New Posts New Posts RSS Feed - utezi za noge :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

utezi za noge :)

 Post Reply Post Reply
Author
marinzgr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marinzgr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: utezi za noge :)
    Posted: 03 Srpanj 2009 at 02:03
pozdrav svima :))

jel može ko dat neki savjet ili podjelit iskustvo s utezima za noge??
ja imam 2 utega na cicak i zanima me šta mogu radit s njima i u koju svrhu??

tnx :))
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2009 at 21:26
Originally posted by marinzgr marinzgr wrote:

pozdrav svima :))

jel može ko dat neki savjet ili podjelit iskustvo s utezima za noge??
ja imam 2 utega na cicak i zanima me šta mogu radit s njima i u koju svrhu??

tnx :))

Možeš ojacat kvadriceps
Back to Top
MaLiBarZu View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MaLiBarZu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2009 at 13:19
  Ja imam te utege za noge sa cickom.....ja ih koristim za udarat vrecu za boks s nogom tu i tamo al moeš ga koristit za kvadriceps(kako receno od Thorn-a ) ili moeš trcat s njima...
To je kolko znam....inace ih nikad ne koristim...
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2009 at 13:48
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by marinzgr marinzgr wrote:

pozdrav svima :))

jel može ko dat neki savjet ili podjelit iskustvo s utezima za noge??
ja imam 2 utega na cicak i zanima me šta mogu radit s njima i u koju svrhu??

tnx :))

Možeš ojacat kvadriceps


Pravo dobro za koljena...to je upravo kod mene bio slucaj, preslab kvadriceps, a previse trcanja...jer kvadriceps drzi koljeno u pravilnom kretanju, inace bi iskocilo na pet strana...
al zar nisu cucnjevi najbolja vjezba za kvadricepse?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2009 at 14:35
Originally posted by tare tare wrote:


Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by marinzgr marinzgr wrote:

pozdrav svima :))

jel može ko dat neki savjet ili podjelit iskustvo s utezima za noge??
ja imam 2 utega na cicak i zanima me šta mogu radit s njima i u koju svrhu??

tnx :))
Možeš ojacat kvadriceps
Pravo dobro za koljena...to je upravo kod mene bio slucaj, preslab kvadriceps, a previse trcanja...jer kvadriceps drzi koljeno u pravilnom kretanju, inace bi iskocilo na pet strana...al zar nisu cucnjevi najbolja vjezba za kvadricepse?


cucnjevi su opcenito najbolja vježba, ali da, za kvadrips su odlucni! p.s samo pazite da ne trcite s utezima na nogama
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2009 at 15:04
Originally posted by tare tare wrote:


al zar nisu cucnjevi najbolja vjezba za kvadricepse?

Malo humora na racun tih cicaka za noge, ruke il šta vec jer je autor postavio pitanje kao da je montaža antene u pitanju a ne ti mali cicci od kilu dvije koje maltene i ne osjetiš i koji nemaju neke posebne svrhe nego tek tolko da su na tebi.

cucnjevi jesu definitivno naj vježba za kvad, i to u svim mogucim varijacijama.


Back to Top
marinzgr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marinzgr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2009 at 18:58
heheh..ja radim skokove s njima tek tolko da mi je malo teže...netrcim s njima jer brijem da nema nikakvog efekta ali kod skokova mi je ok...
i imam još jedno pitanje!! dali je moguce popravit ravna stopala s 20 god a da nenosim one uloške??
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2009 at 21:02
Originally posted by marinzgr marinzgr wrote:


i imam još jedno pitanje!! dali je moguce popravit ravna stopala s 20 god a da nenosim one uloške??


je li moguce popravit ravna stopala s 5 godina, a da ne nosiš one uloške?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2009 at 23:09
Originally posted by marinzgr marinzgr wrote:

heheh..ja radim skokove s njima tek tolko da mi je malo teže...netrcim s njima jer brijem da nema nikakvog efekta ali kod skokova mi je ok...
i imam još jedno pitanje!! dali je moguce popravit ravna stopala s 20 god a da nenosim one uloške??

Evo ja sam ti primjer osobe s ravnim stopalima.

Od kad znam za sebe imam ravna stopala, i od kad znam za sebe furam one ortop. uloške. I dan danas ih nosim jer bez njih mi je cudno, i osjetim vece opterecenje kada ih nema u patikama. Kad sam bos to je druga stvar, milina za stopala.

No primijetio sam, sad ne znam jesu li i sami ulošci doprinijeli tome, da otkako sam zadnjih godina uozbiljio trening (posebno noge) i poceo se više kretati, radit kardio i sl. da mi je stopalo ravnije i što je najbitnije da ne osjecam veliko opterecenje pri nekim velikim naporima poput dužeg hodanja, stajanja i sl.


Back to Top
marinzgr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marinzgr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2009 at 00:27
aha,ma imo sam i ja ko klinac al nisam se mogo nag da to furam tolko cesto...ja sam fudbaler pa mi malo smetaju ravna stopala,bar brijem da mi smetaju jer neznam kak je imat normalna stopala pokušavam sad radit neke vjezbe za to,al nisam ziher kolke su mi šanse da se nekaj popravi...
Back to Top
Conly View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Conly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2010 at 18:47
Da, oživim ja ovu temu, jer sam vec krenula s otvaranjem skoro pa identicne

Dakle, danas sam ih nabavila, pa ima li tko kakvu preporuku za vježbice s njima?
Namjenila sam ih za one vježbe za guzu - kad "glumim psa koji piški" i opcenito te "na sve 4" vježbe sa dizanjem nogu u zrak...još neke ideje?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2010 at 20:02
 Moj frend je igrao nogomet sa utezima na nogama  Super zdravo za nge..hehe
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Jdot View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Status: Offline
Points: 171
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jdot Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2010 at 01:02
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

...a ne ti mali cicci od kilu dvije koje maltene i ne osjetiš i koji nemaju neke posebne svrhe
nego tek tolko da su na tebi..

Ekipa na treningu badmintona ih masovno koristi, kod kretanja u malom prostoru vjerojatno puno koristi, kao i kod
skakanja one trake sto te vezu za pod/partnera. Ne znam detalje ali u badmintonu - skok/smash, brzo kretanje u
terenu - se koristi intenzivno, a sumnjam da je bez veze.


Edited by Jdot
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2010 at 13:31
Originally posted by Jdot Jdot wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

...a ne ti mali cicci od kilu dvije koje maltene i ne osjetiš i koji nemaju neke posebne svrhe
nego tek tolko da su na tebi..

Ekipa na treningu badmintona ih masovno koristi, kod kretanja u malom prostoru vjerojatno puno koristi, kao i kod
skakanja one trake sto te vezu za pod/partnera. Ne znam detalje ali u badmintonu - skok/smash, brzo kretanje u
terenu - se koristi intenzivno, a sumnjam da je bez veze.


neznam...ja nisam vidio nigjde u biti da se to preporucuje.. mislim da bi pliometrija i weighted cucanj trebali napraviti puno više za ekplozivnost nego takve stvari.. iako se mogu koristiti utezi ti kod pliometrije.. ali ovako tijekom sporta ja to baš nebi koristio
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.