New Posts New Posts RSS Feed - Pozz fitovci :)  Trebam vašu pomoć i savjet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozz fitovci :) Trebam vašu pomoć i savjet

 Post Reply Post Reply
Author
Kalika View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kalika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozz fitovci :) Trebam vašu pomoć i savjet
    Posted: 16 Prosinac 2014 at 14:39
Pozdrav dragi fitovci :) odlučila i aktivno pridružiti jer imam problem, par pitanja i nedoumica pa ako mi netko može priskočiti u pomoć.. :)

zadnjih mjeseci treniram uglavnom 5x tjedno, 3x u teretani gdje radim cc 45 min na spravama (isplanirani treninzi, žestoki i ne bojim se težina :D )+ oko 30 min kardio, ostale dane neki kardio, trčanje, kružni bodyweight...

cilj mi je, osim jos malo povecati miscnu masu, izgubit i onih zadnjih, najtvrdoglavijih 4-5 kg (masti).

muči me prehrana..
koliko god mislila da znam i da, recimo, više nisam početnik, ipak vidim da još jesam i jer nikako ne uspijevam doci u balans sa svime i biti sigurna da dobro radim.. :/ depresivna sam, frustrirana i izgubljena :(

oduvijek imam sporiji metabolizam i moram paziti na unos uh, ali sam primjetila da mi je za metabolizam pasalo kada jedem clean npr. 2 tjedna i onda ubacim 2 cheat dana. odmah mi metabolizam proradi kao lud i ta dva dana se super procistim, iako ne znam koliko zdravo jer mi se tu javlja i problem preznojavanja i ne bude mi bas dobro pa bi drugo rješenje..
kod takvog principa stvar je u tome što ovih 2 tjedna mi stvarno mora biti nizak unos uh, doslovno kao da sam na keto, vecinom p+m da bi to imalo takav učinak.. ako jedem više uh (zdravih,naravno)to se ne događa i opet muke po probavi..

još jedan problem je i što se ne osjecam dobro nakon par dana bez uh.. umorna sam i razdrazljiva.., a i gladna non stop :(

konkretno.., prošli ponedjeljak i tu nedjelju prije njega sam imala cheat dane i pošteno se najela cega mi se jelo,a od utorka pa do jucer sam uglavnom opet na p+m
-doručak jaja, salama od pilecih prsa/pileca sunka, sir, malo pršuta ili tako nečega, turšija
-ručak uglavnom pileća/pureća prsa cc 150g u rerni na masnom papiru ili dinstano i na mrvicu m ulja, gljive, povrce, posni,home made umak, puno salate, nekad i juhicu napravim
-večera meso+posni ili razne vrste ribe i malo salate
-međuobroka imam nekoliko, a tu se nađu orašasti, posni, pileća/pureća salama...
s obzirom da bas nema uh, dozvolim si nešto tipa pršut,pecenica, tvrdi sir..
od mlijeka pijem cisto sojino.
tokom dana to bude oko 1400-1900 kcal, kako koji dan

jucer sam u ručak ubacila 40g integralne riže, a za večeru jedan integralni kao kruh/kreker.
danas sam doručkovala 40g zobenih+20g pseničnih mekinja+bjelanjak sve ukuhano u sojinom mlijeku i vodi s cimetom i stevijom, poslije je bio posni i 2 kriške pureće šunke, a za ručak 150g mljevene puretine u umaku od rajčice,40 g integralnih makarona, gljive, puuno zelene salate i sad pijem kavu s pola dcl sojinog mlijeka.

mislila sam da ce mi ovi uh maalo pokreniti probavu jer cijeli tjedan (!!) nisam imala stolicu (u biti, jesam jedan dan, ali uzasno malo).., no nista se ne događa :(
eh da.. i ja sam opet lagano gladna. sat i pol nakon ručka, a nisam jos ni trening odradila.. iako je inace prije ručka.

