New Posts New Posts RSS Feed - Snaga - bodyweight trening?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Snaga - bodyweight trening?

 Post Reply Post Reply
Author
tapkovnica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Kolovoz 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tapkovnica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Snaga - bodyweight trening?
    Posted: 15 Kolovoz 2010 at 03:43
  Je li moguce sa bodyweight treningom od 2 vježbe po mišicnoj grupi(3 serije po vježibi) sa maksimalnim brojem ponavljanja i opadajucim serijama(60 sec odmoraa) razviti snagu?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2010 at 12:19

Originally posted by tapkovnica tapkovnica wrote:

  Je li moguce sa bodyweight treningom od 2 vježbe po mišicnoj grupi(3 serije po vježibi) sa maksimalnim brojem ponavljanja i opadajucim serijama(60 sec odmoraa) razviti snagu?
 

Na koji tip snage misliš?

Back to Top
Bane View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2009
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2010 at 16:30
Ja mislim da misli onu snagu koju dobijes cjepanjem drva...
u narodu poznatija kao sirova snaga????


Edited by Bane
Back to Top
mark View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mark Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2010 at 00:46
  Bodyweight izazov za sve fitovce:
stavite na bench utega koliko ste teški... npr. ja imam 85 kg... znaci na štangu stavim 85kg. Radi se maksimum ponavljanja sa vlastitom težinom na benchu i odmah kad to završite idete na zgibove bez odmora i napravite max. zgibova
moj rekord:
bench:26
zgibovi:25
ukupno bodova:

Probajte, bacite izazov u teretani ili u klubu. Ugodan trening
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2010 at 11:19

Originally posted by mark mark wrote:

  Bodyweight izazov za sve fitovce:
stavite na bench utega koliko ste teški... npr. ja imam 85 kg... znaci na štangu stavim 85kg. Radi se maksimum ponavljanja sa vlastitom težinom na benchu i odmah kad to završite idete na zgibove bez odmora i napravite max. zgibova
moj rekord:
bench:26
zgibovi:25
ukupno bodova:

Probajte, bacite izazov u teretani ili u klubu. Ugodan trening
 

da ziher cu to radit po teretani, i bez toga sam trn u oku jer uzmem sve utege i prljam sa magnezijom, šta bi bilo tek da idem okolo i nagovaram raju na izazov

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2010 at 12:34
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

da ziher cu to radit po teretani, i bez toga sam trn u oku jer uzmem sve utege i prljam sa magnezijom, šta bi bilo tek da idem okolo i nagovaram raju na izazov



to ti je zato što si powerlifter pređi na BB i nemoj radit DL sa 250 kg pa te nece smarat zbog utega, i zemeš si gurtne jer ko je vidio bildera sa magnezijem
Rijeąeno na PM.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2010 at 12:41
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

da ziher cu to radit po teretani, i bez toga sam trn u oku jer uzmem sve utege i prljam sa magnezijom, šta bi bilo tek da idem okolo i nagovaram raju na izazov



to ti je zato što si powerlifter pređi na BB i nemoj radit DL sa 250 kg pa te nece smarat zbog utega, i zemeš si gurtne jer ko je vidio bildera sa magnezijem


Hehe.. bas to.. Thorn ko zverka.. ja bi njemu mjesecno naplacivao teretanu s obzirom na to koliko koluta trosi

Ja sam poceo koristit magnezij, al i spuzvu obicnu.. ona mi dosta pomogne da mi ne klizi uteg.. ali opet, kod vecih tezina, jednostavno mi ispada uteg.. slabe sake i stisak imam
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2010 at 12:55

Originally posted by davor23 davor23 wrote:


Hehe.. bas to.. Thorn ko zverka.. ja bi njemu mjesecno naplacivao teretanu s obzirom na to koliko koluta trosi

Ja sam poceo koristit magnezij, al i spuzvu obicnu.. ona mi dosta pomogne da mi ne klizi uteg.. ali opet, kod vecih tezina, jednostavno mi ispada uteg.. slabe sake i stisak imam
 

ma daj i ovak preplacujem tu teretanu s obzirom na to kolko se ulaže u nju...

