurta zobenih 
Međuobrok: banana + bademi
Ručak : pileći file (150 g) na žaru + blitva + zelena salata
Večera : 120 g tune +  raženi kruh

Vidim i sama da mi fali UH i proteina, ali jednostavno nisam mogla više. Naravno izračunala sam BMR i TDEE, ali kad sam stavila sve to na papir i smislila neki jelovnik to mi se čini malo previše, kako sve to pojest i ovo jucer mi je bilo dosta :D

Što se tiče vježbe, mislila sam se upisat na fitness, jel to ok za početak?

Mjere:
Visina : 165 cm
Težina : 678 kg
Struk: 79 cm
Prsa: 95 cm
Bokovi: 102 cm
Bedra: 61 cm


Edited by Rafaela_Storm - 15 Svibanj 2014 at 13:34
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.