New Posts New Posts RSS Feed - D: Kako vježbati s bolestima štitnjace (hipertireoza, hipotireoza)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Kako vježbati s bolestima štitnjace (hipertireoza, hipotireoza)

 Post Reply Post Reply
Author
TamaraTammy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TamaraTammy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Kako vježbati s bolestima štitnjace (hipertireoza, hipotireoza)
    Posted: 29 Prosinac 2014 at 22:55
Svi komentari na temu: Kako vježbati s bolestima štitnjace (hipertireoza, hipotireoza)

Ne bih se složila da je aerobni trening najbolji za ljude s hipotireozom a pohotovo Hashimotom. Da aerobno, može, ali u kombinaciji s dizanjem utega i kompleksnim vježbama za cijelo tijelo. Kao hashimotovac, pratim novije spoznaje funkcionalne medicine, dakle preporuke za prehranu i vježbanje, nešto od tih spoznaja imate ovdje: http://www.hashimotoshealing.com/how-to-exercise-with-hashimotos/
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2014 at 10:41
I ja imam hashimoto dijagnosticiran 2 godine, s tim da je trebala cijela godina da se ustanovi što je. I još neke bolesti sa žlijezdama.. Tako da ću proučiti taj link što si napisala, baš me zanima
Back to Top
LanaN View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LanaN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2014 at 11:15
Aerobni trening je svaka fizicka aktivnost kada je broj otkucaja srca kod osobe od 30 godina primjerice veci od 114 i ne prelazi 150, bilo da se radi o brzom hodanju, vježbama za cijelo tijelo ili dizanju utega. A upravo aerobno vježbanje prevenira visoki kolesterol, dijabetes, bolesti srca.... Slažem se da su uvijek kompleksne vježbe za cijelo tijelo nužne. Iz osobnog iskustva s Hashimotom potvrdujem da primjerice kombinacija trcanja (jer mi odgovara) oko 30 minuta 3 puta tjedno uz obavezne vježbe od 15 minuta za core daju odlicne rezultate. Usudila bi se reci da je važnost prehrane u odnosu na vježbanje 60:40. Tako da je smatram iznimno važnom.
Back to Top
LanaN View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LanaN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2014 at 11:24
Ne znam da li ste naišli na clanke da je Hashimoto 100% izljeciv, izmedu ostalog preporucuju prelazak na bezglutensku prehranu i lijecenje kandide i to u 6 mjeseci. Imala sam priliku o tome raspravljati s vodecim strucnjakom za lijecenje štitnjace u SAD-u koji smatra to potpuno netocno. Bez obzira na to ja sam prihvatila izazov. Nemam još nalaz hormona štitnjace, trebalo bi proci barem 2 mjeseca, ali u svakom slucaju ne patim više od opstipacije - što se može pripisati i balansiranijoj prehrani.
Back to Top
TamaraTammy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TamaraTammy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2014 at 22:07
Ja se slažem da treba bezglutenski ali to nije dovoljno... osobno mi najbolje paše Paleo prehrana, ako to nije dovoljno može se probati AIP. Pratim rad dr. Amy Myers, dr. Davida Perlmuttera, dr. Marka Hymana, Sarah Ballantyne... Propusna crijeva su problem, treba ih zalijeciti... ako je problem kandidijaza svakako smanjiti UH i povecati unos fermentirane hrane i dobrih masnoca... ma joj... ima tih preporuka punooo :) Znam što je aerobno, ali na linku koji sam navela upravo piše da su bolji kratki anaerobni intervali a ja uz navedene vježbe vrlo brzo prijedem u anaerobno... Visok intenzitet da, ali u obliku kratkog intervalnog treninga pokazao se najboljim
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Sijecanj 2015 at 14:00
Originally posted by TamaraTammy TamaraTammy wrote:

... osobno mi najbolje paše Paleo prehrana,


Vjerojatno u najvećoj mjeri zbog regulacije inzulina Smile Nekima je dovoljno samo pripaziti na unos uh-a, odnosno uravnotežiti ga sa proteinima i fokusirati se na niskoglikemijske izvore, ajmo reći neki zonski pristup.....u svakom slučaju smatram da je pažnja na unos uh-a vrlo bitna kod tog problema....stres da ne spominjem :)

A što se aerobnog tiče, da ali umjereno, odnosno ne pretjerivati jer tada štitnjača još i više pati. Slažem se sa kombinacijom aerobnog i anaerobnog, ali tome bi i inače trebalo težiti :)



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.