glad me ubija.. stalno sam gladna pa evo i sad kad sam nesto uh pojela :(

trebam mišljenje iskusnijih i savjet šta da radim..
kako srediti tu probavu i glad,a bez previše uh? eh... moram priznati da imam i onaj problem koji se zove strah od uh..pogotovo jer bi još skidala masno tkivo :/
cak sam pomislila da mi fali kalorija s obzirom na jake treninge pa da mi tijelo potroši sve zivo :P ali koliko povećati i kako..?

kako god.. nadam se da ce se naći dobra duša za pomoć jer se stvarno ne osjecam dobro, mislim da mučim tijelo, a to ne želim (jer je i prije vec svašta prošlo :/) i treba mi balans..

ispričavam se na dužem postu i unaprijed hvala :)






Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 14:49
Pozdrav.Što se tiče prehrane, sređenija ti je nego moja, tako da će tu netko drugi morati uletiti.Što se tiče probave, moja rutina je na prazan želudac svako jutro pola iscijeđenog limuna i žlica maslinovog ulja promiješano u šalici popijem...nakon toga 2 čaše vode, popijem kavu i pojedem jabuku.E kad to obavim dan može početi ;)
Mens sana in corpore sano!
Back to Top
Kalika View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kalika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 14:55
hmm.. to mi je i mama rekla, ali nekako sam bila skeptična.. najviše zbog ulja jer je kupovno..
koje maslinovo koristiš? i nakon koliko probava proradi? mislim, jer se treba svakodnevno konzumirati pa onda ima efekta ili odmah djeluje..?
trening mi je obično izmedu doručka i rucka pa mi ne bi baš bilo zanimljivo da me stisne u gymu :D
Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 15:11
Koristim neko španjolsko pošto babi masline nisu rodile već 2 godine.Bitno je da je hladno prešano i da nije sad baš neko najjeftinije.Da se razumijemo, ovdje što rade sa cijenama 'našeg domaćeg' ulja je kriminal.Precijenjeno jako, a da se kupiti jako dobra grčka ili španjolska ulja za manju cijenu.U Grčkoj ima maslina kao korova, pa samim time i ulja.Čuj, taj napitak,2 čaše vode, kava, jabuka i u roku od sat vremena sam istuširan i spreman za izlazak hehe.Ne znam da li će tebi isto djelovati, u svakom slučaju neće odmoći.Maslinovo ulje inače potiče rad žući.Meni je baba kada sam bio klinac gurala stalno žlicu maslinovog ujutro.Sve u svemu, recimo da mi je puno bolje što se tiče probave popiti taj napitak nego ne popiti.
Mens sana in corpore sano!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 16:11
Ovo s uljem, s bilo čime nije rješenje, to je samo otklanjanje problema  a ne uzroka.
Osim toga Kalika navela si i druge probleme koje imaš radi svojih 2 tjedna extrema i onda 2 dana prežderavanja i svakako da to nije zdravo i očito ti ne odgovara.
Problem je samo u tvom strahu od UH i stvar rješena.......
Da i ovakvim trenutnim eliminiranjem UH riješiš "problem" i makneš tih zadnjh x kg, planiraš li do kraja života tako jesti i odreći se svega  da bi  održala to ukoliko smatraš da je ovo jedini način da postigneš i održiš taj cilj?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 16:27

Kalika, kakav je to žestok trening na spravama? Tongue Hvataj se slobodnih utega i uh-a Wink

Ja ne znam što vam je s tim uh-ima, pa ne padajte na priče nakemijanih natjecatelja Big smile Koliko si kila skinula do sada? I koliko dugo već radiš ...ovako?

Ovo je kao neki portal o zdravom načinu života a gle...ljudi jedva čekaju cheat dane da se ubiju od hrane Smile Nemojte me shvatit krivo, samo je to toliko sve izvrnuto postalo.....kako kaže Phoenix i da skineš te kilice ovo je neodrživo na duži rok...gle kako se osjećaš...

Uz toliko treninga moraš imat uh-e dobro raspoređene. Uleti li koja voćka tu i tamo? Mijenjaš li povrće po danima?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 16:31
Definitivno se slažem da ono što sam iznio ne rješava uzrok, već samo posljedicu.No u svakom slučaju nije zgorega.Nije to neki lijek, već 2 prirodna sastojka koja potiču rad žući.Premda, ne vidim veliku razliku između Kalikine prehrane i LCHF, a ta je trenutno podosta IN i slovi kao zdrava.
Mens sana in corpore sano!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 16:34
Nije zgorega ali njen generalni osjećaj sve govori...više od zatvora, odnosno problema sa probavom.

