Kromirana bučica Insportline 12 kg (1 kom)
Kromirana bučica s ergonomski oblikovanim rukohvatom. Težina: 12 kg.
- 63,00 €
- 42,50 €
Više od 3000 zadovoljnih kupaca svaki mjesec svoje proizvode kupuje u:
Fitness.com.hr trgovini u Zagrebu (Vrbani)
Pogledaj i ti najveću ponudu fitness opreme, sprava za vježbanje te dodataka prehrani na jednom mjestu!
Najpopularniji komplet utega i šipki za vježbanje kod kuće. Pogodan za izvođenje više od 100 vježbi. Zaliha je ograničena!
Ako ste odlučili vježbati kod kuće i opremiti si kućni gym, vjerojatno prvi rekvizit koji ćete poželjeti kupiti su bučice. Naime, broj vježbi koje možete odraditi s bučicama je doslovno beskonačan pa su one opravdano neizostavan rekvizit za trening snage.
No, tragajući za bučicama naići ćete na ogroman izbor: kromirane, heksagonalne, podesive, gumirane… samo su neke od dostupnih bučica. Kako odabrati one koje vam najviše odgovaraju pročitajte u ovom vodiču.
Kromirana bučica s ergonomski oblikovanim rukohvatom. Težina: 12 kg.
Kromirana bučica s protukliznim, ergonomski oblikovanim rukohvatom i gumiranim rubom. Težina bučice:...
Kromirana bučica s protukliznim, ergonomski oblikovanim rukohvatom i gumiranim rubom. Težina bučice:...
Bučice nepromjenjive težine su one koje najčešće nalazimo u fitness i drugim sportskim centrima, poslagane na nosaču. Ove bučice uobičajeno dolaze u paru i raspon kilograma je od 1 pa najčešće do 40 kg. Razmak između težina je najčešće po 1, 2 ili 2,5 kg, pa je moguće opskrbiti se svim potrebnim težinama za sve vježbe koje izvodite s bučicama.
U bučice nepromjenjive težine ubrojit ćemo vinil, kromirane, heksagonalne i gumirane bučice.
Pod bučicama za grupne i kućne treninge podrazumijevamo bučice manje težine (najčešće od 0,5 do 5 kilograma) koje su u različitim bojama i koje su u cijelosti presvučene gumom, vinilom ili neoprenom. Ovaj materijal štiti bučice od uništavanja, ali i prostor od padova bučica po podu. Također, materijal daje bolji grip koji je važan kod intenzivnih kardio treninga kad se vježbači pojačano znoje, pa je i povećan rizik od klizanja ili ispadanja bučica.
Ove bučice su uvijek nekog zaobljenog oblika, također kako bi se izbjeglo rolanje po prostoru, pa samim time i ozljede vježbača koji bi tijekom treninga mogli stati na bučicu. Za kućni trening su ove bučice iznimno dobre jer omogućavaju raspon težina i vježbi i apsolutnim početnicima u vježbanju, a svojim izgledom čuvaju prostor i mogu se uklopiti čak i kao dekoracija dok ne vježbate.
Kromirane bučice su neka bile karakteristika „old school“ gymova, a danas su one pravi modni detalj u prostoru. Njihova prednost je upravo taj „nježniji“ izgled od heksagonalnih ili gumiranih bučica, ali je kod njih visok rizik od ogrebotina i oštećenja, što će im lako dati „pohaban“ izgled.
Heksagonalne bučice su ime dobile po svojem jedinstvenom obliku. Upravo radi njega, ove bučice vam neće „bježati“ i kotrljati se po prostoru, što je velika prednost ako radite brze treninge u kojima često mijenjate težine, pa ne morate nakon toga skupljati bučice koje su svukuda po prostoru.
Gumirane bučice (profesionalne) su izdržljive i često velike volumenom. Radi gumirane površine izvrsne su za masovno korištenje, ali i za zaštitu prostora (podova) u kojima ih se koristi, u slučaju padanja. Također, ogrebotine i druga oštećenja se na ovim bučicama puno slabije zamjećuju nego na onim kromiranima pa je ovo izvrstan odabir kad želite bučice koje će biti otporne, ali i čuvaj će prostor u kojem ih koristite.
Podesive bučice su izvrstan odabir za one koji su ograničeni s prostorom pa žele dobiti što veći raspon težine bučica na što manjem prostoru. Tehnologija razvoja ove vrste bučica ubrzano se razvija, pa imamo osnovne i jako napredne modele.
Kod osnovnih modela imate kratku šipku na koju slažete ploče različite težine, dok ne dosegnete željenu težinu bučice. Njihov nedostatak je vrijeme koje vam je potrebno da skidate i stavljate ploče kako biste dobili željene težine, pa to mnoge demotivira u kupnji ove naoko praktične vrste bučica.
Kod naprednih podesivih bučica najčešće se radi o stalku s rotacijskom tehnikom kojom se brzo mijenja težina bučice, što je vrlo jednostavno za korištenje i bolje od osnovnih modela. Nedostatak ove vrste bučica je samo relativno visoka cijena, a kad u jednom setu dobijete bučice u rasponu od 2 do 20 kilograma, onda je računica zapravo dugoročno isplativa, uz početno veće ulaganje.
Kako bismo vam saželi sve rečeno donosimo vam prednosti svake nabrojane skupine bučica:
Vjerujemo da smo vam ovim člankom suzili izbor kod odabira najboljih i najprikladnijih bučica za vaš trening i prostor. Vodite se svojim potrebama što se tiče prostora u kojem ćete raditi treninge te izdatkom koji ste spremni prihvatiti za kupovinu bučica.
No, isto tako, ne zaboravite da će vam za zagrijavanje trebati jako male težine bučica, dok ćete neke vježbe (popust primjerice mrtvog dizanja) moći raditi s jako velikim težinama (pogotovo ako nemate šipku i ploče) pa je raspon težina velik i tu će vam možda dobro doći promjenjivi set koji „sve u jedan“ pokriva većinu potreba svakog prosječnog vježbača.
Kompletnu ponudu bučica možete pregledati u Fitness.com.hr Webshopu i Fitness.com.hr trgovini.
Objavljeno 18.04.2023.