New Posts New Posts RSS Feed - hellouuu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

hellouuu

 Post Reply Post Reply
Author
natasja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote natasja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: hellouuu
    Posted: 11 Listopad 2012 at 00:33
pozdrav svima :)

kao prvo jako mi drago da sam naisla na ovaj site treba mi nesto ovako i to hitno!! imam 27 godina, 176 cm i unatrag nekoliko godina natukla do 95kg.. nikad nisam bila skiny-skiny al sam bila jako zadovoljna sa svojih 60-65 kg koje su bile rasporedene taman, rekla bih...!! prije nekoliko godina zbog nekih preokreta u zivotu pala sam u depresivno stanje a kao simptom toga pojavio se ovaj problem stojim kod toga da uvijek treba rjesavati uzrok bolesti a ne simptome no u ovom slucaju smatram da nakon sto sam (sama sa sobom bez ikakvih "medikamenata" jer to mrzim) rjesila svoje probleme moj glavni uzrok danasnjih depresivnih izleta je upravo ta kilaža i izgled, studentica sam agronomije ali bojim se cu zbog manjka samopouzdanja imati problema i kod trazenja posla (nisam sad bas gabor, al sam si malo prevelika)... najgore je sto volim vjezbati ali se ne mogu natjerati da pocnem kao ni odrec hrane....ili onaj neki slasni obrok navecer....imam blagih poteskoca sa srcem i zbog naglog debljanja sa venom na nozi koja treba operaciju....dakle sa 27 godina sam ko stara baba...mislim da mi je i baka sa 78 godina u boljoj formi (ak nis drugo ima manje kila) ..sve u svemu pogled na moje strije (nema ih jos puno) bacio me u ocaj i cvrsto sam odlucila pokrenuti se....obicno odlucim u sebi pa odgada, sad odlucujem javno pa pisem i vama....zivim solo pa je tesko sam protiv sebe u najvecim izazovima.....! trebam samo malo podrske, koji tek toliko da se ohrabrim i znam da sam na pravom putu...na kraju krajeva kak god grozno zvucalo al postalo je pitanje zivota...moje srceko treba zdravo tjelo ....hvala na citanju ..cheers
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2012 at 08:29
dobrodošla,

potpora je tu i bit ce sigurno više ljudi koji ce na ovaj post odgovoriti,

necu pisati od tjelovježbi jer je to pitanje za doktora ali klopu bi trebalo srediti, ne znam jel imaš neke zabrane ali puno svježe salate sigurno nece odmoci

ne usudim se pisati dalje, možeš li napisati kako ti izgleda dan, što jedeš i što smiješ od tjelovježbe da ti znamo okvirno barem reci kako dalje?
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2012 at 19:05
Dobrodošla:))

podršku imaš treba samo lagano krenuti. Najteže je na pocetku pa kasnije ide lakše dok nakon nekog vremena vježbanje i prehrana ne udju u svakodnevnicu i postanu sasvim normalna rutina.
Što se tice kilograma nije tako strašno lijepo si visoka tako da to nije uopce neka katastrofa, osim toga kada kreneš s vježbama i boljom prehranom kilogrami ide polako prema dole.
Što se tice treninga moraš definirati "manje probleme sa srcem" to je dosta širok pojam. Ako ne želiš podijeliti to s nama možeš nam reci koji oblik vježbanja možeš raditi i možda napisati kako si planirala treninge pa cemo ti rado pomoci i eventualno korigirati greške.

Što se tice vena na nozi, ne znam koji problem imaš ako su to varikoziteti (proširene vene) onda postoje i drugi ne-kirurške metode lijecenja koje takodjer daju dobre rezultate (npr. sklerozacija vena). Isto tako ako pojacaš rad tzv. "mišicne pumpe" na nogama pomažeš umnogome vensku cirkulaciju. Odnosno samim hodanjem, trcanjem, vježbama za muskulaturu nogu radiš puno dobrih stvari za vensku cirkulaciju nogu.
Ako je problem tipa tromboflebitis, duboka venska tromboza onda je to nešto drukcije, ali isto tako da se rješiti.

