Dobila sam novu dasku koja je - prekrasna! Prijateljica Jana je otkrila novi talent u oblikovanju drva i nakon što je sama sebi napravila drveni stol za novi stan, napravila je nekoliko kuhinjskih daskica. Da vrijednost bude još veća, daskice dolaze direktno s Plitvica! No, ni to nije sve, ne radi se o običnim daskicama, ove imaju nogice. Dakle, daskica koja je istovremeno i prekrasni nosač za hranu.
Naravno, odmah sam zajaukala od želje da dobijem jednu, pa je tako Jana jednu napravila za mene!
Imam unikatnu i najljepšu dasku na svijetu!
Naravno, čim sam je donijela doma, morala sam isprobati kako neki obrok izgleda na njoj. Kako sam imala mljevene puretine, poigrala sam se i napravila malo drugačije burgere.
- 120 g mljevene puretine
- 1/2 jajeta
- 60 g ribane tikvice
- kurkuma, papar
- 1 žličica kokosovog ulja
- 3 fete pršuta (ili 1,5 ako su preširoke)
Sve sastojke osim pršuta i ulja sam promiješala i među dlanovima napravila 3 burgera. Na tavi sam zagrijala ulje, pa stavila burgere da se peku sa svake strane oko 2 minute. Kad su bili gotovi izvadila sam ih na tanjur i svaki omotala fetom pršuta pa na kratko vratila na tavu, da se pršut malo zagrije i zapeče.
Izvadila sam na svoju fensi daskicu i uživala i u njezinoj ljepoti i u ukusnom obroku.
Hvala Jana!
Objavljeno 04.09.2017.