IN...to sve govori Big smile bit će i out ubrzo......a s obzirom da smo različiti, nekome i to valjda odgovara....no nekako sumnjam da je to autorica teme Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 16:35
Mislim da bez ikakvog razloga izbacujes te UH-e, odnosno da imas neki neosnovani strah od njih, da li si sto posto sigurna da te oni ''debljaju'' i podsticu stvaranje masti? Ako ces vec i raditi to sa niskim UH unosom onda moras podebljati druge nutrijente, a tebi je u sustini u prehrani sve dosta siromasno - zato i jesi toliko gladna. I ovo meso sto spominjes, i te mi kolicine deluju jako malo...Koliko jaja? Koliko mesa, orasastih...? I koliko si teska uopste? Generalno mislim da jedes premalo za tvoj nivo fizickih aktivnosti, i da uz tu prehranu ne mozes toliko stimulisati porast misicne mase koliko bi ti htela, za to prosto mora da se jede i trenira i ne vredi nikako drugacije - iako je sve inidivudalno, naravno, ali neke zakonitosti postoje...

Ne shvatam zasto ne jedes kompleksne UH-e? Pogotovo u dane kada imas treninge, i kardio pogotovo? Ne mislis li da oni ipak imaju neku - znacajnu - ulogu u telu?

Za trening, sto se tice tvoje zelje za porast misicne mase - sprave su okej, ali je trening na spravama daleko laksi od slobodnog tega i kompleksnih vezbi, tako da mozda krenes da ubacujes tako neke vezbe radi malo veceg stimulansa.

Sto se probave tice to je verovatno nedostatak odredjenih vlakana, ne znam koje povrce jedes, zitarice - nemas? Meni su za probavu i tezinu u stomaku najdelotvornije ovsene zobene mekinje. Koristi ih i moja mama koja ima jako usporenu probavu, otprilike kao ti i cak su i njoj pomogle... proguglaj malo po netu, jedino budi obazriva oko stvari koje pisu u vezi tih mekinja da one pomazu u skidanju kila i tope kalorije! To nije tacno, tacno je u smislu da one nabubre u zeludcu i zauzmi vise mesta sto napravi osecaj sitosti, ali nijedna namirnica ne moze sama po sebi da utice toliko na skidanje kilograma. Za probavu jeste fenomenalna stvar, ali opet, to je resenje problema a ne uzroka...

Edited by Morrighan - 16 Prosinac 2014 at 16:38
Back to Top
Kalika View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kalika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 19:35
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

planiraš li do kraja života tako jesti i odreći se svega  da bi  održala to ukoliko smatraš da je ovo jedini način da postigneš i održiš taj cilj?


to i sama sebi govorim i jasno mi je da necu, ne mogu i ne zelim izbaciti uh zauvijek.., a bojim se unositi ih više :/ mozda jednostavno ne znam napraviti taj balans sa uh i m u jednom obroku i tu se stvara strah da je necega previse..

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:



Kalika, kakav je to žestok trening na spravama?
Koliko si kila skinula do sada? I koliko dugo već radiš ...ovako?

Ovo je kao neki portal o zdravom načinu života a gle...ljudi jedva čekaju cheat dane da se ubiju od hrane Smile Uleti li koja voćka tu i tamo? Mijenjaš li povrće po danima?



