New Posts New Posts RSS Feed - Problem obima struka
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Problem obima struka

 Post Reply Post Reply
Author
Illuminati View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Kolovoz 2009
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Illuminati Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Problem obima struka
    Posted: 06 Kolovoz 2009 at 10:36
E ovako pre svega zdravo svima i svaka cast na forumu.

Nisam ulovio vreme da se predstavim na drugom delu foruma, ali svakako hocu.
E ovamo imam jedan problem ...

Nedavno sam operisao koleno, i nakon toga posto sam duze vreme bio u gipsu, nakupio sam malo viska kila, i naravno sve je to otislo u trbuh.

Visok sam š70 a imam 90kg ..., Imam š8 godina.
Zelim da skinem taj stomak, ali citao sam vas forum i svugde se preporucuje trcanje - sto ja nazalost :( ne mogu.

Hteo sam naravno sa hodanjem, da probam, ali naravno pre nego sto pocnem hteo sam da se ovde posavetujem.

U vezi moje ishrane, do neko vreme nije bas bila disciplinirana, ali vec ima jedno mesec dana kako sam izbacio slatkise, gazirana pica, i naravno, jedem integralni hleb.

Ako neko moze da pomogne, rado cu poslusati predloge.
Karakter imam i volje za sve imam.

Bilo bi lepo ako neko od vas moze da mi pomogne oko nacina ishrane, i naravno vezbi kakve se mogu raditi u kuci za obim.

Hvala unapred
~Marko

Edited by Illuminati
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2009 at 13:58

 Welcome Illuminati!

Za smanjenje trbuha bitna su 3 faktora, a ona su po redu važnosti ova:

š. prehrana

2. kardio treninzi

3. trbušnjaci (samo ucvršcuju mišice - bez skidanja masnih naslaga koje ih prekrivaju niš koristi ni od š000 dnevno :)

Dakle,najprije treba sredit prehranu, to ti je vec jedan dobar postotak uspjeha. Sad tu imaš raznih varijacija. Najbitnije je pozabavit se sa ugljikohidratima (pogotovo jednostavnim) jer su oni tu najveci problem zbog njihovog visokog glikemijskog i inzulinskog indexa, a time i poticanja izlucivanja inzulina koji je zaslužan za skladištenje glukoze u stanice. On nije sam po sebi loš, naprotiv, mjesto gdje ce se glukoza iz hrane pospremit (u mišice, jetru ili masne naslage) ovisi o nizu toga, između ostalog o pravilnom tempiranju pravilnih UH (npr. ujutro ili poslije treninga). Ako ih jedeš cijeli dan, u svakom obroku, a  pogotovo navecer taj inzulin ce bit konstantno provociran i dovodit ce do taloženja masnih naslaga...

Znaci, prvi korak izbacit sve jednostavne UH, vidim vec si krenuo . Drugo, u prehranu ukljucit što više proteina i zdravih masti (maslinovo, laneno ulje, orašasti plodovi). Možeš ic na varijaciju keto dijete (slicna je atkinsu i montignacu) pa nekih 2 tjedna izbacit apsolutno sve UH i cjeli dan se bazirat na proteinima i mastima. S tim biš sigurna sam napravio dobru stvar za pocetak. Tu cak ni smeta što ne biš mogao imat neke velike aktivnosti, vec sama promjena prehrane napravit ce svoje. Ako ti je to teško, možeš i pomalo smanjivat UH, da ti se tijelo polako privikava. Možeš ih i recimo ostavit za ujutro, a ostatak dana jest lagano... Ostavljam ti izbor :)

Povrce, povrce, povrce...u što više obroka. Broj obroka povecaj na 5-6 manjih dnevno. Pij puuno vode i zelenog caja.

Pocni sa hodanjem, odlicno. Koliko možeš, dalje povecavaj. Pogotovo ujutro natašte ako si u mogucnosti. Kad budeš mogao polako ukljucuj i druge aktivnosti.

Vježbe za obim,..ne postoje :) Odnosno, postoje ali to je brdo kardio vježbi, njima se topi mast, a trbušnjacima ceš samo ucvrstit mišice koji ce se vidjet tek kad se to nesretno salo makne

Nadam se da ce ti ovo bit od pomoci, sretno

     

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2009 at 15:25
trbušnjaci ne smanjuju baš trbuh niti njegov obim
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2009 at 15:39

 Istina, zato sam i rekla ovo:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 Vježbe za obim,..ne postoje :) Odnosno, postoje ali to je brdo kardio vježbi, njima se topi mast, a trbušnjacima ceš samo ucvrstit mišice koji ce se vidjet tek kad se to nesretno salo makne.

 
 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2009 at 23:46
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 Istina, zato sam i rekla ovo:


Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


 Vježbe za obim,..ne postoje :) Odnosno, postoje ali to je brdo kardio vježbi, njima se topi mast, a trbušnjacima ceš samo ucvrstit mišice koji ce se vidjet tek kad se to nesretno salo makne.

 
 


oh, ma previdio sam to vidio sam ono troje navedeno pod š, 2, 3 pa.. sam se na to osvrnuo ;D

neke varijacije trbušnjaka eventualno prošire struk
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2009 at 13:41

 eeee citati do kraja

ma da, ta 3 prvo upadaju u oci pa cu sad ja to uredit malo da naglasim koliko su najmanje važni  :)

je, trbušnjaci za kosne trbušne proširuju, ja ih izbacila...

 

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2009 at 15:30
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 eeee citati do kraja

ma da, ta 3 prvo upadaju u oci pa cu sad ja to uredit malo da naglasim koliko su najmanje važni  :)

je, trbušnjaci za kosne trbušne proširuju, ja ih izbacila...

 

 

Da ih bar samo trbušni proširuju ne bi se u životu više okrenio u stranu

Nego, mogu se raditi kosi bez bojazni od "širenja, hipertrofije". Lagano ih utegnuti vježbama bez dodatnog opterecenja
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.