Nedjelja je dan kada najčešće malo povećam unos ugljikohidrata. Danas je izbor pao na krumpir. Kako u tim obrocima izbjegavam masti, jedan od jako mi dragih načina pripreme krumpira jest i najednostavniji: pečenje u pećnici.
Obrok je na kraju, upravo zbog količine krumpira bio jako obilat, što vidite i na fotografiji. Priprema je malo dulja, koliko krumpiru treba da se ispeče, ali je toliko jednostavna da ne trebate imati nikakvo kulinarsko predznanje ;)
Sastojci:
- 300 g mladog krumpira
- 150 g purećeg fileta
- 100 g cherry rajčica
- 50 g šampinjona
- začini: sol, papar, kurkuka, začinska paprika
Pećnicu sam zagrijala na 180 stupnjeva. Krumpire sam ogulila, narezala na četvrtine, začinila i stavila u pećnicu na papir za pečenje.
Meso sam začinila, a šampinjone oprala i razrezala na četvrtine. Kad je krumpir bio pri kraju, zagrijala sam grill tavu pa stavila meso da se peče. Kad sam meso prvi put okrenula na drugu stranu, dodala sam gljive. Po potrebi sam gljive okretala da se zapeku sa svih strana.
Cherry rajčice sam narezala na četvrtine pa stavila na tanjur. Kad su gljive i meso bili gotovi stavila sam ih na tanjur, pa na kraju dodala i krumpire.
Jako jednostavno i jako fino.
Objavljeno 19.06.2016.