Bilo bi dobro da nam malo napišeš što možeš vježbati i kako planiraš poceti s treningom (teretana, doma, trcanje, hodanje, bicikla, veslanje.....) pa ti pomognemo.

Isto tako složi jedan primjer dnevnog jelovnika kako se hraniš, pa cemo ti rado pomoci i u tome.

Ništa se ne brini sve se to da rješiti samo treba cvrsto odluciti i držati se toga bez odustajanja.
Back to Top
natasja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote natasja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2012 at 03:41
pozdravcek :)

dakle, nemam problema ni sa jednom vrstom vjezbanja, stovise one su za mene i pozeljne....!! sto se tice te jedne vene doktorica mi je savjetovala operaciju, medutim pokusat cu sa vjezbanjem, ionako prije sjecnja ili veljace nisam planirala ici s time.

s teretanom sam vise puta pokusala i bilo je odlicno, pocela sam i s jogom i aerobikom, medutim kao studentica sam do sada uvijek i radila preko sc-a poslove koje sam eventualno mogla nac a to je manje-vise bilo povezano s ugostiteljstvom i sl.pa sam redovito radila i isla na predavanja i bila zauzeta po cijele dane tako da sam i s time prestala.....na zalost..!

moj dan je tesko opisati s obzirom da povremeno radim, povremeno ne.....nedavno sam se vratila iz portugala u kojem sam provela jedan semestar na erasmusu i nakon toga tesko pronalazim bilo kakvog posla medutim povremeno kad zatreba uskocim tako da ovisi...

medutim, s obzirom da vise ne slusam predavanja i ne radim (baš) dani su mi tromi i radim sve sto ne bih trebala...dugo spavam, preskacem dorucak, provedem poslije podne na nekoliko kavica i nakon toga, predvecer skuham nesto za klopu i natrpam se...!! sve to skupa bez rekreacije je ziva katastrofa :/

ako radim dan je u biti mnogo bolji, ustanem rano, odem na kavu i pojedem neko pecivo, prije posla si nesto skuham i poslijepodne provedem na poslu gdje sam cesce u pokretu.....volim navecer popit caj od mente (2-3) bez ikakvih sladila....i osjecam se bolje--jedini problem je sto nekad dodem kasno kuci s posla i osjecam glad..umjesto da se pospremim na spavanje otvaram fridž.. :/ pokusavam nekako to sasjeci u korjenu s idejom da ispraznim fridž od svih gluposti i napunim ga svjezim povrcem i tekucim jogurtima sa sto manjim postotkom mm.

dakle...moj spas donekl bi i bio posao medutim prisilno ne mogu radit trenutno, uskacem povremeno kao zamjena...nadam se da ce se ukazat neki job u skoroj buducnosti!!

bez obzira na posao u planu sam imala pocet sa brzim hodanjem za pocetak, barem prvih tjedan dana da se malo naviknem nakon cega bih voljela pocet trcat..!! nekad sam redovito isla na trcanje i uzivala u tome, trcanje u prirodi me uvijek diglo pa bih voljela vratit tu naviku samo sto sam u losoj formi pa se ne zelim prenaglo forsat!!

teretana je takoder u opciji...medutim za sada cu pokusati s ovom idejom na svjezem zraku jedino bih voljela jos pokoji savjet koje vjezbe jos primjeniti solo.. :)

jos samo da napomenem, ponosna sam jer sam danas kupila namirnice za sutrasnji obrok koji cu skuhat za job s obzirom da sutra mjenjam kolegu na poslu i namirnice su manje vise zdrave ( sojini odresci, royal mix povrce, kiselo vrhnje, salata)..:) muahaha.....this time next year i will be skiny    salim se...hvala puno na podrsci, inace ne volim pricati o ovome pa sam se dosta raspisala....al ko sto rekoh obicno sve sto obecam to je samo u meni pa je lako prekrdasit....sad se fakat nadam da cu se drzat planiranog      cheers
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2012 at 10:16
treba tu uvesti reda, ima puno savjeta na forumu što se tice prehrane pa bih ti prepustio da sama ideš u detalje i otkriješ što ti odgovara pa daš nama da popravljamo ako ce trebat,

ja cu samo par osnovnih savjeta dat koji su pomogli velikom broju ljudi pa tako i meni