tak da ono, il se moram borit s ostalom gamadi za tegove i kavez il da si napravim doma gym, a za ovo drugo nemam uvjeta

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:



to ti je zato što si powerlifter pređi na BB i nemoj radit DL sa 250 kg pa te nece smarat zbog utega, i zemeš si gurtne jer ko je vidio bildera sa magnezijem
 

ma ljudi ce zaprljat majicu jer su se ocešali o teg na kojem je bilo malo magnezija..ono, promjena majice s vremena na vrijeme i malo detergenta ne bi škodlilo..uostalom, ideš u teretanu, ne ideš na kavu je***u

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2010 at 12:57
  A u teretanu gdje sam ja isao, muski dolaze u majicama da ja imam osjecaj da nemogu uopce dizat.. kao da imaju uska ronilacka odijela.. moraju zavadjat nekako zene
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2010 at 13:05

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  A u teretanu gdje sam ja isao, muski dolaze u majicama da ja imam osjecaj da nemogu uopce dizat.. kao da imaju uska ronilacka odijela.. moraju zavadjat nekako zene
 

 da da..klasika, gore uska majica, dolje trenerka jer šta ce ti noge zar ne

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2010 at 13:11
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  A u teretanu gdje sam ja isao, muski dolaze u majicama da ja imam osjecaj da nemogu uopce dizat.. kao da imaju uska ronilacka odijela.. moraju zavadjat nekako zene
 

 da da..klasika, gore uska majica, dolje trenerka jer šta ce ti noge zar ne



haha.. bas si pogodio.. pa sad u Puli kako sam bio, u teretani bilderi gromade.. sigurno šš5kg misica, zile po ramenima, bicepsu itd.. Naravno, u kanotijerama (majice bez rukava i otvoren prsni kos ).. a dolje siroka trenirka.. hmm..  i rade naravno izolacijske vjezbe za ramena i ledja, na spravama..  WTF?!?! A ja sa svojim pilecim listovima, kratke hlace da bit nemogu krace i udri po mrtvom dizanju..

I dodje meni voditelj, pita me kako mi se cini u toj teretani. I kazem da je dobro, i da upravo cu si slozit kavez. A on me blijedo gleda i pita da sto je to. Kazem ja: Power rack.. nista.. nikad culi
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2010 at 13:24
još si im trebao spomenut GHR i par fensi naziva tipa- da striktno paziš na ROM tokom ponavljanja jer ti je cilj totalno pogodit biceps femoris tokom mrtvog a iskljucit gluteus maximus ..mogu zamislit bljedoliki izraz lica tog lika 
Rijeąeno na PM.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2010 at 13:34
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

još si im trebao spomenut GHR i par fensi naziva tipa- da striktno paziš na ROM tokom ponavljanja jer ti je cilj totalno pogodit biceps femoris tokom mrtvog a iskljucit gluteus maximus ..mogu zamislit bljedoliki izraz lica tog lika 


Ja sam isao pokusat objasnit sto je kavez, na primjeru smith masine.. ali uzalud...
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2010 at 14:51

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

još si im trebao spomenut GHR i par fensi naziva tipa- da striktno paziš na ROM tokom ponavljanja jer ti je cilj totalno pogodit biceps femoris tokom mrtvog a iskljucit gluteus maximus ..mogu zamislit bljedoliki izraz lica tog lika 


Ja sam isao pokusat objasnit sto je kavez, na primjeru smith masine.. ali uzalud...
 

ovo je sam još jedan dokaz da moš dobro izgledat bez imalo pojma o vježbanju

Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2010 at 16:35
  Bodyweight treninzima možeš raditi na snazi, treba biti snalažljiv. Puno je teže raditi npr. maksimalnu snagu samo sa vlastitom težinom nego sa šipkom, ali to ne znaci da je nemoguce. Do određene mjere to ide bez vecih problema, a kad postaneš nešto napredniji vježbac onda se treba snaci. Uglaqvnom, najveci problem predstavljaju noge. Jako je teško kvalitetno raditi snagu nogu bez dodatne težine, barem neke imrovizirane - ne mora biti klasicni uteg.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2010 at 16:38
Decki (davor, Thorn... ), otišli ste u offtopic.. pripazite na temu! 
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.