New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav!

 Post Reply Post Reply
Author
Rose Madder View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Rose Madder Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav!
    Posted: 29 Lipanj 2013 at 14:43
Pozdrav ljudima koji su me naucili puno! Smile

Ovo je moje najdraže online mjesto u posljednje vrijeme i hvala vam na svemu što radite.

Imam 26 godina, nekih pola godine intenzivno vježbam i sad sam pravi ovisnik. Znam da me razumijete Smile

U tom sam periodu skinula 7.5 kg sveukupno, s tim da sam nabacila i nešto mišicne mase. 

Visoka sam 169 cm, teška 57.5 kg, mjere su mi 91-70-93. 

Vježbam kod kuce. Opremila sam se sa dvije sprave za vježbanje, ali srcu su mi ipak najviše prirasle bucice i šipka. Treninge mijenjam i modificiram, slušam vas, istražujem... i relativno sam zadovoljna rezultatima. Motivacije mi ne nedostaje, dan odmora mi teško pada i provodim ga u razmišljanju o sutrašnjem treningu Smile

Ono s cime se borim je prehrana. Tu sam stvarno grozna, neumjerena, nemarna... i teško se odricem piva Confused

Inace, rekreativno jašem, a knjige su mi ovisnost.

Odlucila sam vam se pridružiti da vas mogu obasipati pitanjima, kao pravi dosadni pocetnik Wink



Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2013 at 15:06
Dobro nam došla

Bravo za vježbanje:)))
Što se prehrane tice tu te razumijem u potpunosti, a buduci da me muž vec odavno navukao na pivce i tu te razumijem:))
Back to Top
Rose Madder View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rose Madder Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2013 at 15:31
Hvala ti! Big smile

A tu i tamo pokoje pivce i nije toliki grijeh! Tongue
Back to Top
Jozica15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jozica15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2013 at 13:26
Pozdrav i od mene za Rose Madder i ostale! Ja sam Jozica iz Splita, sto se tice moga izgleda ja sam zadovljan....laganim vjezbama odrzavam svoje tjelo...naravno i formu fizicku.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2013 at 00:46
Dobrodošla Rose, drago mi je da imamo još jednu zaljubljenicu u šipke i bucice Wink

Pa ti si to odlicno odradila, mjere su idealne ovako na oko, cini se da znaš šta radiš, pa i uz tu groznu i nemarnu prehranu...šta bi tek bilo da je i to sredjeno! Big smile Pa...možda onda ne biš bila relativno zadovoljna rezultatima, vec potpuno zadovoljna Smile

Niceg se ne moraš previše odreci ako znaš što radiš, ako je prehrana uglavnom pod kontrolom i ako si kontinuirano u treningu...treba samo znati koliko si dopustiti i kad možda treba stati na neko vrijeme ;)

Slobodno pitaj što god te zanima!







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2013 at 10:16
Dobro nam dosla :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2013 at 09:43
Hej! :)

Dobrodošla nam! :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Rose Madder View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rose Madder Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2013 at 00:06
Hvala svima na dobrodošlici Smile

Gym_girl, sve što znam ste me vi naucili i zato vam hvala Smile

Sistematizirati sve informacije koje pokupimo po bespucima interneta je zahtjevan proces, a najteži dio je eliminirati one pogrešne i manje dobre. 

Sjecate se one djecje enciklopedije 1000 zašto 1000 zato? E, ovaj forum (i stranica opcenito) me cesto podsjeti na nju Big smile

I gnjaaavit cu vas pitanjima, obecajem Wink


Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2013 at 00:13
Slobodno :) :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2013 at 07:40
Welcome!
Cestitam na rezultatima, a i treniranjem doma se mogu postici izvrsni rezultati!

LiveStrong
Back to Top
Rose Madder View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rose Madder Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2013 at 19:07
Hvala ti Smile I istina, uz nešto neophodne opreme i puno motivacije sve to može ici i kod kuce Smile
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2013 at 01:05
Originally posted by Rose Madder Rose Madder wrote:

Hvala svima na dobrodošlici Smile

Gym_girl, sve što znam ste me vi naucili i zato vam hvala Smile

Sistematizirati sve informacije koje pokupimo po bespucima interneta je zahtjevan proces, a najteži dio je eliminirati one pogrešne i manje dobre. 

Sjecate se one djecje enciklopedije 1000 zašto 1000 zato? E, ovaj forum (i stranica opcenito) me cesto podsjeti na nju Big smile

I gnjaaavit cu vas pitanjima, obecajem Wink



Nema na cemu, zato i jesmo svi tu Wink

Inace, najviše ce te nauciti vlastito iskustvo. Zato se ne opterecuj sa svim tim cesto kontradiktornim informacijama, ne gubi vrijeme na cekanje one apsolutne i najbolje jer takva ne postoji, ne traži idealne brojke prije nego kreneš s necim nego samo odaberi nešto što ima nekog smisla i kreni - rezultati ce dalje pricat svoju pricu. Dalje je sve igra!