5-6 malih obroka kroz dan
puno svježeg povrca
kvalitetni proteini (najbolji su oni iz mesa (što nemasnije to bolje hint piletina puretain), jaja, svježeg ili posnog sira)
pravilni vremenski razmaci izmedju obroka
priprema obroka unaprijed (planiranje i organizacija)
uglikohidrati bi trebali biti sporo probavljivi tako da razina šecera bude stabilna
što manje nezdravih masti a zdravih umjereno i sa mjerom (ima puno na internetu o tome koje su masti zdrave a koje nisu pa ne bih u to sad)
redovita tjelovježba u skladu sa mogucnostima pojedinca sa dovoljno odmora

ako sam nešto zaboravio netko ce sigurno napomenuti

predlažem i stranicu   http://fitnessangels.net/ i da sve tamo procitaš i prouciš

potrebno je samo pokazati volju i krenuti i samo još jedna stvar, otvaranje frižidera prije spavanja nije loša stvar ako si naštimaš raspored tako da jedan obrok bude prije spavanja i da on bude ono što ti treba (npr svježi posni sir s kojim ceš se poceti intenzivno družiti :P)

postavi ciljeve, napravi plan i drži se toga i ako negdje zabrazdiš postoji pravilo 90:10 (ako se 90 posto vremena držiš plana onih 10 posto gdje zabrazdiš nece puno naškoditi)

Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2012 at 14:06
Dobrodosla!
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2012 at 17:46
Uglavnom se slažem s Markanom što se tice savjeta, samo bih još dodala da na http://fitnessangels.net/ možeš naci dobre primjere jelovnika i vrlo jasno i kratko opisane sve bitne stvari za prehranu, od kalkulatora za izracun TDEE do lijepo složenih jelovnika (1500 i 2000 kalorija dnevno) za cijeli tjedan koji možeš pokušat iskopirati što ti olakšava posao u prvo vrijeme.Kasnije to zbilja udje u naviku i uopce nije strašno kako se cini na prvu loptu.

Osim toga na istoj stranici postoji dio ZAPOCNITE ili tako nešto slicno gdje imaš kucni progresivni trening 3x tjedno za pocetnike koji mislim da bi mogla krenuti vježbati jer extremefitovi programi zbilja djeluju i daju jako dobre rezultate. Kad završiš tih 4 tjedna možeš nastaviti s istim principom treninga - ima jako puno rutina postavljenih za pocetnike na istom mjestu.
Isto tako nakon tih 4 tjedna možeš probati napraviti program od extremefita 5 kg manje u 5 tjedana koji možeš naci ovdje u dijelu Mršavljenje.

Uz 3x tjedno kucnog treninga definitivno možeš uvijek ubaciti brzi hod, a kasnije kad budeš u boljoj formi trcanje ako ti to odgovara.
Ali predlažem da radiš 2-3x tjedno snagu i 2x tjedno kardio, odnosno da ti se treninzi ne svode samo na kardio aktivnost.

Najbolje ti je imati plan za barem mjesec dana unaprijed, dakle reci sama sebi vježbam te i te dane u tjednu po tom programu (zato je na pocetku možda najbolje uzeti program složen od strane prof. trenera - gore predloženi programi jer imaju smisao, glavu i rep i puno brže dolaziš do cilja jer nema lutanja i gubljenja vremena na neucinkovite stvari).
Isto tako složiti prehranu barem jedan dan unapred.

Nadam se da smo ti barem malo pomogli i da neceš odustati:))
Držimo ti fige i cekamo da nam javiš što si odlucila. Napišeš nam plan vježbanja detaljan i složiš jedan jelovnik.
Evo imaš domacu zadacu:))

Lijepi pozdrav
Back to Top
natasja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote natasja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2012 at 04:44
hvala puno.....prionut cu na DZ

pozdravcek
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2012 at 11:03
Kako ide ?

Cekamo te s planom
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.