Slobodni utezi,girje,sprave, kombinacije.. :) radim zasebno donji i gornji dio tijela, ovisno o danu.. u tome imam pomoć trenera iz teretane
ovako treniram oko pola godine, a sto se tiče skidanja kila, tu nisam imala neki veći problem..
kada sam krenila s vjezbanjem općenito, imala sam 63kg pa sam pala na 57, al s obzirom da je tu prevladavao kardio rezultati mi se nisu sviđali tako da sam se popela opet na 61 koliko imam trenutno. dobila sam lijep oblik i nešto mišića, ali masne naslage na bokovima i bedrima su tvrdoglave. 2-3-4 kg..dolje, nije bitan broj.. samo bi se riješila tog malog viška i održala/još dobila mišiće..
btw visina mi je 167

eh.. taj problem sa cheat danom sam imala prije i dosta me kočio, ali sam to nekako sredila i nemam više taj neki zacrtani dan pa se bas sad ubijem kao da tjedan dana nisam jela :D
u biti sam to tako radila zbog probavnih problema :/
ali mogu normalno jesti i ak mi dode da nesto pojedem 1-2 dana u tjednu ili tek za 3 tjedna-ok, tak cu napraviti :) bez nekih strogo odredenih dana i pravila..

da, za voće sam zaboravila napisati.. pojedem jedino poslije treninga jabuku ili grejp najčešće, a povrće volim tako da tu stalno mjenjam i ne pazim, tj ne gledam koje uzimam. bude svega :)

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Nije zgorega ali njen generalni osjećaj sve govori...više od zatvora, odnosno problema sa probavom.


probat cu ovo s uljem sutra čisto za prvu pomoć, ali, da, cilj mi je da se makne uzrok i unormalni probava sama :)
izgleda mi prehrana sada LCHF, ali, kao što sam napisala, ne zelim to.. želim jesti uh i pri tome otopiti višak te imati normalnu probavu..

recimo, po ovom zadnjem primjeru od jucer koje bi promjene bilo dobro uvesti..? šta korigirati, gdje i koliko otprilike čega ubaciti? :)


Originally posted by Morrighan Morrighan wrote:

Koliko jaja? Koliko mesa, orasastih...?
Ne shvatam zasto ne jedes kompleksne UH-e? Pogotovo u dane kada imas treninge, i kardio pogotovo? Ne mislis li da oni ipak imaju neku - znacajnu - ulogu u telu?
Sto se probave tice to je verovatno nedostatak odredjenih vlakana, ne znam koje povrce jedes, zitarice - nemas?Meni su za probavu i tezinu u stomaku najdelotvornije ovsene zobene mekinje.


jaja su uglavnom za doručak i budu 2 jaja + 1 bjelanjak+ ostalo ili jaja +bjelanjak ako ubacim više salame i sira. nekad ako je trening prije još ubacim i kojih 30 g skuhanih zobenih..

no, to je bila i moja pretpostavka...da je mozda to sve skupa malo hrane s obzirom na trening te da si mozda jos usporavam metabolizam koji je vec (oduvijek) malo usporeniji..

mesa bude za ručak tako oko 150g + večera recimo riba 120 i izmedu u salamama koliko bude..ne znam tocno.. a orasastih od 20-50g dnevno.. naravno,nekad se zalomi malo više, nekad ih preskočim..

do sada sam koristila pšenične mekinje jer imaju jako puno vlakana i proteima (isti omjer) i malo uh :)

hvalaa vam svima :) :)


Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 19:55
Zato ne full body umesto tog split sistema? Ako radis zasebno nekako je upitan intenzitet tih treninga...Napisi primer nekog treninga, jako me zanima kako radis, mozda je tu neki kljuc, mozda ne, u svakom slucaju ako jako dugo treniras tako na isti nacin i malo mices intenzitet telo ti se verovatno jako naviklo i zato nemas rezultate. A druga stvar je sto cesto jako precenimo intenzitet treninga koji odradimo i potrosnju tokom tog treninga... U sv. slucaju mislim da je prilicno veliki problem stagnacije u svemu nedostatak UH-a odnosno jako mala kolicina. No, ljudi koji se vise bave prehranom i bolje je znaju ce ti tacnije reci :)

Moram da se ispravim, ja sam napisala zobene ovene mekinje(posto uvek ali uvek mesam ta dva), radi se o ovsenim mekinjama, dakle bas OVSENE resavaju probleme sa probavom, holesterolom, viskom vode i tako dalje... Psenicne su druga stvar, rekla bih da sy ovsene delotvornije :)


Edited by Morrighan - 16 Prosinac 2014 at 20:10
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.