New Posts New Posts RSS Feed - mlijeko
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

mlijeko

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
zbunjena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zbunjena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: mlijeko
    Posted: 23 Studeni 2012 at 11:33
Zanima me sto mislite o mlijeku prije spavanja ( oko 10)...deblja li ili ja pak zbog kazeina dobar izbor...ili ako nije sto preporucavate?
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 12:02
ja stalno pijem mlijeko!
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 12:05
Mlijeko jako provocira inzulin...a to definitivno nije dobro, pogotovo ne navecer.
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 12:09
Ok je ako imas svoju kravu ili kozu u dvoristu :). Ovo kupovno je sr... kao i vecina ostalih proizvoda koja se proizvodi za masu. kad bi se ljudi malo vise educirali i potrudili da nauce vise o stvarima koje unose u sebe, svi bi bili zdraviji i bolje izgledali. Ali za to treba izaci iz komfort zone, a to je vecini nepojmljivo... ;)
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 12:19
nažalost,znam kakvo je kupovno mlijeko,ali nemam drugog izbora,tak da ga ja konzumiram
jedino da si kravicu nabavim
Back to Top
zbunjena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zbunjena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 13:26
Nije mi jasno kako mlijeko provocira inzulin ak je njegov gi 35..?!
Extreme sto ona preporucavas umjesto...
Back to Top
zbunjena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zbunjena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 13:27
A jogurt...dolazi li on u obzir??
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 13:48
Originally posted by zbunjena zbunjena wrote:

Nije mi jasno kako mlijeko provocira inzulin ak je njegov gi 35..?!
Extreme sto ona preporucavas umjesto...

nema visok glikemijski index, ali ima visok inzulinski index.

GI neke namirnice je mjera za brzinu kojom  uh iz namirnice ulazi u krvotok, dok je inzulinski index mjera za kolicinu inzulina koji se izluci kao reakcija na unos namirnice.

"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
zbunjena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zbunjena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 14:08
O:o
Pa prvi put cujem za to...a jogurt ima li ob takav ucinak??
I postoji li kakva tablica i za to da ju proucim?
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 14:24
http://www.mendosa.com/insulin_index.htm

Edited by Slavonka23 - 23 Studeni 2012 at 14:24
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 16:20
ajme gle jogurt :O :O zato se meni tolko jede neke slatko nakon jogurta :O
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 16:29
Alternativa za kravlje mlijeko su bademovo, zobeno, sojino, rižino. Kravlje mlijeko sam smanjila na minimalno ili gotovo izbacila, a u par navrata sam sama napravila ova zamjenska. Bademovo mi je najbolje, zobeno ok, a evo danas prvi put sojino i nije mi baš primamljivo, trebala sam dodati aromu vanilije, gingera ili neku drugu.
Harder Better Faster Stronger
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 17:59
Originally posted by zbunjena zbunjena wrote:

Nije mi jasno kako mlijeko provocira inzulin ak je njegov gi 35..?!

Mlijeko i mlijecni proizvodi imaju niski GI (glikemijski indeks), ali imaju visok II (inzulinski indeks), što znaci da poticu izlucivanje inzulina u krv.
Harder Better Faster Stronger
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 18:39
Evo primjera neki lik iz Slavonije , uzeo mlijeko iz tetrapaka znaci kupovno i poslao ga na provjeru kvalitete umjesto svoga domaceg mlijeka. Možete misliti kakav je bio rezultat , KUPOVNO MLIJEKO NE VALJA !!!!
Back to Top
zbunjena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zbunjena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 19:45
a dodavanjem cimeta..utjece li to ista na tu inzulinsku reakciju
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 19:52
Citala sam da ako se cimet uzima redovito (oko 5g) smanjuje inzulinsku rezistenciju
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.