Nekad je teško dati prave odgovore, pogotovo ovako preko foruma. Nije sve za svakog, a upravo u tu zamku ljudi cesto upadnu. Zato budi otvorena za razlicite pristupe i traži svoj...

Gnjavi slobodno Star


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Rose Madder View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rose Madder Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2013 at 12:03
Kad kažeš "nije sve za svakog", ja se odmah utješim. Kao, pa eto, da, nije za svakoga vaganje hrane i brojanje kalorija... Big smile

Veliki problem mi je ta prehrana. Ubijam se na treninzima, stvarno, ali vjerujem da sve upropastim brljanjem s prehranom. 

Koliko, toliko se pokušavam držati odredjenih principa, ali nece biti ništa od mene dok jedan dan ne sjednem i sve to lijepo sistematiziram u glavi, na papiru, a onda i na tanjuru. Davor mi je poslao knjigu koja ce mi biti korisna u tu svrhu Smile

Evo primjer mog jelovnika od petka pa vas molim da me malo usmjerite, za pocetak, ovako odokativno. 

6:00 šaka zobenih, grcki jogurt

8:00 dvije šnite raženog kruha, tri šnite dimceka, rajcica

10:30 breskva

12:00 jogurt

15:00 punjena paprika, komada dva Smile

18:00 lubenica

20:00 2 kuhana jajeta, miješana salata

22.00 posni, tuna






Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2013 at 12:14
Dobro došla.
I cijelokupna prehrana mi se cini polu-siromašna, ja bi ostao gladan svaki dan :)
Al tebi vjerojatno je dosta jer imaš manje kila i ne treba ti nešto previše :)


Edited by White_Insane - 21 Srpanj 2013 at 12:15
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Rose Madder View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rose Madder Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2013 at 18:08
Pa ne znam. Meni se nekad cini da previše jedem Big smile Ono s cime definitivno pretjerujem je rucak. Igrom slucaja je u petak bila punjena paprika. Danas je, recimo, bila piletina, paprika punjena krumpirom, patlidžani, tikvice, salata... I ja se toga, onako, pošteno namarišem. Znam da bih vjerojatno tu kolicinu trebala podijeliti na dva obroka ili tako nekako. Ne znam. Stvarno brljavim Confused


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2013 at 23:42
Originally posted by Rose Madder Rose Madder wrote:

Kad kažeš "nije sve za svakog", ja se odmah utješim. Kao, pa eto, da, nije za svakoga vaganje hrane i brojanje kalorija... Big smile


Hmmm, nisam baš to mislila LOL Iako na neki nacin bi se i moglo tako rec, neda se ni to svima, zato i postoje neke metode i pravila prehrane, bez izricite potrebe za tim racunanjem, mada je i to nekima jako teško tako kontrolirati pa se radje hvataju racunanja.

Što god osoba izabrala, ja bih uvijek preporucila da se odredjeni period posveti vaganju i brojanju. Cisto da se stekne jedan uvid o porcijama koje se jedu, u odnosu na one koje bi se trebale jesti. Mislim da se isplati uložit malo vremena, volje i živaca u sve te tablice, deklaracije, kalkulatore....sve se to višestruko vrati nazad jer se tako stekne jedna odlicna kontrola, nad unosom hrane  i tijelom opcenito. A i lakše je održavati težinu na duži rok.

Ono što sam ja mislila reci je - nije svaki nacin prehrane za svakoga, nema jedne dijete, kao ni principa treninga koji ce sjesti svima na isti nacin. Što se dijeta i trening više prilagode pojedincu to je šansa za uspjeh veca.


Originally posted by Rose Madder Rose Madder wrote:


Veliki problem mi je ta prehrana. Ubijam se na treninzima, stvarno, ali vjerujem da sve upropastim brljanjem s prehranom. 


Možeš malo opisat to ubijanje na treninzima? Da vidimo imamo li isto shvacanje ubijanja Wink



Originally posted by Rose Madder Rose Madder wrote:


Evo primjer mog jelovnika od petka pa vas molim da me malo usmjerite, za pocetak, ovako odokativno. 

6:00 šaka zobenih, grcki jogurt

8:00 dvije šnite raženog kruha, tri šnite dimceka, rajcica

10:30 breskva

12:00 jogurt

15:00 punjena paprika, komada dva Smile

18:00 lubenica

20:00 2 kuhana jajeta, miješana salata

22.00 posni, tuna




Puno ti tih sati naredala, a ono možda 3-4 konkretna obroka Tongue

Koje su bile kolicine posnog i tune? To je bilo samo, bez povrca, bez masti?

Lubenica cijela ili? Big smile Hope not Tongue

Jedeš li inace što povrca?


Zapravo...da krenemo od pocetka....koji su tebi ciljevi uopce? Smile I znaš li koliko ti uopce kcal treba za te ciljeve?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.